Jak usunąć lub usunąć zduplikowane pliki i zdjęcia w systemie Windows i Mac na zawsze?

28 października, 2021

Uchwycenie najważniejszych momentów naszego życia za pomocą zdjęcia lub filmu to spektakularna rzecz, jeśli chodzi o pamięć o naszych przyjaciołach i rodzinie. Dlatego dzisiejsze telefony mają w aparacie wiele narzędzi, które możemy wyświetlać na żywo iw dowolnym momencie na nasz komputer.

Jak usunąć lub usunąć zduplikowane pliki i zdjęcia w systemie Windows i Mac na zawsze?

I dlatego utrzymywanie organizacji z tymi plikami jest niezbędne, aby móc w pełni wydajnie działać dowolne urządzenie, które możemy wykorzystać jako ich pamięć.

Ale skupiając się zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i Mac, przeglądanie naszych plików jest bardzo wygodne i naprawdę łatwe do modyfikacji i klasyfikacji, ale z pewnością zdarzyło Ci się, że masz kilka niepożądanych kopii tego samego zdjęcia lub tego samego wideo pod inną nazwą lub w innym folderze.

Problem, który jest bardzo powtarzający się i może wpływać nie tylko na prezentację i organizację urządzenia, ale może również powodować bardzo powolną pracę komputera , ponieważ prawdopodobnie go nie zauważyłeś, ale zajmuje dużo dostępnej pamięci PC lub dysk twardy .

Czytaj więcej  Jak wyszukiwać, znajdować i używać nowych filtrów na Instagramie — porady i wskazówki

  Jakie są najlepsze programy komputerowe, które pomagają wykrywać i usuwać zduplikowane obrazy i filmy?

  Rozwiązanie tego wydaje się łatwe, gdyby było to tylko kilka plików, ale zdarza się, że jest tak wiele duplikatów, że dokonywanie wyboru jeden po drugim jest bardzo żmudne. Dlatego w tym artykule omówimy najlepsze aplikacje do wykrywania i eliminowania duplikatów dowolnego pliku multimedialnego, który możesz mieć.

  Wyszukiwarka duplikatów plików

  Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja jest wyszukiwarką duplikatów, która pozwoli Ci je zidentyfikować, a także wyeliminować lub nie, w zależności od tego, co chcesz zrobić. Na szczęście ma dość łatwy do zrozumienia sposób użycia , ale tak czy inaczej, oto krok po kroku, jak go uruchomić.

   Visipics

   Pobierając Visipics , będziemy mogli korzystać z prostszego interfejsu, ponieważ jest on bardzo podobny do karty plików na naszym komputerze, tylko z kilkoma dodatkowymi narzędziami.

   Czytaj więcej  Jak utworzyć jedną lub kilka tabel w bazie danych w programie Access krok po kroku

   Visipics nie ma wielokrotnego wyboru folderów, do których kierować duplikaty wykryte jako poprzednia aplikacja, ponieważ po jej uruchomieniu da nam tylko opcję „Przenieś” lub „Usuń” . Ale żeby się do tego dostać, musimy wykonać następujące kroki:

    Porównanie obrazów

    Ma wersję płatną i inną całkowicie darmową , którą możesz kupić w dowolnym sklepie z aplikacjami. Ta aplikacja działa jako wyszukiwarka duplikatów, a także klasyfikator dla podobnych plików. I możesz zrobić to automatycznie lub zrobić to ręcznie, wykonując następujące kroki:

     Co mogę zrobić, aby w przyszłości żadne pliki nie były duplikowane?

     Utrzymanie dobrze zorganizowanego zarządzania wszystkimi plikami, które przenosisz na swój komputer, byłoby świetną opcją, aby tego typu sytuacja nie spotkała Cię ponownie, możesz sklasyfikować je w folderach według świąt, dat, osób, miejsc itp. . a tym samym uniknąć popadnięcia w to irytujące nasycenie kompletnie bezużytecznymi plikami.

     Dodaj komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

     Go up

     Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji