Jak umieścić klucz lub hasło na moim komputerze w systemie Windows, aby go chronić?

9 czerwca, 2022

Dziś ważne jest, abyśmy mieli minimalny poziom bezpieczeństwa zarówno na naszych smartfonach, jak i na naszych komputerach osobistych. A w tych ostatnich nie lubimy lub pomijamy umieszczanie hasła. A ponieważ wiemy, że tak jest, w tym artykule chcemy pokazać bardzo prosty sposób na umieszczenie klucza lub hasła na komputerze, aby był chroniony.

Na naszym komputerze z systemem operacyjnym Windows można wykonywać wiele czynności za pomocą różnych narzędzi. Ale najczęściej używamy go do zapisywania danych i ważnych informacji z naszych kont. Dlatego konieczne jest, abyśmy odgrodzili te informacje od osób nieuprawnionych.

Nie rozumiemy, dlaczego większość użytkowników komputerów osobistych nie używa tego narzędzia, aby uniemożliwić nieznajomym dostęp do zawartych w nim informacji. Chociaż niektórzy ludzie używają innych metod ochrony komputera , takich jak ukrywanie paska wyszukiwania .

Jak umieścić klucz lub hasło na moim komputerze w systemie Windows, aby go chronić?

Możliwe, że te osoby nie wiedzą, że można je zabezpieczyć hasłem, ale w takim razie tutaj pokażemy Ci, jak możesz to zrobić szybko i łatwo.

Czytaj więcej  Jak używać, konfigurować i uzyskiwać dostęp do Pulpitu zdalnego Chrome na moim komputerze z systemu Android

  Indeks

   Kroki, aby umieścić klucz lub hasło na moim komputerze

   Jeśli już zrozumiałeś, że ważne jest, aby chronić swój komputer hasłem , aby uniemożliwić dostęp do niego osobom postronnym. Następnie możemy kontynuować ten interesujący samouczek i wyjaśnić kroki, które należy wykonać. Ale ważne jest również, aby wiedzieć, że nieprawidłowe wprowadzenie hasła może spowodować zablokowanie komputera.

   I będziesz mógł sprawdzić, że wykonanie tego zadania będzie tak proste, jak aktualizacja sterowników lub kontrolerów bez programu . Aby rozpocząć, musimy przejść do ikony Windows, która znajduje się w lewym dolnym rogu, gdzie zaczyna się pasek zadań. Następnym krokiem jest kliknięcie swojego zdjęcia awatara.

   Aby w ten sposób na ekranie wyświetlało się menu opcji i stamtąd musimy wybrać opcję "Zmień ustawienia konta". Ta akcja wygeneruje więcej opcji iw naszym konkretnym przypadku musimy wybrać, klikając „ Opcje logowania ”.

   Teraz na ekranie zobaczymy kilka ciekawych opcji, które pomogą nam chronić nasz komputer podczas rozpoczynania sesji. W takim przypadku klikniemy opcję „Hasło”. Teraz na ekranie pojawi się komunikat informujący, że nie masz hasła . Będzie również oferować opcję, aby to zrobić, a następnie musisz kliknąć przycisk „Dodaj”.

   Czytaj więcej  Jak aktywować, konfigurować, używać i podłączać Android Auto do telefonu komórkowego bez kabla?

   Umieszczanie hasła w systemie Windows

   Po wybraniu tej opcji pojawi się okno, w którym musimy wpisać hasło, które zostaniemy poproszeni o zalogowanie . Bardzo ważne jest, abyś nie zapomniał tego hasła ani nie zapisał go w bezpiecznym miejscu, aby zapobiec zablokowaniu komputera. Chociaż możesz użyć wskazówek, które pomogą mu zapamiętać hasło w przypadku zapomnienia.

   Ważne jest, aby wprowadzić hasło o wysokim poziomie bezpieczeństwa , ponieważ czasami używane są tylko cyfry, takie jak data urodzenia. Lub po prostu litery, takie jak Twoje imię lub nazwisko. I mogą to być dane, które ktoś, kto cię zna, mógłby odgadnąć.

   Po wykonaniu wskazanych przez nas kroków wystarczy kliknąć opcję Zakończ, dzięki czemu będziesz mieć aktywny klucz lub hasło do zalogowania się na swoim komputerze. I tak po prostu przeprowadziłeś operację, która zagwarantuje, że do twojego komputera osobistego wejdą osoby z jakiejkolwiek nieuprawnionej osoby.

   I w sposób tak prosty jak instalacja programu Wordpad w ten sposób dochodzimy do końca tego artykułu, w którym można było poznać doskonałą opcję bezpieczeństwa. Aby móc umieścić klucz lub hasło na początku komputera z systemem Windows.

   Czytaj więcej  Jak przesłać lub przesłać pracę domową w Google Classroom z mojego urządzenia z systemem Android lub komputera, krok po kroku

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji