Jak używać ekranu laptopa lub notebooka jako monitora komputera przez HDMI?

13 czerwca, 2022

Laptopy czy laptopy to wysoce funkcjonalny sprzęt, który oferuje wiele korzyści, wśród których znajdziemy uniwersalność jego ekranu.

Na przykład możemy zmienić nasz laptop w drugi ekran lub pomocniczy monitor do naszego komputera. Podobnie możemy podłączyć laptopa do telewizora. Wszystko w jakości HDMI.

Jak używać ekranu laptopa lub notebooka jako monitora komputera przez HDMI?

Teraz, skupiając się na wykorzystaniu ekranu naszego laptopa jako monitora dla komputera PC , pierwszą rzeczą, którą musimy zweryfikować, jest to, że mamy Windows 10, który ma opcję o nazwie „projekcja komputerowa”, która pozwoli na procedurę.

Dobrą wiadomością jest to, że chociaż laptopy nie mają wyjścia HDMI, ponieważ ekran jest „przyklejony” do laptopa, procedura nie wymaga kabla HDMI.

Oczywiście niezbędny będzie oczywiście w pełni sprawny komputer PC, do którego skonfigurowany byłby ekran dodatkowy lub pomocniczy.

  Indeks

   Konfigurowanie komputera, który otrzyma ekran

   Czytaj więcej  Jak sprawdzić, czy moje słuchawki lub słuchawki Bluetooth są naładowane, rozładowane lub ładowane i czy mają poziom naładowania baterii?

   Przed użyciem laptopa musimy przygotować sprzęt, dla którego nasz laptop będzie ekranem pomocniczym. Aby to zrobić, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest dostęp do ekranu konfiguracji systemu operacyjnego .

   Aby się tam dostać, klikniemy prawym przyciskiem myszy, tuż na „Start” i naciśnij tam, gdzie jest napisane „System”. Tam wybierz opcję „ustawienia” .

   Po wyświetleniu następnego ekranu po lewej stronie otworzy się pasek boczny. Wybierz opcję „ Projekcja na tym komputerze ”.

   Jeszcze trzy kroki, aby zakończyć konfigurację

   Pierwszą rzeczą, którą musimy teraz zrobić, jest zmodyfikowanie miejsca, w którym jest napisane „Zawsze dezaktywowane”. Znajdziesz opcję, która pozwala być dostępnym dla wszystkich sieci, ale najlepiej jest zachować bezpieczeństwo. Następnie wybierzemy „Dostępne w bezpiecznych sieciach” .

   Następną rzeczą, którą zmienimy, jest opcja „Zażądaj projekcji na tym komputerze” na „ Za każdym razem, gdy wymagane jest połączenie ”, która jest zalecaną opcją w celu zachowania bezpieczeństwa.

   Na koniec zaleca się wybranie opcji żądania kodu PIN lub hasła , których należy używać za każdym razem, gdy chcesz ustawić laptop jako drugi ekran komputera.

   Czytaj więcej  Jak blokować nieodpowiednie lub treści dla dorosłych w Google i filtrować wyniki?

   Podłączanie laptopa do komputera PC

   Gdy zakończymy konfigurację naszego komputera, czas na przygotowanie laptopa, który przejmie dodatkową funkcję ekranu.

   Aby to zrobić, wracamy do systemu operacyjnego , klikając prawym przyciskiem myszy „Start” i wybierając „System”. Tam naciśniemy tam, gdzie jest napisane „Ekran”.

   Dzięki temu laptop będzie gotowy do pracy jako ekran pomocniczy lub dodatkowy. Wystarczy nawiązać połączenie między obydwoma komputerami.

   Z komputera wybierzemy opcję „ Połącz z siecią bezprzewodową ”. Tam zobaczymy, że wyświetla się menu, w którym musimy zlokalizować i wybrać nazwę naszego laptopa.

   Natychmiast poprosi nas o kod PIN lub hasło zgodnie ze specyfikacją, którą właśnie skonfigurowaliśmy kilka minut wcześniej. W tym czasie przejdziemy do laptopa i zaakceptujemy żądanie połączenia, otrzymując kod, który umieścimy na komputerze.

   Po zakończeniu tego kroku i jeśli zrobiliśmy wszystko poprawnie, obraz pulpitu komputera , z którym się połączyliśmy, pojawi się na naszym laptopie.

   Inne opcje ekranów pomocniczych

   Ten proces może wydawać się nieco uciążliwy, ale jest dość prosty i może działać nawet z telefonami komórkowymi, tak jak można je podłączyć do telewizora Smart TV . W ten sposób możesz cieszyć się treściami, takimi jak filmy, zdjęcia i inne, na nieco większym ekranie.

   Czytaj więcej  Jak naprawić lub naprawić błąd Netflix ERROR 0013 na moich urządzeniach?

   Teraz laptopy nie są jedynymi, które można wykorzystać jako ekran pomocniczy do komputera . Smart TV może być również doskonałą opcją, a podłączenie ich jest dość proste. Tylko kilka kroków!

   Znajomość tych sztuczek może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli ekran komputera sprawia problemy . Chociaż jeśli to niektóre piksele wymagają naprawy , możemy mieć na to rozwiązanie.

   W każdym razie nie zapominaj, że aby zakończyć proces konfigurowania dodatkowego ekranu, będziesz potrzebować komputera, przynajmniej w zasadzie, z funkcjonalnym ekranem.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji