Jak ustawić specjalny lub niestandardowy dzwonek dla kontaktu w WhatsApp dla wiadomości i połączeń?

26 lipca, 2021

Dostosowanie aplikacji, z których korzystamy na co dzień, może być dla nas zadaniem, które ma dla nas duże znaczenie. Ponieważ może to być sposób na wydrukowanie naszej osobistej pieczątki, ale ważne jest również, aby rozpoznać, kto dzwoni lub wysyła wiadomość, po prostu słuchając sygnału. I właśnie z tego powodu opracowaliśmy ten artykuł, aby nauczyć Cię, jak nadać kontaktowi w WhatsApp specjalny lub spersonalizowany ton w przypadku połączeń lub wiadomości.

Może to być interesująca funkcja, której możesz użyć w WhatsApp i dostosować ton wszystkich kontaktów, które uważasz za wyjątkowe. W ten sposób, po prostu słuchając wybranego tonu, będziesz wiedział, kto dzwoni lub wysyła wiadomość. I to tak proste, jak zmiana lub aktualizacja Twojej lokalizacji w czasie rzeczywistym w aplikacji.

Możliwość rozróżnienia podczas odbierania powiadomień, połączeń lub wiadomości jest prawdopodobnie opcją, o której nie wiedziałeś, że można to zrobić w WhatsApp . Ale najwyraźniej nadal istnieje wiele funkcji, których nie znasz lub nie wiesz, jak korzystać.

Na przykład funkcja, która pozwala otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś jest online, którego być może nie znasz. Ale nie martw się, że poniżej powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby dostosować ton do kontaktu dla wiadomości lub połączeń.

Czytaj więcej  Jak dowiedzieć się, ilu subskrybentów ma kanał Twitch, ustawiając licznik subskrybentów?

Indeks ()

  1. Kroki, aby spersonalizować połączenia lub wiadomości kontaktu w systemie Android
  2. Kroki, aby spersonalizować połączenia lub wiadomości kontaktu na iOS

Możliwość dostosowania powiadomień o połączeniach lub wiadomościach dla określonego kontaktu w WhatsApp z urządzenia z Androidem jest bardzo prosta. W ten sposób będziesz wiedzieć, kiedy ta osoba wyśle ​​Ci wiadomość lub zadzwoni. Aby rozpocząć, musimy logicznie wejść do aplikacji WhatsApp z naszego urządzenia z Androidem.

W środku musisz wyszukać i wybrać czat kontaktu, który chcesz spersonalizować, po tym kroku musisz przejść do górnego rogu i nacisnąć ikonę z trzema pionowymi kropkami. Ta akcja spowoduje wyświetlenie menu opcji iz którego musimy kliknąć opcję „Wyświetl kontakt” w ten sposób wchodzisz w profil wybranego kontaktu.

Zobaczysz niektóre informacje kontaktowe, a także inne opcje, a w naszym konkretnym przypadku musisz wybrać, klikając opcję „Spersonalizowane powiadomienia” . Zostaniesz teraz przeniesiony do nowego okna, które zawiera inne opcje. Wśród których możemy wymienić "Powiadomienie o wiadomości" i "Powiadomienie o połączeniu",

A każdy z nich z innymi opcjami, które możesz skonfigurować, takimi jak Dźwięk, Wibracja, Światło, Powiadomienie wyskakujące, Powiadomienia o wysokim priorytecie. Jak widać, wszystkie te opcje są domyślnie wyłączone.

Czytaj więcej  Jak zabezpieczyć hasłem lub hasłem zdjęcia lub obrazy w swojej galerii krok po kroku

Dlatego konieczne jest, aby je najpierw aktywować, aby móc je skonfigurować, a do tego wystarczy kliknąć pole wyboru znajdujące się po prawej stronie opcji „Notif. Spersonalizowany ”. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcje, które chcesz dostosować dla tego kontaktu, takie jak dźwięk, wibracja, światło itp.

Zobaczmy teraz, co powinniśmy zrobić, aby dostosować wiadomość lub dźwięk połączenia kontaktu w WhatsApp z urządzeń z systemem iOS. I w tym celu przejdziemy do aplikacji, a następnie wybierzemy czat kontaktu, który dostosujemy. Teraz musisz przejść na górę ekranu, gdzie zlokalizujemy nazwę kontaktu i klikniemy na nią.

Ta akcja przeniesie Cię do nowego okna, w którym możemy zobaczyć różne opcje, które można skonfigurować, a wśród nich jest „Niestandardowy dźwięk”, który musisz nacisnąć. A teraz musisz tylko wybrać ton, który chcesz, aby ten kontakt miał, a który różni się od reszty twoich kontaktów.

I tak proste, jak wysyłanie anonimowych wiadomości bez ujawniania numeru, użyliśmy funkcji na urządzeniach mobilnych iPhone i Android. Za pomocą którego będziesz mógł nadać kontaktowi WhatsApp specjalny lub spersonalizowany ton, aby wiedzieć, kiedy wykonuje połączenia lub wysyła wiadomości.

Czytaj więcej  Co to jest zapora lub zapora komputera? Jak to działa i jakie są rodzaje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji