Jak używać, aktywować i konfigurować AirDrop na moim iPhonie, iPadzie, iPodzie i komputerze Mac do udostępniania plików

14 października, 2021

Postęp technologiczny, który ma miejsce dzisiaj, koncentruje się na tym, aby jakość naszego życia była lepsza i bardziej wydajna. Unikanie w jak największym stopniu korzystania z denerwujących narzędzi do przesyłania danych , dokumentów lub plików.

W tym sensie trafił do nas AirDrop, jedna z najbardziej wydajnych form transmisji bezprzewodowej. A poniżej pokażemy, jak możesz używać, aby udostępniać pliki na iPhonie, iPadzie, iPodzie i Macu.

Jak używać, aktywować i konfigurować AirDrop na moim iPhonie, iPadzie, iPodzie i komputerze Mac do udostępniania plików

Północnoamerykańska firma Apple udostępnia użytkownikom tej wybitnej marki nowy sposób przekazywania informacji.

Który łączy połączenie Bluetooth i WiFi bez konieczności połączenia z Internetem. A transfer ten odbywa się bezpośrednio między urządzeniami z systemem operacyjnym iOS lub MacOS.

Jedną z nowości tego typu transmisji danych jest to, że wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end, aby zapobiec monitorowaniu lub przechwytywaniu informacji. Jeśli więc chcesz korzystać z tego wspaniałego narzędzia i nie wiesz, jak to zrobić, zapraszamy do dalszej lektury i nauki obsługi, aktywacji i konfiguracji AirDrop na iPhonie, iPadzie, iPodzie i Macu.

Czytaj więcej  Jak usuwać, edytować, odzyskiwać i przekazywać wiadomości telegramu — ostateczny przewodnik

  Indeks

   Jak aktywować i skonfigurować AirDrop na iPhonie, iPadzie lub iPodzie?

   Pierwszym krokiem, który zamierzamy wykonać, aby aktywować AirDrop na urządzeniach współpracujących z systemem operacyjnym iOS, jest wejście do „Centrum sterowania”. Aby uzyskać dostęp do tej sekcji urządzenia, wystarczy przesunąć palcem po ekranie od dołu do góry. W przypadku innych doskonałych urządzeń z systemem iOS 12 przesuń palec od lewego rogu po przekątnej w dół.

   Następnym krokiem po wejściu do tej sekcji jest aktywacja zarówno Wi-Fi, jak i połączenie Bluetooth , następnie należy nacisnąć i przytrzymać opcję Ustawienia sieciowe. W ten sposób zostanie wyświetlone menu opcji i tam będziesz mógł zobaczyć opcję, o którą prosimy AirDrop. Który wystarczy nacisnąć, a zostaniesz przeniesiony do okna, w którym pokazuje kilka opcji.

   Dzięki tym opcjom będziesz mógł wybrać, czy chcesz otrzymywać pliki za pośrednictwem tej funkcji, dlatego znajdziesz opcję „Wszystkie”, aby otrzymywać pliki z dowolnego urządzenia z systemem iOS. „Odbiór wyłączony” lub „Tylko kontakty”. W ten sposób będziesz mógł wysłać plik przez AirDrop.

   Kroki aktywacji i konfiguracji AirDrop na Macu

   Na Macu możliwe jest również użycie AirDrop do przesyłania plików w bardzo prosty i szybki sposób. Ale najpierw konieczne będzie aktywowanie tej funkcji i w tym celu należy wykonać następujące kroki, które będą polegać na aktywacji zarówno połączenia Wi-Fi, jak i połączenia Bluetooth. Pamiętaj, że ten krok jest niezbędny do przeprowadzenia transferu danych.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować TikTok na Androida i iPhone'a do najnowszej wersji — w kilku krokach

   Następnym krokiem jest wybranie „Wyszukiwarki”, gdy otworzysz, musisz przeszukać opcje pokazane w lewym panelu, a tam znajdziesz AirDrop . Wybierz go, a zostaniesz przeniesiony do jego okna, w którym zobaczysz różne opcje. Ale zlokalizujemy się w „Pozwól być widocznym dla” i będziemy mieli te opcje do wyboru.

   „Tylko kontakty”, „Wszystkie”, „Brak” po dokonaniu wyboru będziesz mógł rozpocząć odbieranie plików przez AirDrop . I za każdym razem, gdy chcesz przesłać plik do naszego zespołu, otrzymamy wiadomość. I musimy tylko kliknąć opcję „Akceptuj”, jeśli chcesz plik lub opcję „Odrzuć”.

   W ten prosty i szybki sposób AirDrop jest aktywowany, konfigurowany i używany do udostępniania plików na iPhonie, iPadzie, iPodzie i Macu.W ten sposób będziesz mógł zrezygnować z używania kabli USB do łączenia się z innymi urządzeniami i wykonywania transfer plików .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji