Jak usunąć lub usunąć zduplikowane kontakty z książki telefonicznej mojego telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone'a?

22 lipca, 2021

Utrzymanie porządku w naszych kontaktach jest ważne, aby mieć lepszą kontrolę nad naszymi relacjami i potrzebami, zarówno osobistymi, jak i zawodowymi. Dlatego podczas importowania i eksportowania kart adresowych ważne jest, aby odbywało się to sprawnie, aby w jak największym stopniu uniknąć powielania kontaktów.

Jak usunąć lub usunąć zduplikowane kontakty z książki telefonicznej mojego telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone'a?

W tym artykule nauczymy Cię, jak usuwać lub usuwać zduplikowane kontakty w książce telefonicznej telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone'a . W ten sposób unikniesz zapełniania książki adresowej powtarzającymi się numerami lub zduplikowanymi nazwiskami, co może mieć miejsce podczas przenoszenia kontaktów. Wspomnimy również o niektórych działaniach, które możemy podjąć, aby tego uniknąć i mieć więcej prywatności.

Indeks ()

  1. Jak usunąć lub usunąć zduplikowane kontakty na Androidzie?
  2. Jak usunąć lub usunąć zduplikowane kontakty na iPhonie?
  3. Nie zezwalaj osobom trzecim na sprawdzanie Twojej książki kontaktów
    1. Zablokuj aplikację Kontakty
    2. Ukryj swoje kontakty
    3. Utwórz kopię zapasową swoich kontaktów

Moglibyśmy to zrobić ręcznie, przeglądając każdy z kontaktów i eliminując te, które się powtarzają. Ale ten proces jest nieco żmudny i długi, dlatego lepiej jest użyć aplikacji, która jest w stanie szybko i dokładnie oddzielić zduplikowane kontakty. Mówimy o tym, które możesz pobrać ze sklepu Google Play .

Czytaj więcej  Co to jest i do czego służy Microsoft Access? Funkcje, cechy i alternatywy

Będziemy musieli go tylko pobrać, zainstalować i nadać mu niezbędne uprawnienia, aby mógł przeszukiwać nasz kalendarz w poszukiwaniu powtarzających się kontaktów. Po uruchomieniu aplikacja automatycznie wyświetla listę zduplikowanych wpisów w kalendarzu. Będziemy musieli tylko kliknąć „Usuń”, a następnie potwierdzić akcję, aby uzyskać to, czego szukasz.

Możesz także wyświetlić listę i wybrać zduplikowane kontakty, które chcesz usunąć, aby zostawić te, które chcesz. Z drugiej strony możesz „scalić zduplikowane kontakty” , aby ujednolicić wszystkie dane, które masz z tego samego kontaktu. Podobnie możesz zobaczyć wszystkie kontakty, które masz w WhatsApp, nawet jeśli nie pojawiają się one w Twoim programie, dzięki czemu możesz później usunąć ich zapis.

W przeciwnym razie z urządzeniami iPhone, ponieważ nie muszą pobierać aplikacji, aby wiedzieć, które są zduplikowanymi kontaktami. Będziemy musieli po prostu zsynchronizować nasz telefon komórkowy z naszym komputerem Mac , kopiując kontakty, aby wskazywał powtarzające się. Należy zauważyć, że nasz komputer musi mieć system OS X lub wyższy.

Aby to zrobić, będziemy musieli przejść do menu „Karta”, a następnie wybrać opcję „Znajdź duplikaty” . W ten sposób system będzie sprawdzał Twoje kontakty jeden po drugim w poszukiwaniu duplikatów. Po zakończeniu pojawi się komunikat „karty o tej samej nazwie, ale znaleziono inne dane” i aby rozwiązać ten problem, kliknij „Połącz”.

Czytaj więcej  Jak tworzyć zagnieżdżone tabele w programie Word lub umieścić tabelę w innej — Zagnieżdżanie tabel

Dzięki temu możemy szybko i łatwo usunąć wszystkie zduplikowane kontakty na iPhonie. Ważne jest, aby wiedzieć, jak przenieść kontakty z jednego iPhone'a na drugi , aby uniknąć duplikowania kart. Unikanie powtarzających się wpisów jest bardzo pomocne podczas szukania konkretnych numerów kontaktowych, dzięki czemu oszczędzamy przy tym czas.

Tak jak możemy aktualizować książkę adresową, bez powtarzających się lub zduplikowanych kontaktów, ważne jest również zapewnienie możliwie najlepszego bezpieczeństwa informacji . Dlatego możemy podjąć pewne działania, aby się do tego przyczynić.

Zablokuj aplikację Kontakty

Prostym sposobem jest skorzystanie z aplikacji „Bezpieczny” , aby móc wprowadzić kod PIN podczas wchodzenia do Kontaktów. W przypadku iPhone'a istnieją różne sposoby blokowania lub ochrony aplikacji innych firm za pomocą hasła.

Ukryj swoje kontakty

Innym sposobem uniemożliwienia komuś sprawdzania Twoich kontaktów jest ukrycie ich w kalendarzu Androida lub iPhone'a z aplikacjami lub bez . W ten sposób możesz spać spokojnie, wiedząc, że nikt nie może ukraść informacji z twoich cennych kontaktów, a także uniemożliwić im wyłudzenie cię w jakikolwiek sposób.

Czytaj więcej  Jak założyć konto i zalogować się do Twittera z telefonu komórkowego lub komputera krok po kroku

Utwórz kopię zapasową swoich kontaktów

W ten sam sposób mogliśmy synchronizować nasze kontakty przez Google w przypadku Androida oraz z naszym komputerem Mac dla urządzeń iPhone . W ten sposób moglibyśmy zabezpieczyć nasze kontakty, aby w przypadku zgubienia urządzenia nie miało ono żadnego z nich.

To najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby chronić swoje kontakty, a już widzieliśmy, jak szybko i skutecznie usuwać duplikaty. Mam nadzieję, że te informacje bardzo Ci pomogły, nie zapomnij się nimi podzielić i do zobaczenia następnym razem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji