Jak usunąć lub wyczyścić pamięć podręczną i tymczasowe niepotrzebne pliki na komputerze z systemem Windows 10?

5 września, 2021

Bardzo często używamy komputera PC z systemem Windows 10 do realizacji wszystkich naszych projektów, które wiążą się z wykorzystaniem systemów komputerowych lub programu biurowego takiego jak Word czy Excel. Ale całkowicie zapominamy, że ciągłe korzystanie z komputera może spowalniać.

Jak usunąć lub wyczyścić pamięć podręczną i tymczasowe niepotrzebne pliki na komputerze z systemem Windows 10?

Wynika to z dużej ilości niepotrzebnych informacji, które może przechowywać twój dysk. W tym sensie chcemy pokazać, jak wyeliminować pamięć podręczną i tymczasowe niepotrzebne pliki na komputerze z systemem Windows 10.

Windows 10 to bardzo wszechstronny system operacyjny, a ta nowa wersja wprowadza nowe funkcje , które po prostu Cię zaskoczą. Gdzie przyjemnie podkreśla nowe tapety i wygaszacze ekranu, które są stale aktualizowane. I możliwość, że użytkownik musi być w stanie dostosować lub zmienić kolor paska zadań w ciągu kilku sekund.

Ale jeśli chodzi o konserwację, którą musi mieć ten system operacyjny, oferuje użytkownikowi możliwość usunięcia z dysku twardego niepotrzebnych plików. Opcja, która istniała od zawsze od pierwszych wersji systemu operacyjnego Windows. W ten sposób pokażemy, jak wyczyścić pamięć podręczną i pliki tymczasowe w systemie Windows 10.

Czytaj więcej  Jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP z wyłącznikiem ściennym jako wzmacniacz przewodowy

  Indeks

   Co to są pliki tymczasowe i pamięć podręczna

   Pliki tymczasowe odnoszą się do kopii wykonanych przez system operacyjny lub inny program ze względów bezpieczeństwa na wypadek utraty informacji z powodu jakiegoś problemu. W większości przypadków utworzone pliki tymczasowe nie są usuwane i gromadzą się na dysku twardym.

   Zajmując w ten sposób dużo miejsca fizycznego, uniemożliwiając tym samym sprawne działanie sprzętu. Ten sam proces należy przeprowadzić na dowolnym urządzeniu mobilnym, takim jak Android, aby usunąć ukryte i tymczasowe pliki .

   Pamięć podręczna odnosi się do plików tymczasowych lub kopii danych, które są tworzone przez różne programy, aby system mógł mieć do nich szybszy dostęp. To tak, aby nie musieć stale generować startu. Dlatego używana jest pamięć podręczna, ale ma ona tendencję do zapełniania się dużą ilością informacji i dlatego może bardzo spowolnić komputer.

   Kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną i pliki tymczasowe w systemie Windows 10

   Ponieważ te pliki, które są hostowane bezpośrednio na dysku twardym i są bezużyteczne, mają tendencję do zmniejszania szybkości i wydajności naszego komputera. Dlatego konieczne jest nauczenie się czyszczenia pamięci podręcznej i plików tymczasowych. I w ten sposób zwolnić miejsce na dysku, a do tego możemy wykorzystać świetne narzędzie.

   Czytaj więcej  Jaka jest intensywność prądu elektrycznego i jakie są jego rodzaje? - Jednostka miary

   A to narzędzie to nic innego jak „Oczyszczanie dysku” i aby z niego korzystać, musimy wykonać następujące czynności. Przechodzisz bezpośrednio do paska wyszukiwania systemu Windows 10 i w nim musisz napisać liberator miejsca na dysku. Ta akcja przeniesie Cię bezpośrednio do swojego okna, a w nim pokaże Ci dysk, na którym przystąpi do eliminacji miejsca.

   W przypadku, gdy komputer ma więcej niż jeden dysk twardy, zapyta, który dysk wybrać. Teraz rozpocznie wykonywanie obliczeń, a po zakończeniu pokaże w swojej tabeli, ile miejsca możesz odzyskać , usuwając wybrane pliki. Ale pozwoli ci również wybrać pliki, które chcesz usunąć, a aby potwierdzić swój wybór, wystarczy kliknąć „OK”.

   I to w ten prosty sposób i za pomocą narzędzia, które jest domyślnie dostarczane w systemach operacyjnych Windows. Udało Ci się usunąć lub wyczyścić pamięć podręczną i tymczasowe niepotrzebne pliki na komputerze z systemem Windows 10.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji