Jak używać ApowerMirror do kontrolowania telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone'a z mojego komputera?

18 czerwca, 2021

Czy jesteś jedną z osób, które zwykle pracują z telefonem komórkowym z Androidem ? Najprawdopodobniej osiągnąłeś już punkt, w którym ekran Twojego telefonu nie jest wystarczająco duży.

Chociaż możesz mieć komputer, wygoda lub łatwość pracy nad niektórymi zadaniami, które masz za pomocą urządzenia mobilnego, jest bardziej korzystna. Istnieje jednak ograniczenie rozmiaru ekranu.

Dlatego przez te wszystkie lata pojawiły się aplikacje, które mogą łączyć się z naszym komputerem, aż do posiadania komputera i zdalnego sterowania nim . Oczywiście, aby to osiągnąć, wymagane jest, aby oba urządzenia lub komputery miały tę samą aplikację i były w pełnej synchronizacji.

Z tego powodu wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby móc używać ApowerMirror jako narzędzia do sterowania urządzeniem mobilnym z systemem Android lub iPhone z laptopa lub komputera.

Indeks

  Na co pozwala narzędzie ApowerMirror?

  Jest to aplikacja, która jest obecnie dostępna zarówno na platformę Android, jak i IOS. W związku z tym program umożliwia sterowanie urządzeniem mobilnym za pomocą komputera lub laptopa . Warto wspomnieć, że taka kontrola odbywa się w czasie rzeczywistym.

  Czytaj więcej  Jak modyfikować, edytować lub zmieniać tekst strony internetowej za pomocą funkcji „Sprawdź element” w przeglądarce Chrome

  Oczywiście musisz mieć dobre połączenie internetowe, ponieważ pozwoli to uniknąć desynchronizacji między telefonem a komputerem , a także uniknąć opóźnień podczas odbierania powiadomień lub generowania dźwięków.

  Jak korzystać z ApowerMirror?

  Na urządzeniach IOSIOS

  Najważniejsze jest to, że pobierzesz aplikację na swój komputer , ważne jest, abyś w momencie pobierania zrobił to dla zainstalowanego systemu operacyjnego. Należy wspomnieć, że tak jak te aplikacje istnieją, istnieją inne aplikacje, które umożliwiają sterowanie telewizorem Smart TV za pomocą telefonu komórkowego . Po zainstalowaniu, uruchomisz go i wykonasz następujące kroki:

  1. Podłącz telefon komórkowy do iPhone'a i komputer, którego będziesz używać, do tej samej sieci Wi-Fi
  2. Aplikacja ApowerMiro r musi być również zainstalowana na Twoim iPadzie lub iPhonie
  3. Następnie naciśnij przycisk duplikacji, będziesz musiał poczekać, aż aplikacja wykryje komputer, którego będziesz używać, po wykryciu go dotknij nazwy tego komputera.
  4. Przejdź do aplikacji swojego urządzenia mobilnego i poszukaj centrum sterowania, jeśli Twój telefon ma system operacyjny IOS 11, wystarczy, z którymi wersjami będzie opcja duplikowania ekranu. Następnie będziesz musiał wybrać nazwę „APowershoft”.
  Czytaj więcej  Jak przenieść i zapisać pobraną muzykę Spotify na kartę SD z systemem Android?

  Dzięki temu w zasadzie będziesz już połączony komputer z telefonem komórkowym i będziesz mógł zarządzać swoim urządzeniem z komputera. Należy wspomnieć, że do realizacji tego połączenia komputer lub laptop musi mieć sprawną kartę sieciową. Ponieważ bez tego tylko telefon będzie podłączony do sieci wi-fi.

  Na urządzeniach z Androidem przez USB

  Tak jak możesz nawiązać połączenie między telefonem komórkowym a komputerem przez sieć Wi-Fi, możesz to również zrobić przez połączenie USB. W tym celu musisz:

  1. Przejdź do opcji programisty i wybierz lub aktywuj debugowanie USB
  2. Przejdź do podłączenia urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. W przypadku, gdy system Windows poprosi o pozwolenie na debugowanie, zezwolisz na to uprawnienie tylko na używanym komputerze, a następnie kliknij akceptuj i poczekaj na zainstalowanie aplikacji na telefonie komórkowym.
  3. Następnie przejdź do aplikacji po jej zainstalowaniu w telefonie i uruchom ją. Powinno to spowodować wyświetlenie ekranu telefonu na komputerze.

  Ciekawostką, która będzie przydatna, a jednocześnie zabawna, jest to, że aplikacje takie jak ta, które pozwalają bardzo łatwo wyłączyć telewizor sąsiada za pomocą telefonu komórkowego . Z drugiej strony musisz wiedzieć, że możesz również połączyć swój telefon komórkowy z komputerem za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

  Czytaj więcej  Jak szybko i łatwo naprawić błąd „Telegram przestał działać”?

  Proces jest bardzo podobny do tego, jakbyś miał iPhone'a. Różnica polega na tym, że w przypadku Androida musisz nacisnąć ikonę wykrywania na telefonie. Gdy wykryje nazwę komputera, wybierz go, a połączenie zostanie nawiązane .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji