Jak usunąć lub wyłączyć powiadomienia WhatsApp z ekranu lub paska powiadomień?

30 czerwca, 2021

Domyślnie WhatsApp pokazuje nam wiadomości u góry ekranu w pływającym wyskakującym okienku. Jego zaletą jest to, że pozwala odpowiadać bezpośrednio na wiadomości, bez konieczności otwierania aplikacji. Jednak możesz się obawiać, że treść tych wiadomości wygląda tak w sposób oczywisty, nieoczekiwany i niechciany.

Ten podgląd jest generalnie wyłączony w ustawieniach aplikacji WhatsApp, a także możesz skonfigurować aplikację na swoją korzyść w tych samych ustawieniach , ukryć wiadomości lub nawet całkowicie wyłączyć powiadomienia WhatsApp, aby zobaczyć otrzymane wiadomości, a nawet otrzymywać powiadomienia od kogoś, jeśli ty są online .

Od pewnego czasu urządzenia mobilne wyświetlają powiadomienia o nadejściu wiadomości z rozmowy z systemu Android 5.0 i nowszych, wystarczy nacisnąć przycisk aktywujący ekran, aby zobaczyć powiadomienie z wiadomością, chociaż jest ono również do Twojej dyspozycji aktywuj lub dezaktywuj wiadomości tymczasowe im bardziej są aktualizowane, tym więcej opcji będziemy mieli do dyspozycji.

Indeks

  Jak usunąć lub wyłączyć powiadomienia WhatsApp

  Jak powiedziałem, ma to swoje zalety i wady, ale nie każdy lubi lub korzysta z tej funkcji. Niektórzy wolą ją aktywować, aby przeglądać swoje wiadomości i odpowiadać na nie bez konieczności otwierania aplikacji, podczas gdy inni wolą mieć większą prywatność, przeglądając swoje wiadomości ręcznie z aplikacji WhatsApp.

  Czytaj więcej  Czym są podwójne aplikacje i do czego służą? Jakie są korzyści z ich używania?

  Chociaż ma to duży problem z prywatnością, ponieważ jeśli mamy kogoś w naszym środowisku, mogliby zobaczyć nasze wiadomości, które mamy bez czytania lub słuchania dźwięków WhatsApp, które otrzymałem, po prostu włączając ekran naszego telefonu , bez względu na to, jak bardzo zablokowaliśmy i zabezpieczyliśmy urządzenie wzorem, odciskiem palca, kodem PIN lub hasłem.

  Na szczęście ma to rozwiązanie, ponieważ urządzenia z Androidem mogą ukrywać powiadomienia w dowolnym momencie, a tym samym mieć czysty ekran blokady, możemy mieć dwa sposoby:

  • Nie pokazuj powiadomień: spowoduje to dosłownie usunięcie powiadomień z ekranu, gdy jest on zablokowany.
  • Ukryj poufne powiadomienia: Mimo że jest zablokowany, ekran pokaże tylko dozwoloną zawartość i zablokuje tę, która nie jest odpowiednia.

  Z jednej strony, oprócz możliwości ukrywania powiadomień WhatsApp, możemy również ukryć te ze wszystkich aplikacji, które są na Twoim urządzeniu z Androidem, w ustawieniach powiadomień Twojego urządzenia. To jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia o innych aplikacjach, które chcesz zachować jako prywatne lub że wysłałem Ci tylko niepotrzebne powiadomienie o tej aplikacji.

  Oprócz możliwości dezaktywacji powiadomień WhatsApp w ustawieniach telefonu komórkowego, możesz to również zrobić z tej samej aplikacji, WhatsApp oferuje nam wiele sposobów dostosowania ustawień powiadomień , aby dostosować dźwięki lub zablokować kontakt .

  Czytaj więcej  Jak długo PS4 może pozostawać w trybie uśpienia lub spoczynku bez uszkodzenia?

  Aby skonfigurować domyślne powiadomienia, wykonaj następujące dwa proste kroki:

  1. Musimy przejść do Ustawień
  2. Powiadomienia.

  W tym momencie możemy dostosować powiadomienia o wiadomościach (czat prywatny) i powiadomienia grupowe. Możemy dostosować ton powiadomień, wibracje i kolor światła, jeśli nasz telefon ma diodę LED powiadomień. Możemy również dostosować ton i wibracje powiadomień o połączeniach, jak chcesz.

  Spersonalizowane powiadomienia

  Jeśli chcesz w pełni dostosować powiadomienia, po prostu przejdź do sekcji informacji dowolnego czatu, który chcesz dostosować, i aktywuj „ powiadomienia niestandardowe ”. Następnie mamy możliwość umieszczenia innego dźwięku dla każdego kontaktu jeden po drugim. I to właśnie w tym miejscu możemy wyciszyć jeden lub więcej styków usuwając dźwięk i wibracje.

  Jeśli chcesz przestać otrzymywać powiadomienia o wiadomościach od kontaktu lub czatu, możemy tymczasowo je wyciszyć, otwierając ich okno czatu i wybierając opcję wyciszenia powiadomień . Tam możemy wyciszyć twoje powiadomienia na pewien czas, podany przez te same ustawienia WhatsApp.

  Wyłącz ciszę

  Jeśli żałujesz, że uciszyłeś kontakt, czat lub grupę i chcesz ponownie otrzymywać ich powiadomienia, musimy po prostu powtórzyć te same kroki, które wykonujemy, aby je uciszyć. Ale tym razem zobaczymy opcję dezaktywacji ciszy. Wtedy spokojnie możemy zobaczyć, do którego dnia wyciszył swoje powiadomienia.

  Czytaj więcej  Jak ustawić specjalny lub niestandardowy dzwonek dla kontaktu w WhatsApp dla wiadomości i połączeń?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji