Jak usunąć lub wyłączyć polecenie Voice Assistant „Ok Google” na moim telefonie z Androidem?

24 czerwca, 2021

Urządzenia mobilne działające na systemach operacyjnych Android korzystają z preinstalowanych usług giganta Google. A to może być prawdziwą zaletą, mając Mapy Google, Sklep Play, Muzykę Play czy asystenta Google.

Chociaż ta ostatnia jest funkcją, którą należy najpierw aktywować, aby działała, być może zrobiłeś to, nie zdając sobie z tego sprawy. A teraz chcesz go wyłączyć i dlatego nauczymy Cię, jak usunąć polecenie asystenta głosowego Ok Google na Androidzie.

Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie, które może nam nawet pomóc w odnalezieniu miejsca, w którym zaparkowaliśmy samochód . Ale prawdą jest również, że gdy ta funkcja jest aktywna, przez cały czas będzie oczekiwano na polecenie głosowe. Coś, co może być bardzo irytujące i może doprowadzić do dezaktywacji tego wspaniałego asystenta.

Więc jeśli już zainstalowałeś i skonfigurowałeś asystenta Google na telefonie komórkowym, ale teraz chcesz go usunąć i nie wiesz, jak to zrobić. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem do końca i dowiedzenia się, jakie kroki należy wykonać. Aby móc usunąć lub wyłączyć polecenie asystenta głosowego Ok Google na urządzeniu z Androidem.

Czytaj więcej  Jak domyślnie zmienić język w Word, Excel i PowerPoint pakietu Office 365?

Kroki, aby wyłączyć lub usunąć Asystenta Google w systemie Android

Prawdą jest, że korzystanie z wirtualnych asystentów rośnie i może być realną pomocą w tym szybko zmieniającym się świecie, w którym żyjemy. I bardzo łatwo zapomnieć o terminach i spotkaniach, a Asystent Google może tworzyć i ustawiać przypomnienia . Ale jeśli już podjąłeś decyzję o wyeliminowaniu tej funkcji, tutaj powiemy Ci, jak możesz to zrobić.

W tym artykule będziemy mogli zweryfikować, że dezaktywacja asystenta jest bardzo łatwa do zrobienia. Co jeśli może być trochę skomplikowane, to znalezienie opcji, aby móc dezaktywować tę funkcję, konieczne będzie, abyśmy następnie weszli do samego asystenta Google. Gdy to zrobimy, wejdziemy do jego interfejsu graficznego i musimy znaleźć i kliknąć opcję „Więcej”.

Następnie musimy wybrać opcję „Ustawienia”, aby przejść do jej okna i mieć pod ręką menu z różnymi opcjami konfiguracji asystenta Google. Wśród różnych opcji, które znajdziemy, są między innymi Ogólne, Powiadomienia, zainteresowania. W omawianym przypadku klikniemy opcję „Głos”, aby ją wybrać.

Wyłączanie Asystenta Google

Poprzednia czynność pozwoli ci przejść do nowego okna, w którym będzie można zobaczyć nowe menu opcji. Tam, gdzie się wyróżnia, języki, wyniki mówione, rozpoznawanie mowy w trybie offline. Musimy jednak zejść nieco dalej w tym oknie i wybrać opcję „Dopasowanie głosu”, aby się otworzyło i pokazało konfigurowalne opcje.

Czytaj więcej  Jak zaktualizować pakiet Microsoft Office 2016 lub 2019 na moim komputerze z systemem Windows lub Mac do najnowszej wersji?

Gdzie zobaczymy tylko 4 opcje, które to „Ok Google”, „Podczas jazdy” „Odtwórz model głosu” i „Usuń model głosu”. Ale w naszym przypadku zwrócimy uwagę na opcję „Ok Google”, która pokazuje przełącznik po prawej stronie i widzimy, że jest aktywowany.

Teraz ostatni krok, który musimy zrobić, to nacisnąć przełącznik i przesunąć go w lewo, aż zmieni kolor z niebieskiego na szary. Ta czynność oznacza, że ​​funkcja została wyłączona, a zatem asystent głosowy wyda polecenie Ok Google. W przypadku, gdy chcesz ponownie aktywować funkcję, wystarczy wykonać te same kroki i aktywować przełącznik.

Możesz zdać sobie sprawę, jak łatwo i szybko możemy aktywować i dezaktywować funkcje na naszym telefonie z Androidem. I konieczne jest tylko, abyśmy znali kroki, które należy wykonać, tak jak zrobiliśmy, aby zwiększyć lub zwiększyć głośność asystenta. I w ten sposób kończymy samouczek, który mogę poprowadzić, aby usunąć lub dezaktywować polecenie asystenta głosowego Ok Google na twoim Androidzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji