Jak usunąć lub odinstalować wirusa CloudFront.net z mojego telefonu komórkowego lub komórki z Androidem?

21 czerwca, 2021

Czy Twój telefon komórkowy zachowuje się ostatnio dziwnie? Jest prawdopodobne, że masz do czynienia z infekcją, taką jak CloudFront.net . Czytaj dalej i dowiedz się, jak usunąć go z telefonu komórkowego z Androidem.

Korzystanie z urządzeń mobilnych rośnie i z każdym dniem zyskuje na znaczeniu. Hakerzy są tego świadomi i wdrożyli nowe techniki kradzieży informacji ze smartfonów.

Co to jest CloudFront.net?

Nazwa domeny może Ci się wydawać znajoma i należy do Amazon. Mimo że wygląda na niezawodne, jest to złośliwe oprogramowanie, które ma złośliwe cele.

CloudFront.net należy do platformy Amazon Web Service, która jest usługą serwera w chmurze świadczoną przez Amazon.com. Jest to sieć połączonych komputerów, której jedynym celem jest zbieranie i przesyłanie informacji do użytkowników.

Jak atakuje CloudFront.net?

Zwykle pojawia się obok domyślnej przeglądarki, którą zwykle jest Chrome. Pokaż wyskakujące okienko z fałszywą wiadomością reklamową, aby użytkownik mógł zapisać swoje dane.

Czytaj więcej  Jak połączyć i połączyć Facebooka z Twitterem, aby udostępniać posty

Ogólnie rzecz biorąc, ta wiadomość jest zwykle atrakcyjną ofertą lub wskazuje, że wygrałeś nagrodę, której bardzo trudno odmówić. Ale jego prawdziwym celem jest pobranie Twoich danych osobowych i zainstalowanie w telefonie dowolnej aplikacji niewiadomego pochodzenia.

Jeśli Twoja przeglądarka została otwarta i nieoczekiwanie wysłała Cię na strony z domeny CloudFront.net, prawdopodobnie Twoje urządzenie jest zainfekowane . Najważniejsze jest to, aby pod żadnym pozorem nie rejestrować swoich danych, ponieważ możesz mieć do czynienia z potencjalnym oszustwem .

Jak odinstalować CloudFront.net z mojego telefonu komórkowego z Androidem?

 • Uzyskaj dostęp do aplikacji zainstalowanych na urządzeniu z menu Ustawienia .
 • Znajdź aplikację przeglądarki, która zwykle wyświetla komunikaty CloudFront. Zwykle jest to Chrome.
 • Naciśnij przycisk Force Stop , aby zatrzymać proces wykonywania.
 • Po zatrzymaniu wyczyść pamięć podręczną i dane aplikacji.
 • Przywraca aplikację do stanu fabrycznego poprzez usunięcie wszystkich zainstalowanych aktualizacji
 • Uruchom ponownie urządzenie po zakończeniu tego procesu
 • Gdy zaczniesz od nowa, przejdź do Google Play i przejdź do sekcji zainstalowanych aplikacji.
 • Aplikacja powinna mieć dostępne aktualizacje, jeśli tak, naciśnij przycisk Aktualizuj.
Czytaj więcej  Rozwiązanie Błąd WhatsApp: „Aplikacja nie odpowiada” – nie mogę otworzyć WhatsApp

Dzięki temu problem powinien zostać rozwiązany. W niektórych przypadkach wirus wyrządził większe szkody i konieczne jest podjęcie innych rodzajów środków.

Wyskakujące okienka CloudFront.net nadal się pojawiają

Złośliwe oprogramowanie mogło zostać ponownie zainstalowane. Jest to możliwe dzięki temu, że zazwyczaj bez Twojej wiedzy instaluje aplikacje na telefonie komórkowym niewiadomego pochodzenia.

Aby go rozwiązać, sprawdź, które aplikacje ostatnio zainstalowałeś na telefonie komórkowym i usuń je. Jako ostatnią opcję rozważ możliwość zresetowania telefonu do stanu fabrycznego.

Czy antywirus działa przeciwko CloudFront.net?

Antywirusy nie są zbyt przydatne do eliminowania złośliwego oprogramowania. Mogą być jednak doskonałym narzędziem do wykrywania potencjalnych zagrożeń, takich jak aplikacje podejrzanego pochodzenia.

Korzystanie z oprogramowania antymalware

Inne rodzaje narzędzi, które są często używane do eliminacji problemów, takie jak CloudFront.net. Chociaż niewiele faktycznie wykrywa zagrożenia , niektóre potrafią wykryć złośliwe oprogramowanie i pomóc je zneutralizować.

Zwykle wykrywają aplikacje, które powodują ponowną instalację CloudFront.net i umożliwiają wyłączenie tego procesu . W najlepszych przypadkach pozwala na odinstalowanie aplikacji, ale do tego potrzebne są uprawnienia użytkownika root.

Czytaj więcej  Jak znaleźć najlepsze grupy i kanały w Telegramie, aby do nich dołączyć — tutaj przewodnik

Zadbaj o swoje dane osobowe

Najlepszym sposobem ochrony telefonu przed tego typu infekcją jest zapobieganie jej. Podejmij wszelkie niezbędne środki, aby nie stać się ofiarą złośliwego oprogramowania.

 • Nie instaluj aplikacji poza PlayStore.
 • Nie kupuj sklonowanych telefonów. Kilka z tych urządzeń ma zwykle preinstalowane aplikacje, które są tworzone z zamiarem pozyskania danych.
 • Unikaj naciskania reklam, które zawierają komunikaty informujące, że wygrałeś nagrodę lub że Twój telefon jest w niebezpieczeństwie. Bez względu na to, jak dobra jest oferta, jest to potencjalne oszustwo.
 • Nie otwieraj załączników pochodzących z nieznanych adresów e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji