Jak utworzyć jedną lub kilka tabel w bazie danych w programie Access krok po kroku

25 sierpnia, 2021

Nie ma wątpliwości, że różne programy biurowe zawarte w pakiecie Office pozwalają nam wykonywać różne zadania. A tym razem porozmawiamy o Microsoft Access, który jest często używany, dzięki tego typu samouczkowi, który uczy, jak korzystać z jego różnych funkcji, takich jak ta, która pomaga nam tworzyć zapytania wielu typów w kilku tabelach. Ale poniżej pokażemy krok po kroku, jak utworzyć jedną lub więcej tabel w bazie danych w programie Access.

Jak utworzyć jedną lub kilka tabel w bazie danych w programie Access krok po kroku

Jeden z ważnych i fundamentalnych aspektów, kiedy chcemy korzystać z Microsoft Access i nie masz wątpliwości, co to jest i jak działa . Jest to tworzenie tabel, ponieważ tam właśnie zamierzamy zapisywać nasze dane. Dlatego ten artykuł staje się idealnym przewodnikiem, jeśli chcesz zacząć korzystać z tego narzędzia biurowego.

Dlatego powinno to być punktem wyjścia podczas korzystania z programu Access, więc zobaczmy, co musimy zrobić, aby móc utworzyć jedną lub więcej tabel w bazie danych . Będziesz mógł sprawdzić, czy jest to tak proste, jak dostosowanie paska narzędzi szybkiego dostępu . Zacznijmy więc krok po kroku od tego interesującego artykułu.

Czytaj więcej  Jak skontaktować się z pomocą techniczną lub serwisem Call Of Duty Mobile, jeśli mam problem?

  Indeks

   Krok, aby utworzyć tabelę w programie Access

   Jak już wspomnieliśmy we wstępie do artykułu, konieczne jest przede wszystkim stworzenie tabel, w których zamierzamy opróżnić nasze dane. Dlatego jest to konieczne pojęcie, o którym użytkownik musi być bardzo jasny. Będąc w stanie wiedzieć, zgodnie z danymi, masz typ tabeli do użycia i jej wymiary.

   Aby utworzyć tabelę w programie Access , zrobimy to w następujący sposób, przejdziemy do górnego menu i wybierzemy zakładkę "Plik". Następnie wybierzemy, klikając opcję „Nowy”, a na koniec klikniemy opcję „Puste bazy danych pulpitu”, kolejnym krokiem jest dodanie nazwy i zrobimy to w „Nazwie pliku”.

   Będzie to nazwa tworzonej przez nas bazy danych, kolejnym krokiem jest zapisanie bazy danych. Możemy pozostawić to domyślnie lub wybrać lokalizację, którą będzie miała ta baza danych. Kolejnym krokiem jest kliknięcie opcji „Utwórz”, która pozwoli na wyświetlenie utworzonej przez nas tabeli w widoku arkusza danych.

   Kroki tworzenia tabeli w bazie danych, która już istnieje

   Jak już zauważyłeś, bardzo łatwo jest tworzyć tabele, gdy nie posiadamy danych w naszej bazie danych. Teraz zobaczymy, jak utworzyć tabelę w istniejącej bazie danych i w tym celu wykonamy następujące czynności. Aby rozpocząć musimy przejść kursorem myszy do górnego menu i kliknąć zakładkę "Plik".

   Czytaj więcej  Jak skonfigurować i sprawić, by wideo z YouTube było widoczne na pełnym ekranie?

   W rozwijanym menu wybieramy opcję „Otwórz” i zaglądamy w miejsce, w którym mamy zapisaną bazę danych, aby w ten sposób mieć do niej dostęp. Następnym krokiem jest wybranie opcji „Otwórz”. I postępuj zgodnie z instrukcjami, aż pojawi się potrzebna baza danych i miejsce, w którym zamierzamy utworzyć tabele.

   Gdy już znajdziemy się w naszej bazie, zlokalizujemy się kursorem myszy nad zakładką „Utwórz”, następnie przejdziemy do grup i wybierzemy opcję Tabele. Na koniec klikamy opcję Stół. Ta opcja pozwoli na wstawienie tabeli do bazy danych w „Widoku arkusza danych”.

   Będziesz gotowy, aby opróżnić do niej dane, które zawiera, pamiętaj, że możesz również dodać nowe pola do tej tabeli lub ustawić właściwości. W sposób tak prosty, jak sortowanie i filtrowanie danych według formularza w zapytaniu. A teraz wiesz, jak utworzyć co najmniej jedną tabelę w bazie danych w programie Access.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji