Jak umieścić lub utworzyć dymki skrótów lub pływający przycisk na moim iPhonie?

20 grudnia, 2021

Zawsze może pojawić się pytanie o różne opcje, jakie mamy jako użytkownik, aby spersonalizować nasz telefon komórkowy. Zwłaszcza, gdy korzystamy z iPhone'a, mogą pojawić się tysiące pytań, na przykład jak zwolnić miejsce na dysku .

Ale w tym artykule nauczymy Cię sztuczki, którą z pewnością pokochasz. I w bardzo łatwy sposób nauczysz się umieszczać lub tworzyć bańkę bezpośredniego dostępu lub pływający przycisk na swoim iPhonie.

Jak umieścić lub utworzyć dymki skrótów lub pływający przycisk na moim iPhonie?

Dla niektórych użytkowników tego urządzenia Apple może się to wydawać czymś nowym, ale tak nie jest. Ponieważ ten zasób jest dostępny od jakiegoś czasu i możliwe, że nie wiedziałeś o jego istnieniu. Ale inni użytkownicy już z niego korzystali, zwłaszcza gdy przycisk Home Assistive Touch na telefonie komórkowym miał błędy i musieli korzystać z tego zasobu.

Prawda jest taka, że ​​iPhone pozwala, za pośrednictwem innych narzędzi, dostarczać te, które mogą powodować awarie. I to jest celem tego samouczka, aby pokazać, jak łatwo można stworzyć ten wirtualny przycisk. Zostań z nami, aby dowiedzieć się, jak umieścić pływający przycisk lub dymek skrótu na swoim iPhonie.

Czytaj więcej  Jak umieścić lub dodać obramowania lub kontury do tekstów lub obrazów w Photoshopie

  Indeks

   Kroki tworzenia pływającego przycisku na iPhonie

   Posiadanie przycisku bezpośredniego dostępu na ekranie do najczęściej używanych narzędzi może być prawdziwą zaletą, która pozwala zaoszczędzić czas. Jeśli jesteś użytkownikiem iOS i nie wiedziałeś o tej fantastycznej opcji, tutaj nauczymy Cię, jak bardzo łatwo z niej korzystać i dostosowywać. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest wprowadzenie ustawień telefonu komórkowego.

   Gdy znajdziesz się w tej sekcji, musisz teraz wybrać opcję „Dostępność”, a następnie „Dotyk”, a na koniec kliknąć opcję „Dotyk wspomagający”. Po wejściu na ten nowy ekran zobaczysz przełącznik, który jest wyłączony. Następnym krokiem jest aktywacja tego przełącznika, aby aktywować pływający przycisk.

   W ten sposób stworzyliśmy dymek skrótu lub pływający przycisk , teraz musimy go dostosować, aby móc z niego korzystać w sposób, który najbardziej nam odpowiada.

   Dostosuj pływający przycisk, który stworzyliśmy na naszym iPhonie

   Teraz na naszym ekranie widzimy bańkę bezpośredniego dostępu lub pływający przycisk , ale abyśmy mogli uzyskać wszystkie jego zalety, musimy go skonfigurować. Aby to zrobić, musisz zrozumieć, że przycisk będzie inteligentnie pełnić określoną funkcję. A do tego będziesz musiał nacisnąć go raz, dwa razy lub pozostawić wciśnięty przez kilka sekund.

   Czytaj więcej  Jak zrobić klimograf w arkuszach kalkulacyjnych w programie Excel

   Dlatego jednokrotne naciśnięcie tego przycisku wykona określone zadanie, dwukrotne wykonanie innej, a przytrzymanie wykona trzecią funkcję. Teraz naszym zadaniem jest określenie, jakie akcje wykona telefon po naciśnięciu wirtualnego przycisku. Możesz wybrać dowolne zadanie, od zwiększenia głośności lub po prostu otwarcia menu lub wywołania wirtualnej asystentki Siri.

   Ważne jest również, aby wiedzieć, że ten dymek skrótu pozwoli również na pojawienie się na ekranie pływającego menu. Jest bardzo łatwy do dostosowania i tutaj wyjaśnimy Ci to, aby wprowadzić jego konfigurację, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść w ustawienia. Następnym krokiem jest wybranie opcji „Dostępność”.

   Następnie klikniesz „Dotyk”, a następnie „Dotyk” wspomagający, a na koniec musisz wybrać opcję „Dostosuj menu pływające”. Teraz będziesz mógł dodawać ikony w tym menu i reprezentujące akcję do wykonania. Możesz dodać do 8 ikon do tego pływającego menu, dzięki czemu możesz natychmiast wykonać dowolne zadanie bez marnowania czasu.

   Te dostosowania są tak proste, jak te, które umożliwiają przekształcenie głosu Siri na iPhonie. I tak kończy się ten samouczek, który może wyjaśnić to proste zadanie, w którym już nauczyłeś się, jak umieścić bańkę bezpośredniego dostępu lub pływający przycisk na swoim iPhonie.

   Czytaj więcej  Jak odzyskać pliki z uszkodzonej, sformatowanej karty MicroSD bez oprogramowania?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji