Jak usunąć ukryte i tymczasowe niepotrzebne pliki z mojego Androida w pamięci wewnętrznej?

5 listopada, 2021

Chociaż jesteśmy ludźmi, którzy stale korzystają z telefonu komórkowego i żyją z nim w naszych rękach. Ma to na celu umożliwienie oglądania filmów, odwiedzania naszych ulubionych stron internetowych lub sprawdzania, co nasze kontakty opublikowały w różnych sieciach społecznościowych. Nie rozumiemy, że musimy oczyścić telefon z tego, czego już nie potrzebujemy, aby zwolnić miejsce. W tym artykule nauczymy Cię, jak usuwać niepotrzebne, ukryte i tymczasowe pliki z wewnętrznej pamięci Androida.

Jak usunąć ukryte i tymczasowe niepotrzebne pliki z mojego Androida w pamięci wewnętrznej?

Chociaż nasz smartfon może mieć dużo pamięci wewnętrznej, z czasem zapełnia się plikami tymczasowymi lub śmieciami, których nie potrzebujemy, a które po prostu zajmują miejsce. A ta sytuacja może być przyczyną spowolnienia Twojego telefonu komórkowego i długiego czasu otwarcia strony lub aplikacji, dlatego konieczne jest podjęcie działań w tej sprawie.

Usuwanie plików tymczasowych to zadanie wykonywane nie tylko na telefonach komórkowych, ale także na komputerach osobistych, takich jak Mac, w celu zwolnienia miejsca . Ale konieczne będzie również usunięcie innych plików przechowywanych w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego.

Czytaj więcej  Co to jest szkic Arduino i jakie są jego części i podstawowa struktura? - Przewodnik wyjaśniający

Ale w tych rzeczach możemy usuwać aplikacje, których już nie używamy, zdjęcia i filmy, które możemy zapisać na naszym komputerze lub skorzystać w tym celu z usług Google. Jeśli więc chcesz odzyskać pamięć wewnętrzną swojego Androida, konieczne będzie nauczenie się usuwania niepotrzebnych, ukrytych i tymczasowych plików z telefonu komórkowego.

  Jak usunąć ukryte pliki na Androidzie

  Wspomniane przez nas działania mające na celu odzyskanie pamięci wewnętrznej mogą ci trochę pomóc, ale konieczne będzie usunięcie aplikacji, których już nie używamy. Aby móc to zrobić, konieczne będzie skorzystanie z aplikacji, którą znajdziemy za darmo w Sklepie Play i nazywa się App Manager .

  Po pobraniu i instalacji na naszym Androidzie aplikacja poprosi Cię o uprawnienia administratora, aby móc zarządzać zmianami, które wprowadzi. Następnie wyświetli listę wszystkich zainstalowanych aplikacji. Teraz musisz zaznaczyć te, które chcesz trwale usunąć ze swojego urządzenia, a następnie nacisnąć ikonę w postaci kosza.

  Kolejnym miejscem, w którym zwykle przechowywanych jest dużo treści, jest galeria zdjęć i filmów, dlatego należy je usunąć, aby nie zajmowały więcej miejsca. Ale najpierw konieczne będzie zsynchronizowanie się z usługą Zdjęcia Google i w ten sposób będzie można przesyłać pliki. W ten sposób będziesz mógł usunąć galerię, ale Twoje zdjęcia i filmy będą przechowywane.

  Czytaj więcej  Jak odzyskać zhakowane konto na Instagramie i jak zapobiec ponownemu zhakowaniu?

  Inne pliki, które musisz usunąć, aby odzyskać pamięć wewnętrzną Androida

  WhatsApp to kolejna aplikacja, która zwykle zajmuje dużo miejsca na telefonie komórkowym i dlatego konieczne jest usunięcie jej folderu . Ale najpierw miej perspektywę, aby ręcznie zapisać zawartość, w przeciwnym razie na zawsze stracisz swoje zdjęcia i filmy. Aby rozpocząć, wystarczy wykonać te proste kroki.

  Wejdź do aplikacji WhatsApp i przejdź do prawego górnego rogu i naciśnij ikonę z trzema punktami. Ta akcja wygeneruje menu, a w naszym przypadku klikniemy opcję „Ustawienia”. Teraz przewiń różne sekcje, które znajdziesz, i wybierz „Pamięć i dane”.

  Następnym krokiem po wejściu w to nowe okno jest kliknięcie opcji „Wykorzystanie pamięci” . Ta opcja zaoferuje rozmiar, jaki zajmują czaty, musisz wybrać te, które zajmują najwięcej miejsca w pamięci. Inną opcją, którą możesz dostosować w tej sekcji, jest Automatyczne pobieranie multimediów ”, a w opcjach zdjęć, wideo i audio wybierz Nigdy.

  Inną opcją, którą możesz zrobić w ostateczności, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. Chociaż jest wielu przeciwników tej praktyki, ponieważ aplikacja będzie ładować się trochę dłużej za każdym razem, gdy ją otworzysz.

  Czytaj więcej  Jak importować i eksportować dostosowania wstążki w programie Word

  I w ten sposób zakończyliśmy ten artykuł, który może pokazać Ci kolejną ciekawą opcję, którą możemy zastosować na naszym telefonie komórkowym. Teraz wiesz, jak usunąć niepotrzebne, ukryte i tymczasowe pliki z Androida .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji