Jak usunąć zielony ekran podczas odtwarzania filmów w systemie Windows 10? rozwiązanie tutaj

4 lipca, 2022

Systemy operacyjne ewoluowały do ​​tego, co znamy dzisiaj i możemy przyjrzeć się, co może nam zaoferować Windows 10 . To doskonała wiadomość, ale czasami mogą zawieść jak każdy system komputerowy. A jedną z nich możemy docenić, gdy chcemy odtworzyć film. Dlatego przynieśliśmy Ci ten artykuł, w którym podamy rozwiązanie usuwania zielonego ekranu podczas odtwarzania wideo w systemie Windows 10.

Jeśli jesteś użytkownikiem imponującego systemu operacyjnego Windows 10, musisz już znać jego rewelacyjne tapety i różne funkcje. Wśród nich możemy wymienić sposób włączania, wyświetlania i dostosowywania zegara . Funkcja, o której wierzono, że została zapomniana przez twórców platformy, ale nie, istnieje i można ją mieć na swoim zwykłym miejscu.

Jak usunąć zielony ekran podczas odtwarzania filmów w systemie Windows 10? rozwiązanie tutaj

Ale przechodząc do omawianego tematu, możemy założyć, że ta sytuacja musi być bardzo irytująca, gdy przygotowałeś się do obejrzenia wideo na swoim odtwarzaczu. I dostajesz, że widzisz tylko zielony ekran i nie masz pojęcia, z czego wynika ten problem, ale nie martw się, poniżej wyjaśnimy, jak usunąć zielony ekran w odtwarzaczu.

Czytaj więcej  Jakie są najlepsze bezpłatne aplikacje do skanowania dokumentów za pomocą mojego telefonu komórkowego z systemem Android?

  Indeks

   Dlaczego ten problem z zielonym ekranem występuje w odtwarzaczu multimedialnym systemu Windows 10?

   Chociaż może ci się to nie wydawać, problem, który przedstawia odtwarzacz Windows 10, jest bardzo powtarzający się i jest zgłaszany przez wielu użytkowników tego systemu operacyjnego. I jest to problem, który występuje w sprzęcie twojego komputera, a konkretnie w karcie graficznej . I jest to główny powód, dla którego nie pozwalasz cieszyć się filmami, a wręcz przeciwnie, pokazuje tylko zielony ekran.

   Ten problem może mieć różne przyczyny związane z kartą graficzną, gdzie może to być sama karta, która ulega awarii. Ale jest też możliwe, że jest to odtwarzacz flashowy, który jest nieaktualny. Błędy, które mogą wystąpić, są bardzo zróżnicowane i będziemy je oglądać pojedynczo, aby znaleźć usterkę, a tym samym rozwiązać problem.

   Kroki usuwania zielonego ekranu w odtwarzaczu multimedialnym Windows 10

   Ważne jest, aby móc zlokalizować, w którym sektorze lub obszarze naszego komputera koncentruje się usterka, aby zastosować niezbędne środki naprawcze. Więc pierwszym krokiem jest wejście do przeglądarki Google Chrome w celu wyłączenia akceleratora sprzętowego . Będąc na stronie głównej Google, klikniemy ikonę trzech kropek.

   Czytaj więcej  Co to jest tryb tymczasowy na Instagramie i jak aktywować samozniszczające się wiadomości?

   W ten sposób zostanie wyświetlone menu opcji Google , a kolejnym krokiem jest wybranie „Ustawienia” ta akcja przeniesie nas na nową stronę i na niej zlokalizujemy się w lewej sekcji i wybierzemy opcję „Ustawienia zaawansowane”. Zostanie wyświetlonych więcej opcji, a my przewiniemy w dół, aby wybrać opcję „System”.

   Teraz po prawej stronie ekranu zlokalizujemy opcję „ Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna ”. I zamierzamy przesunąć przełącznik w lewo, aby odłączyć tę opcję i od razu, a potem pojawi się przycisk „Uruchom ponownie”, który musimy wybrać.

   Następnym krokiem jest poczekanie na ponowne uruchomienie przeglądarki i teraz musimy wpisać następujący Chrome://gpu/ w pasku adresu, a następnie nacisnąć „Enter”.

   W ten sposób akcelerator sprzętowy został wyłączony, a problem z zielonym ekranem powinien zostać rozwiązany, jeśli nie, spróbuj wykonać następujące czynności. Użyj skrótów klawiaturowych i naciśnij klawisze Windows + X , aby otworzyć "Menedżera urządzeń". Teraz w tym oknie musisz wybrać „Karty graficzne”.

   Następnym krokiem jest wybranie karty graficznej i kliknięcie prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić opcje, aw naszym przypadku wybierz opcję Aktualizuj sterownik . Po zakończeniu aktualizacji problem z zielonym ekranem powinien zostać rozwiązany. Jak widać, jest to tak proste, jak wykonanie kopii zapasowej sterowników komputera w systemie Windows 10.

   Czytaj więcej  Jak podłączyć iPada, iPoda lub iPhone'a do komputera z systemem Windows lub Mac za pomocą kabla USB lub bez?

   W ten sposób kończy się ten ciekawy artykuł, którego w prosty i praktyczny sposób mogę nauczyć, jak wyeliminować zielony ekran podczas odtwarzania filmów w Windows 10.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji