Jak utworzyć wiele zapytań w wielu tabelach dostępu — w kilku krokach

13 października, 2021

Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, chcemy zapewnić Ci najlepsze informacje, abyś mógł wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z programu Access. Jeśli chcesz utworzyć tabelę zapytań dla swojej firmy, bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest program Access.

Obecnie Microsoft zapewnia nam wspaniałe narzędzia , od możliwości utworzenia konta w One Drive , do tworzenia tabeli zapytań, ale aby wiedzieć, jak tworzyć zapytania wielu typów w różnych tabelach Access, najpierw wyjaśnimy, czym jest Access i różnica między tym oprogramowaniem a Excelem.

Jak tworzyć zapytania o wiele typów w wielu tabelach dostępu — w kilku krokach

  Co to jest dostęp? Z czego się składa i jak z niego korzystać

  Najlepszą definicją Access jest to, że jest to oprogramowanie, które można wykorzystać do lepszej kontroli firmy lub biznesu.

  Czytaj więcej  Co to jest Webview systemu Android, do czego służy i jakie są jego zalety? Czy można go dezaktywować?

  Microsoft Access polega na zapewnieniu lepszej organizacji pracy, w zakresie finansów, księgowości, inwentaryzacji czy statystyki firmy. Z tego powodu zajmuje świetną pozycję w dużych firmach.

  Aby korzystać z programu Access, konieczne jest wejście do Microsoft i wybranie, czy chcesz przetestować oprogramowanie, czy też kupić, są cztery opcje, można je przetestować w domu lub firmie i można je kupić do domu lub firmy.

  Po posiadaniu oprogramowania, użycie polega na zapisaniu danych w uporządkowany sposób w wierszach i kolumnach, które pojawiają się w programie Access, a następnie dane będą manipulowane zgodnie z potrzebami za pomocą narzędzi, które pojawiają się na górze wierszy i kolumn.

  Różnica między programem Access a Excel

  Pokazanie różnic między tymi dwoma programami firmy Microsoft jest bardzo ważne i aktualne, ponieważ wielu użytkowników ma pomysł, że Access i Excel mają to samo narzędzie i ich działanie jest takie samo.

  Dzieje się tak, jak różnice między Apple i Google , które są bardzo zauważalnymi różnicami, ale jaka jest różnica między Accessem a Excelem? Że pomimo tego, że oba programy charakteryzują się wierszami i kolumnami, jedno posłuży do obliczania, a drugie do tworzenia.

  Czytaj więcej  Jak w prosty sposób zrobić szkic lub plan architektoniczny w programie Word?

  Podczas gdy w programie Excel obliczane są bardzo konkretne ćwiczenia matematyczne , w programie Access możliwe będzie tworzenie aplikacji do szczegółowej kontroli prowadzonej działalności lub pracy.

  Kroki, aby wiedzieć, jak tworzyć zapytania o wiele typów w wielu tabelach programu Access

  Wiemy, że najbardziej potrzebujesz nauczyć się korzystać z programu Access, aby nadać mu właściwy użytek i tworzyć zapytania wielu typów w kilku tabelach, ale przy dobrym wykorzystaniu programu Access będziesz nawet w stanie stworzyć dobre portfolio za pomocą Witryn Google .

  Kroki tworzenia tabeli w programie Access

  Przed utworzeniem tabeli dla wielu zapytań musisz mieć możliwość utworzenia tabeli. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uruchomić oprogramowanie, następnie musisz poszukać opcji, w której jest napisane „Plik”, po kliknięciu w miejsce, w którym jest napisane plik, otrzymasz opcję, w której znajdziesz słowo „Nowy”.

  Po wybraniu opcji „Nowy” przejdziesz do części, w której jest napisane „Baza danych”, ale wybierzesz tę, która mówi „Puste pulpit”.

  Otrzymasz alternatywę, aby utworzyć nazwę dla pliku, musisz nazwać go zgodnie z tym, co chcesz zrobić, a następnie kliknąć miejsce, w którym jest napisane „Utwórz” i zacząć korzystać z tabeli.

  Czytaj więcej  Jak zrobić lub dodać znak wodny do obrazu Excel — szybko i łatwo

  Kroki tworzenia wielu zapytań na wielu tabelach

  Ideą tworzenia wielu zapytań jest możliwość połączenia tabel, które już posiadasz list , ponieważ znasz już kroki tworzenia tabeli, teraz wystarczy je połączyć.

  Musisz otworzyć stół, w którym zamierzasz połączyć drugi stół. Idziesz do opcji, w której jest napisane „Utwórz”, a następnie wybierz miejsce, w którym jest napisane „Kreator zapytań”, poszukaj opcji, w której pojawia się słowo „Prosty”, tam zobaczysz opcję wyświetlenia i wybrania tabeli do połączenia.

  Po wybraniu tabeli, która ma zostać połączona, w dostępnej części pola oryginalna tabela pozostaje, a w wybranej części pola połączona tabela pozostaje tak, że następnie klikasz dalej i możesz wybrać, co chcesz zrobić między wieloma zapytaniami, aby że des do końca.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji