Jak utworzyć i skonfigurować konto iCloud z mojego komputera, Androida lub iPhone'a?

17 grudnia, 2021

Od momentu pojawienia się na rynku w 2007 roku, iPhone'y całkowicie zrewolucjonizowały rynek smartfonów , będąc wiodącym narzędziem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych dzięki szerokiej gamie narzędzi do zastosowań społecznościowych, roboczych i edukacyjnych, które w dużych ilościach zoptymalizowały ludzką produktywność. szybko i łatwo.

Jak utworzyć i skonfigurować konto iCloud z mojego komputera, Androida lub iPhone'a?

Wszystko to połączone w złożonym systemie operacyjnym, który umożliwia eksportowanie kontaktów z iPhone'a na SIM, Androida, Gmaila, iCloud, Excela lub PC bez niedogodności, w celu ochrony wszelkiego rodzaju danych osobowych w systemie, który preferujesz, zapobiegać możliwym atakom na komputer ze strony osób trzecich lub wirusom złośliwego oprogramowania znalezionym w sieci.

Podobnie, poprzez swoje usługi iCloud możliwe jest stworzenie grupy kontaktów na iPhonie, iPadzie, iPodzie Touch lub Macu w celu zarządzania pracą i działaniami społecznościowymi, w taki sposób dostosowując się do specyficznych potrzeb swoich użytkowników, aby skonsolidować się jako lider urządzenia mobilnego na rynku, głównie dzięki prostemu interfejsowi, który mają te zespoły.

Biorąc pod uwagę wszystkie różne zastosowania, jakie może mieć iPhone, ilość informacji gromadzonych na tych komputerach rośnie, a tym bardziej, jeśli pamięć nie jest regularnie sprawdzana w celu usunięcia niepotrzebnych plików . Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z usług iCloud, aby bezpiecznie przechowywać wszystkie informacje w wirtualnej chmurze.

Czytaj więcej  Co się stanie, jeśli zablokowany kontakt WhatsApp znajduje się w tej samej grupie co ja?

Dzięki 5 GB całkowicie darmowej pamięci masowej z możliwością rozszerzenia o usługi Premium , usługa iCloud działa nie tylko jako narzędzie do przechowywania, ale jako idealne uzupełnienie, dzięki czemu Twój iPhone działa optymalnie przez cały czas, dzięki czemu możesz zachować wszystkie swoje aplikacje aktualizowane i dostęp do Twoich informacji przez cały czas.

Dlatego warto zapoznać się z chmurą wirtualną, aby poznać jej podstawowe ustawienia, gdyż synchronizacja danych jest dziś niezbędnym elementem zachowania prywatności. Biorąc pod uwagę to, co zostało wyjaśnione powyżej, dzisiaj nauczymy Cię, jak w kilku krokach utworzyć i skonfigurować konto iCloud z komputera PC, Androida lub iPhone'a.

  Indeks

   Utwórz i skonfiguruj konto iCloud

   Aby utworzyć i skonfigurować konto iCloud z iPhone'a, procedura jest prosta, ponieważ użytkownik Apple ID pełni tę samą funkcję, co Gmail z Google, gdzie tylko przy użyciu swojego użytkownika nie będziesz musiał rejestrować się w iCloud. Wystarczy podłączyć iPhone'a do sieci Wi-Fi, wejść do menu Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, aby upewnić się, że masz najnowszą dostępną wersję.

   Czytaj więcej  Jak w prosty sposób sprawdzać i poprawiać pisownię i gramatykę w programie PowerPoint

   Po zaktualizowaniu oprogramowania wróć do menu Ustawienia i przejdź do opcji iCloud, w której musisz wprowadzić informacje o swoim Apple ID lub opcję Pobierz Apple ID za darmo, jeśli go nie masz. Na koniec wystarczy aktywować przełącznik iCloud, aby aktywować jego usługi.

   Aby skonfigurować iCloud z systemu Windows, musisz pobrać aplikację iCloud na komputer na jego oficjalnej stronie> Uruchom ponownie urządzenie> Otwórz iCloud> Wprowadź dane Apple ID> Skonfiguruj parametry konta i kliknij Zastosuj, aby zakończyć proces.

   Korzystaj z iCloud na Androidzie

   Na koniec możesz użyć swojego konta iCloud na urządzeniu z Androidem , wykonując poniższe czynności. Z przeglądarki wejdź na stronę Apple, aby zalogować się do iCloud, po uruchomieniu sesji wejdź w sekcję „Bezpieczeństwo” i zaznacz opcję „Generuj hasło” i kliknij „Utwórz”, aby wygenerować hasło do korzystania z iCloud w aplikacjach zewnętrznych.

   Aby kontynuować, musisz przejść do Ustawienia telefonu> Konta> Dodaj nowe konto> Osobiste (IMAP)> Wprowadź adres e-mail iCloud> Wprowadź hasło, które właśnie wygenerowałeś na stronie Apple, aby zakończyć proces.

   Dzięki temu będziesz mógł korzystać ze swojego konta iCloud z Androida i sprawdzać skrzynkę odbiorczą z oficjalnej aplikacji Gmail, chociaż ważne jest, aby pamiętać, że niektóre elementy, takie jak kalendarz, zdjęcia i zawartość chmury Twojego konta, nie będą synchronizowane z Telefon z systemem Android ze względu na to, że jest uważany za zewnętrzny element aplikacji.

   Czytaj więcej  Jak dodać lub zmienić moje konto bankowe do płatności Didi Conductor krok po kroku

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji