Jak ulepszyć, zoptymalizować i zwiększyć szybkość ładowania mojej witryny - klucze i kroki Step

22 czerwca, 2021

Posiadanie funkcjonalnej strony internetowej, na którą każdy użytkownik wchodzi kilkakrotnie, jest jednym z najtrudniejszych do osiągnięcia celów, choć nie niemożliwym. Kto nie ma dużej wiedzy na temat stron internetowych, zwykle tworzy witrynę internetową, która jest bardzo obciążona elementami i nie jest w najmniejszym stopniu zoptymalizowana.

Wierzcie lub nie, oznacza to, że podczas ładowania tych elementów użytkownik musi czekać dłużej niż to konieczne. Z tego powodu wiedza o tym, czym jest SEO i do czego służy, jest niezbędna dla każdej strony internetowej, sklepu internetowego, bloga i platformy. W oparciu o to, o czym wspomnieliśmy, przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić szybkość ładowania Twojej witryny.

Klawisze, które pozwolą zoptymalizować i poprawić szybkość ładowania strony internetowej

1. Nie przeciążaj domu

Wiele uważa, że ​​strona główna lub strona główna dowolnej strony internetowej jest idealnym miejscem do rozpowszechniania usług oferowanych przez Twoją stronę internetową . Chociaż prawdą jest, że ta część Twojej witryny jest ważna, nie musisz umieszczać wszystkich elementów wizualnych lub tekstowych, które możesz.

Czytaj więcej  Jak wchodzić w interakcję z obserwującymi lub klientami na Instagramie w relacjach — najlepsze pomysły na historie na Instagramie

Oczywiste jest, że jest to pierwsza rzecz, którą zobaczą użytkownicy, gdy wejdą po raz pierwszy, ale nie możesz pokazać wszystkiego, co robisz lub oferujesz, a tym bardziej wybierasz skomplikowane projekty , umieszczasz ciężkie obrazy i tak dalej. W tej sekcji warto zwrócić uwagę na:

  • Organizacja i struktura strony
  • Używaj jak najmniejszej ilości treści tekstowych lub wizualnych, ale zawsze używaj tego, co jest konieczne, aby nie było żadnych wątpliwości dotyczących Twojej strony.
  • Zachowaj proste, ale skuteczne menu opcji

Coś, co możesz doskonale zrobić, co bardzo Ci pomoże, to wybór najlepszych wtyczek WordPress dla Twojej witryny . Oczywiście będzie to zależeć od tego, czy używasz WordPressa jako platformy do tworzenia stron internetowych.

2. Trzymaj odpowiednie informacje na górze at

Jest to łatwe do wdrożenia, ponieważ musisz skoncentrować swoją strategię na dostarczaniu najistotniejszych informacji na górze i najmniej ważnych informacji na dole.

Zalecamy to, ponieważ użytkownicy szukający pewnego rodzaju informacji (tekstowych lub wizualnych) wykonają szybkie skanowanie strony w sposób, który pozwoli im określić, czy dana strona internetowa zawiera to, czego szukają, czy nie. Coś prostego, co możesz zrobić, to użyć indeksów, które pokazują tytuły, napisy i nie tylko.

Czytaj więcej  Czym jest i jak działa sztuczna inteligencja? Rodzaje, funkcje, znaczenie i zalety

Możesz użyć dolnej części strony, aby zaimplementować wezwania do działania. Weź pod uwagę CTA, ponieważ są idealnym narzędziem do indeksowania strony internetowej w wyszukiwarce Google Chrome i na stronach wewnętrznych, które posiada Twój portal internetowy.

3. Korzystasz tylko z niezbędnych funkcji i treści

Bardzo łatwo jest przejść do katalogu wtyczek WordPress i rozpocząć pobieranie i instalowanie wtyczek, które nam się podobają i przyciągają naszą uwagę. Ale robienie tego jest poważnym błędem, ponieważ w zasadzie zajmuje miejsce i zasoby, które możesz wykorzystać do innych rzeczy.

Ponadto przeciążanie witryny treściami, elementami i funkcjami, które nie są przydatne, poważnie wpływa na szybkość ładowania witryny. Aby lepiej to zrozumieć, wyobraź sobie przez chwilę, że wchodzisz na stronę, na której widzisz tylko treść tekstową, dobrze umieszczone obrazy oraz baner lub panel, który pozwala poruszać się po pozostałej części strony.

Teraz wyobraź sobie, że wchodzisz na stronę internetową, na której jest to wszystko, ale są też wszelkiego rodzaju widżety, projekty i przeładowany list motywacyjny. Wszystkie te elementy wymagają czasu na załadowanie i wyświetlenie użytkownikowi. Czy teraz rozumiesz, jak ważny jest minimalizm, ale zachowanie profesjonalizmu ?

Czytaj więcej  Jak utworzyć tymczasową wiadomość e-mail w generatorze tymczasowych wiadomości e-mail

Co jeszcze możesz wziąć pod uwagę, aby poprawić szybkość ładowania?

Wciąż brakuje wielu rzeczy, które pozwolą Ci poprawić wydajność i czas ładowania Twojej witryny . Ale żeby zrobić to w sposób podsumowany, musisz skupić się na:

  1. Użyj jednego lub dwóch krojów pisma do pisania treści
  2. Zoptymalizuj swoją stronę pod kątem urządzeń mobilnych
  3. Zadbaj o stosunek obrazu do tekstu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji