Jak usunąć lub usunąć bazę danych MySQL na zawsze?

30 lipca, 2021

MySQL jest najbardziej znanym i używanym systemem zarządzania bazami danych do tworzenia stron internetowych , korzystają z niego giganci tacy jak Facebook, Twitter , Wikipedia, Google i YouTube .

Jak usunąć lub usunąć bazę danych MySQL na zawsze?

Bycie open source daje mu dużą elastyczność, ponieważ jego kod bazowy może być dostosowany do konkretnych potrzeb użytkownika, oprócz tego, że jest stosunkowo prosty w użyciu, czyni go najbardziej preferowanym w stosunku do innych menedżerów baz danych, takich jak Microsoft Access lub Google Access Schowek.

Podczas tworzenia bazy danych mogą wystąpić w niej błędy iw zależności od błędu może być konieczne jej usunięcie .

  Dowiedz się, jak usunąć uszkodzoną bazę danych w MySQL

  MySQL daje możliwość zarządzania, organizowania i ochrony bazy danych , a także zarządzania dostępem do danych za pomocą nazwy użytkownika i hasła.

  Podczas tworzenia bazy danych może to dać nam błędy, powodem jest to, że możemy wpisać w niej polecenie, którego serwer nie może zrozumieć , jest wiele błędów, które możemy uzyskać, ale najczęstsze to:

  Czytaj więcej  Co to jest i do czego służy VPN lub wirtualna sieć prywatna i jakie są ich typy?
  • Błąd: 1015 SQLSTATE: HY000 (ER_CANT_LOCK) Komunikat: Nie mogę zablokować pliku: (Błąd:% d)
  • Błąd: 1019 SQLSTATE: HY000 (ER_CANT_SET_WD) Komunikat: Nie mogę zmienić katalogu '% s' (błąd:% d)
  • Błąd: 1012 SQLSTATE: HY000 (ER_CANT_FIND_SYSTEM_REC) Komunikat: Nie mogę odczytać rekordu w tabeli systemowej
  • Błąd: 1014 SQLSTATE: HY000 (ER_CANT_GET_WD) Komunikat: Nie mogę uzyskać dostępu do katalogu (Błąd:% d)
  • Błąd: 1007 SQLSTATE: HY000 (ER_DB_CREATE_EXISTS) Komunikat: Nie mogę utworzyć bazy danych '% s'; baza danych już istnieje

  Błędy te mogą nam pokazać, co jest nie tak z bazą danych, jeśli nie można zablokować bazy danych lub pliku, jeśli nie można uzyskać dostępu do określonego katalogu, występują również błędy, które pojawiają się, gdy nie można utworzyć tabeli lub tej tabeli lub innego elementu w baza danych jest zduplikowana.

  Wiele razy będziemy musieli wyeliminować bazę danych, aby te błędy nie wpłynęły na ogólny projekt samego , aby z powodu tych błędów nie musieliśmy zaczynać od 0.

  Podczas usuwania bazy danych mogą również pojawić się pewne błędy, dlatego musimy wiedzieć jak to zrobić poprawnie , mogą to być:

  • Błąd: 1008 SQLSTATE: HY000 (ER_DB_DROP_EXISTS) Komunikat: Nie mogę usunąć bazy danych '% s'; baza danych nie istnieje
  • Błąd: 1010 SQLSTATE: HY000 (ER_DB_DROP_RMDIR) Komunikat: Błąd podczas usuwania bazy danych (nie mogę usunąć katalogu '% s', błąd% d)
  Czytaj więcej  Do czego służą i do czego służą tabele przestawne w programie Excel? - Pełny samouczek

  Aby tak się nie stało, musimy wykonać następujące kroki, aby wyeliminować bazę danych, aby nie dawała żadnych błędów, a także nie wpływała na ogólne działanie programu lub innych baz danych.

  Jak usunąć bazę danych MySQL

  Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wprowadzić wiersz poleceń lub wiersz polecenia, jeśli używasz systemu Windows, który możesz wprowadzić za pomocą kombinacji Win + X w systemie Windows lub CMD, a jeśli jesteś w systemie MacOS, musisz uzyskać dostęp do Terminala .

  Już w linii poleceń będziemy musieli się zalogować, do tego napiszemy mysql -u root -p . Jeśli mamy dostęp jako użytkownik i chcemy czytać lub pisać w bazie danych, musimy zmienić root na naszą nazwę użytkownika, w przypadku gdy serwer nie używa locahost, polecenie, którego użyjemy, będzie mysql -u root -host - p , gdzie host będzie adresem IP.

  Następnie wpisujemy hasło i wybieramy OK. Po zalogowaniu się za pomocą naszego użytkownika, wprowadzimy polecenie show database, aby móc zobaczyć wszystkie istniejące bazy danych.

  Gdy zobaczymy bazę danych, którą chcemy usunąć, wprowadzimy polecenie drop database, a następnie nazwę bazy danych. Jeśli używasz komputera Mac, musisz pamiętać o wielkich i małych literach.

  Czytaj więcej  Jak łączyć lub łączyć wiele obrazów w jednym pliku PDF za pomocą aplikacji

  Aby sprawdzić, czy baza danych została poprawnie usunięta, ponownie używamy polecenia show database. Możemy użyć polecenia drop database IF EXISTS, jeśli nie jesteśmy pewni, czy baza danych istnieje, czy nie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji