Jak umieścić lub wstawić i ustawić automatyczną datę i godzinę w komórce Excel?

2 kwietnia, 2022

Microsoft Excel jest dziś wiodącym narzędziem na rynku do organizowania wzorców, obliczania sum i sum częściowych oraz zarządzania informacjami w celu zaoszczędzenia czasu, dzięki interfejsowi umożliwiającemu tworzenie arkuszy kalkulacyjnych z szablonami przy użyciu doskonałej różnorodności formuł matematycznych. W dzisiejszych czasach możesz nawet z łatwością.

Będąc jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych programów wszechczasów, z Excelem możesz rozwiązywać problemy statystyczne za pomocą tabel i wykresów, które pozwalają wstawiać obrazy do programu w celu prezentacji danych w kreatywny sposób, oferując lepsze ich zrozumienie, zwiększając produktywność Twoja firma .

Jak umieścić lub wstawić i ustawić automatyczną datę i godzinę w komórce Excel?

Ponieważ środowisko pracy i finansów unowocześniło się, Excel stał się jego istotnym elementem, kilka ankiet sugeruje, że dzisiaj spędzamy 10% czasu pracy na tworzeniu lub korzystaniu z arkuszy kalkulacyjnych , a w obszarach produkcyjnych i rozwoju, które to liczby wzrastają do 30%. Dlatego jest to niezbędny element do obsługi, aby otworzyć możliwości we wszystkich rodzajach obszarów pracy.

Chociaż to prawda, na początku obsługa tego może wydawać się skomplikowana, w rzeczywistości jest to prostsze, niż się wydaje, więc zacznij od prostej funkcji, w tym artykule nauczymy Cię, jak umieścić lub wstawić i naprawić datę i automatyczny czas w komórce Excela.

Czytaj więcej  Co to jest bańka filtrująca w wyszukiwarce internetowej i jak one działają? Możliwe konsekwencje

  Dodaj datę i godzinę automatycznie w komórce z funkcjami

  Jeśli chcemy użyć funkcji w naszym arkuszu kalkulacyjnym do wstawiania daty i godziny, w których wartość wyświetlana w wybranej komórce jest aktualizowana automatycznie , czyli dynamicznie, a nie statycznie, gdzie nie są one nigdy utrzymywane na stałe . Aby to zrobić, musimy przejść do funkcji „teraz i dziś”.

  Aby skorzystać z funkcji TERAZ, która pozwala nam zobaczyć aktualną datę i godzinę , otwieramy arkusz kalkulacyjny Excel i wybieramy komórkę, w której zamierzamy dodać aktualną datę i godzinę oraz dodajemy następującą formułę „=TERAZ()”.

  Ponadto za pomocą tej funkcji możemy obliczyć różne wartości, takie jak data i godzina sprzed 12 godzin ze zmianą formuły „=TERAZ()-0,5”, a data i godzina za 7 dni za pomocą „=TERAZ( ) +7”.

  Z drugiej strony, aby użyć funkcji DZIŚ, która odzwierciedla tylko bieżącą datę , zaznaczamy komórkę w arkuszu kalkulacyjnym Excel i wpisujemy następującą formułę „= DZIŚ()” i naciskamy enter.

  Podobnie jak poprzednia funkcja, zawiera różne jej odmiany do obliczania przedziałów czasowych , takie jak bieżąca data plus 5 dni za pomocą „=DZIŚ()+5” oraz różnica między wprowadzoną datą a bieżącą datą za pomocą „=VALDATE( „dzień/miesiąc/rok”)-DZIŚ()”.

  Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę użytkownika na moim koncie na Facebooku z mojego telefonu komórkowego?

  Wstaw godzinę i datę za pomocą skrótu klawiaturowego

  Jeśli nie potrzebujesz natychmiastowej aktualizacji godziny i daty i utrzymywania statycznej, możesz użyć następującego skrótu klawiaturowego, aby wykonać tę funkcję bez konieczności marnowania czasu na ręczne jej dodawanie.

  Znajdujemy się w arkuszu kalkulacyjnym i wybieramy komórkę, w której zamierzamy wpisać czas i datę , aby dodać aktualną datę wciskamy „Ctrl+”, natomiast aby dodać aktualną godzinę wciskamy „Ctrl+:”.

  W przypadku, gdy musisz dodać zarówno datę, jak i aktualny czas, musisz wprowadzić kontrolki w następujący sposób "Ctrl+, Ctrl+:", pozostawiając spację między nimi. W takim przypadku, gdy Twoja wersja programu Excel jest w języku angielskim, polecenia dla daty to „Ctrl+;” i przez czas „Ctrl+Shift+;”.

  Kolejnym drobnym szczegółem, który pozwala nam ta funkcja, jest to, że możemy zmienić format czasu z 24 godzin na 12 godzin , wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Format komórki”, a następnie dodać „AM / PM” w sekcji „Typ” .

  Opanowanie narzędzi Excela to jeden z najszybszych i najskuteczniejszych skrótów do maksymalizacji swojego potencjału . Poznanie funkcji matematycznych do obliczania rocznego tempa wzrostu pozwoli Ci przekształcić typowy dzień pracy w sposób, którego nigdy sobie nie wyobrażałeś, zwiększając produktywność poprzez podejmowanie decyzji na podstawie danych lub po prostu skrócenie dnia poprzez przyspieszenie pracy.

  Czytaj więcej  Jak łatwo przenieść konwersacje lub czaty WhatsApp z jednego telefonu komórkowego na drugi?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji