Jak usunąć lub wyeliminować poziome i pionowe linie na ekranie laptopa?

9 stycznia, 2022

W dzisiejszych czasach posiadanie komputera osobistego jest bardzo ważne, aby móc wykonywać nasze zadania, zarówno w pracy, jak i na uczelni. Ale jeśli tym urządzeniem jest laptop, dużo wygodniej i łatwiej pracować gdziekolwiek jesteśmy.

Możliwe jednak, że nie wszystko jest różowe i napotykamy wady lub problemy , których nie umiemy naprawić. Dlatego w poniższym artykule wyjaśnimy, jak usunąć poziome i pionowe linie, które pokazuje ekran laptopa.

Jak usunąć lub wyeliminować poziome i pionowe linie na ekranie laptopa?

Jak możesz zrozumieć, jest to porażka, która może stać się prawdziwym bólem głowy, ponieważ bardzo trudno będzie zobaczyć, co robimy. Ekran jest bardzo ważną częścią urządzenia mobilnego i pozwoli nam przeglądać nasze dokumenty, pliki, filmy. Możliwość przeglądania wiadomości, które otrzymujemy za pośrednictwem różnych platform, z których korzystamy na co dzień.

Oczywiste jest więc, że usunięcie poziomych i pionowych linii z ekranu musi być niezbędne, jeśli chcemy dalej korzystać z Laptopa. Jeśli więc chcesz, aby ta usterka została usunięta, sugerujemy dalszą lekturę. Ponieważ poniżej wskażemy proste kroki, które należy wykonać, aby rozwiązać ten problem w mgnieniu oka.

Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy moje kontakty WhatsApp słyszały moje audio lub wiadomości głosowe?

  Kroki, aby usunąć poziome i pionowe linie z ekranu laptopa

  Aby dojść do rozwiązania problemu, jaki przedstawia ekran laptopa, ważne jest, abyśmy najpierw dokonali trafnej diagnozy. W tym celu musimy sprawdzić, czy awaria linii pionowych i poziomych, które pokazuje urządzenie, jest rzeczywiście spowodowana ekranem. Lub wręcz przeciwnie, jest to spowodowane wadą innego elementu laptopa.

  Ponieważ czasami problem ten wynika z awarii chipsetu wideo lub płyty głównej. Aby sprawdzić, czy te podzespoły działają prawidłowo, wystarczy podłączyć laptopa do telewizora lub nawet projektora.

  Jeśli podczas wykonywania tej operacji linie poziome i pionowe nie są wyświetlane, oznacza to, że te komponenty działają poprawnie. Ale w przypadku, gdy linie są również wyświetlane na projektorze, oznacza to jednoznacznie, że niektóre z wymienionych elementów uległy uszkodzeniu i będą musiały zostać wymienione.

  Inne możliwe rozwiązania problemu z ekranem laptopa

  Możliwe jest również, że ta awaria jest spowodowana problemem z oprogramowaniem karty graficznej i konieczne jest pobranie sterownika lub sterowników . Aby to zrobić, możemy wyszukać informacje dotyczące producenta wspomnianej karty na ich stronie internetowej, a stamtąd pobrać potrzebny sterownik, który pozwala na zatrzymanie wyświetlania linii poziomych i pionowych na ekranie .

  Czytaj więcej  Jak zmienić lub odzyskać hasło do mojego konta HBO, jeśli zapomniałem hasła?

  Kolejnym krokiem będzie zainstalowanie sterownika, który pobraliśmy na laptopie.Po wykonaniu tego kroku musimy ponownie uruchomić urządzenie, aby wprowadzone zmiany zostały zastosowane. Teraz możemy mieć tylko nadzieję, że kiedy Laptop uruchomi się ponownie i że linie poziome i pionowe zostały całkowicie wyeliminowane.

  Jeśli i tak problem linii na ekranie nadal się pojawia, to możemy sięgnąć po ostatnie rozwiązanie. A do tego konieczne będzie uruchomienie laptopa z BIOS-u, aby móc potwierdzić, że problem tkwi w sprzęcie. A wtedy konieczne będzie oddanie urządzenia w ręce personelu technicznego, aby mógł rozwiązać problem.

  Jak widać, z naszym laptopem są pewne problemy, które można samodzielnie naprawić. A także funkcje, które możemy aktywować, takie jak dedykowana karta graficzna GPU, aby móc grać.

  Ale możesz to zrobić tylko wtedy, gdy postępujesz zgodnie z instrukcjami, które oferujemy tutaj, a teraz wiesz, jak usunąć lub wyeliminować pionowe lub poziome linie na ekranie laptopa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji