Jak uniemożliwić automatyczne pobieranie i instalowanie aplikacji na Androida?

21 października, 2021

Ci, którzy mają telefony z Androidem, wiedzą, że czasami pewne awarie występują na poziomie systemu operacyjnego. Może się to zdarzyć każdemu, kto ma dowolną markę lub model telefonu komórkowego. Ale spośród wszystkich istniejących wad, z pewnością najbardziej irytująca jest ta, w której aplikacje są pobierane i instalowane samodzielnie, bez naszej chęci lub wiedzy.

Jak uniemożliwić automatyczne pobieranie i instalowanie aplikacji na Androida?

Wierzcie lub nie , ale zwykle dzieje się to nie tylko na telefonach z Androidem , ale także w systemie Windows są programy, które instalują się automatycznie, co wpływa na działanie komputera i innych programów.

Ale niezależnie od rodzaju posiadanego urządzenia możliwe jest, że źródło problemu jest takie samo: złośliwe oprogramowanie lub wirus powodujący pobieranie i instalację aplikacji.

Chociaż w przypadku telefonów komórkowych często zdarza się również, że jest zła konfiguracja usług Google Play i to powoduje, że taka sytuacja ma miejsce na Twoim telefonie. Więc dzisiaj naucz się, jak temu zapobiec. Ponadto osiągnięcie tego zapobiegnie problemom z odinstalowywaniem aplikacji na Androida .

Czytaj więcej  Jak używać ekranu mojego telefonu z Androidem jako latarki, jeśli lampa błyskowa LED jest uszkodzona?

  Indeks

   Jak uniemożliwić samodzielne instalowanie i pobieranie aplikacji na telefonie komórkowym?

   Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić prawie, obowiązkowo, to wiedzieć, jaka jest konfiguracja, którą aktualnie posiadasz w Google Play swojego telefonu . Aby to zrobić, musisz przejść do Google Play na swoim urządzeniu i wybrać opcję, która pojawi się po lewej stronie, aby wyświetlić panel opcji.

   Tam musisz poszukać opcji, która odnosi się do Nie aktualizuj aplikacji automatycznie . Jeśli ta opcja jest włączona, wystarczy ją dezaktywować i to wszystko. Teraz, chociaż jest to bardzo prosty proces, może nie rozwiązać problemu i aplikacje będą nadal pobierane.

   Ale mimo to warto spróbować. W rzeczywistości usługa Google Play ma opcję, która informuje, czy istnieje aplikacja, która jest aktualizowana lub pobierana. Jeśli nie masz go aktywowanego, powinieneś przejść teraz do ustawień tej aplikacji i aktywować ją, aby wiedzieć o pobieranych plikach.

   Czytaj więcej  Jak mogę łatwo znaleźć mój numer telefonu komórkowego Entel bez salda?

   Rozwiązanie, dzięki któremu aplikacje nie pobierają się i nie instalują na moim telefonie komórkowym

   Nie i nie zawsze wszystko będzie powodowane przez wirusa lub złą konfigurację. Istnieją aplikacje, które są fabrycznie zainstalowane w systemie Android, które należy odinstalować , aby nie zaczęły niepotrzebnie pobierać. Może to być rozwiązanie problemu, który obecnie masz.

   Z drugiej strony istnieją obecnie telefony komórkowe, które w konfiguracji systemu dają możliwość ograniczenia wykorzystania danych mobilnych, a także dostępu do Internetu przez sieci Wi Fi. A prawda jest taka, że ​​to opcja lub alternatywa dla rozwiązania tego problemu.

   Musisz tylko przejść do ustawień mobilnych, być może będziesz musiał przejść do sekcji aplikacji lub sekcji danych mobilnych. Powinna pojawić się opcja, w której możesz włączać i wyłączać te aplikacje, które mają dostęp do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi lub danych mobilnych .

   Chociaż wydaje się to proste, jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapobieganie pobieraniu w tle, którego nie jesteś świadomy.

   Dzięki tej konfiguracji będziesz mógł ograniczyć aktywację usług Google PlayStore i zacząć pobierać pliki, których nie chcesz. Teraz chcesz, aby wszystkie aplikacje na Androidzie aktualizowały się automatycznie , powinieneś włączyć aplikację Google Play, aby miała dostęp do Internetu.

   Czytaj więcej  Jak otrzymać i otrzymać kod WhatsApp pocztą, aby go szybko aktywować?

   Czy istnieją aplikacje, które mogą Ci pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

   Prawda jest taka, że ​​istnieją aplikacje, które pomagają kontrolować więcej niż korzystanie z danych mobilnych . Oczywiście nie masz możliwości eliminowania wirusów za pomocą tych aplikacji, ponieważ nie są one do tego przeszkolone.

   Ale przynajmniej daje ci opcje, których niektóre telefony nie mają. To, co możesz zrobić, aby kontrolować wykorzystanie danych, to pobrać 3G Wathdog . Jest to bezpłatna aplikacja, która może Ci bardzo pomóc, jeśli chodzi o zapobieganie pobieraniu i instalowaniu aplikacji .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji