Jak uruchomić lub uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym lub odzyskiwania, jeśli polecenie „cmd + r” nie działa?

21 października, 2021

Komputery Apple Mac zrewolucjonizowały krajobraz komputerowy od samego początku, całkowicie zmieniając to, czym może być komputer i będąc kluczem do różnych modeli, przekształcając go w narzędzie do codziennego użytku, dzięki łatwemu w użyciu oprogramowaniu z szeroką gamą niezbędnych funkcji dla ogółu społeczeństwa.

Jak uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym lub odzyskiwania, jeśli polecenie „cmd + r” nie działa?

Będąc sprzętem wysokiej klasy w odniesieniu do jego specyfikacji technicznych, zwłaszcza przechowywania sprzętu, aby móc bez problemów uruchomić wszystkie jego funkcje. Jednak konieczne jest okresowe wyczyszczenie plików tymczasowych lub pamięci podręcznej na komputerze Mac, aby zwolnić miejsce, aby wszystkie jego narzędzia działały optymalnie.

Biorąc pod uwagę, jak wiele razy pliki wewnątrz komputera mają tendencję do gromadzenia się i żmudne jest ich ręczne usuwanie. Zduplikowane pliki i zdjęcia można usunąć na Macu na zawsze za pomocą systemu operacyjnego komputera lub narzędzi zewnętrznych, dzięki czemu można zaoszczędzić czas na pracę nad ważniejszymi zadaniami.

I podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń, może nadejść czas, w którym nadużywamy procesora komputera wieloma programami lub ciężkimi programami. Jednak system operacyjny pozwala na przyspieszenie lub zwiększenie szybkości wolnego komputera Mac , dzięki czemu można przeanalizować procesy, które powodują spowolnienie komputera i zdecydować, czy je usunąć.

Czytaj więcej  Jak zrobić lub stworzyć stację pogodową za pomocą Arduino - implementacja krok po kroku

Obecnie istnieje szeroka gama komputerów Mac o różnych specyfikacjach, które zaspokoją gusta użytkowników. Możesz porównać charakterystykę komputerów Mac na oficjalnej stronie Apple, dzięki czemu będziesz mieć dokładne wyobrażenie o tym, który sprzęt działa najlepiej zgodnie z Twoimi upodobaniami i potrzebami.

Należy wspomnieć, że podobnie jak inne marki komputerów, komputery Mac mogą również przedstawiać wszelkiego rodzaju problemy operacyjne w zależności od przeznaczenia, niezależnie od tego, czy jest to sprzęt, czy oprogramowanie. Z tego powodu dzisiaj nauczymy Cię, jak uruchomić lub uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym lub odzyskiwania, jeśli polecenie „cmd + r” nie działa.

  Indeks

   Uruchom komputer Mac w trybie awaryjnym lub odzyskiwania

   W przypadku konieczności uruchomienia trybu bezpiecznego lub odzyskiwania komputera Mac w celu naprawienia awarii lub problemów z dyskiem twardym bez konieczności użycia polecenia „cmd + r” wyłącz komputer i odłącz wszystkie narzędzia sprzętowe z wyjątkiem klawiatury i myszy komputerowej.

   Włącz komputer i przytrzymaj klawisz Shift, aż pojawi się jabłko Apple, a następnie na ekranie pojawi się okno startowe. Następnie musisz potwierdzić, że system uruchomił się w trybie awaryjnym za pomocą ikony Apple> O tym Macu> Raport systemowy> Oprogramowanie.

   Czytaj więcej  Jak usunąć lub dezaktywować pocztę głosową w Movistar, Vodafone, Orange i Másmóvil

   W tym menu zobaczysz opcję Boot Mode , jeśli mówi Bezpieczny, będziesz mógł ponownie uruchomić komputer, aby sprawdzić, czy problemy operacyjne zostały całkowicie rozwiązane.

   Tryb awaryjny można również uruchomić, wyłączając komputer, a następnie naciskając przycisk zasilania, aż pojawi się okno opcji . Wybierz dysk startowy i naciśnij klawisz Shift, kliknij Kontynuuj tryb awaryjny i zwolnij klawisz, aby rozpocząć proces uruchamiania.

   Funkcje niedostępne w trybie awaryjnym lub odzyskiwania

   Po zainicjowaniu trybu awaryjnego niektóre funkcje komputera zostaną ograniczone, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom komputera podczas analizowania problemów. Dlatego po uruchomieniu trybu awaryjnego zaleca się ponowne uruchomienie komputera, aby normalnie uruchomić komputer. Zablokowane funkcje to:

   • Każdy rodzaj odtwarzacza wideo, taki jak iMovie lub narzędzia zewnętrzne, jest ograniczony, aby uniknąć problemów z kartą graficzną.
   • Połączenie Wi-Fi jest w wielu przypadkach blokowane, aby uniemożliwić przeglądanie stron internetowych, aby zapobiec problemom ze złośliwym oprogramowaniem podczas wchodzenia na stronę lub pobierania plików.
   • Przez zewnętrzne złącza peryferyjne komputera są zablokowane , aby zapobiec wejściu do programów zewnętrznych, gdy komputer jest skanowany.
   • Opcja udostępniania plików i programów jest również wyłączona w trybie awaryjnym, aby uniemożliwić dostęp zewnętrznym elementom, które mogłyby zainfekować komputer.
   Czytaj więcej  Co jest i co znajduje się w nagłówku LinkedIn? Jak pisać najlepsze nagłówki?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji