Jak ukryć, usunąć i usunąć ramkę lub obramowanie wstawionego obrazu w programie AutoCAD?

24 czerwca, 2021

Niektórzy ludzie przyzwyczajeni do korzystania z programów do edycji plików, takich jak Word, mogą pomyśleć, że wstawianie obrazu jest bardzo łatwe. I mają całkowitą rację, ale to zadanie może być również bardzo proste w specjalistycznych programach do tworzenia i edycji rysunków, takich jak AutoCAD.

Jak ukryć, usunąć i usunąć ramkę lub obramowanie wstawionego obrazu w programie AutoCAD?

Jedynym problemem jest usunięcie powstałej krawędzi, wstawienie obrazu i to jest temat tego artykułu. Gdzie pokażemy, jak ukryć, usunąć i usunąć ramkę lub obramowanie wstawionego obrazu w programie AutoCAD.

Mogą to być niektóre z powodów, dla których wiele osób migruje do innych programów, takich jak na przykład SketshUp . I to tylko z powodu niewiedzy, jak działają narzędzia tych programów, tak proste w obsłudze. Dlatego wielu użytkowników woli pozostawić tę granicę na obrazie, ponieważ nie wiedzą, jak ją usunąć.

Na szczęście trafiłeś do tego samouczka, w którym zamierzamy przedstawić Ci, jak korzystać z różnych opcji programu AutoCAD. I chociaż może się to nie wydawać, usuń lub ukryj ramkę lub obramowanie obrazu wstawionego w programie AutoCAD. Jest to bardzo prosta czynność do wykonania, a poniżej pokażemy Ci, jak postępować, aby Twój obraz był doskonały.

Czytaj więcej  Jak zmienić lub odzyskać hasło do mojego konta HBO, jeśli zapomniałem hasła?

Kroki, aby ukryć lub usunąć obramowanie wstawionego obrazu

W tym artykule wykorzystamy narzędzie zawarte w programie AutoCAD, które pozwala nam wstawiać specjalne polecenia do wykonywania określonych zadań. I w tym przypadku skorzystamy z polecenia IMAGEFRAME, które pomoże nam w zadaniu usunięcia pozostałej krawędzi obrazu wstawionego do płaszczyzny.

Aby zacząć, musimy najpierw wejść do programu AutoCAD, a następnie przejść do paska poleceń. I w nim musisz napisać następujące polecenie „RAMKA OBRAZU”, a następnie nacisnąć klawisz „Enter”. Po wykonaniu tego kroku w tym samym wierszu poleceń zostanie wyświetlona domyślna wartość tej zmiennej (1).

Odpowiada za to, aby krawędź wstawianych obrazów była widoczna na płaszczyźnie lub w druku, dlatego aby zmienić tę sytuację należy zmienić wartość zmiennej IMAGEFRAME. Które będą miały dwie różne wartości: zmienna (0) i zmienna (2), a następnie wyjaśnimy, co otrzymasz zmieniając je na te.

Wartość zmiennej IMAGEFRAME

Jak już wspomnieliśmy, polecenie IMAGEFRAME ma domyślnie wartość (1) i dlatego podczas wstawiania obrazu wokół niego zostanie wyświetlona ramka. Podczas drukowania tego obrazu widoczna będzie również ramka lub obramowanie. Teraz, jeśli zmienimy wartość zmiennej o (2), otrzymamy inny wynik, a mianowicie, że ramka lub ramka zostaną pokazane na obrazku, ale nie po wydrukowaniu.

Czytaj więcej  Co to są ataki na szyfrowanie danych i ile jest ich rodzajów?

Dlatego, jeśli Twój projekt będzie drukowany, nie będziesz miał problemu z użyciem tej wartości w zmiennej IMAGEFRAME. Teraz, gdy zmienisz wartość zmiennej na (0) , ramka, która powoduje tyle irytacji, zostanie usunięta z obrazu. Ale nie będzie też drukować, więc jest to wartość zmiennej IMAGEFRAME, której powinieneś użyć.

Chociaż, jak już wspomnieliśmy, możliwe jest również użycie wartości (2), jeśli planujesz wydrukować swój projekt. Korzystanie z paska poleceń to doskonałe narzędzie, które pomaga nam wykonać określone zadanie, ale musisz tylko wiedzieć, którego użyć. Coś podobnego, jak to się dzieje z Makrami Worda .

I w ten sposób kończy się ten artykuł, który koncentruje się na zadaniu, które wielu z nas wykonuje, gdy chcemy wstawić obraz. Chodzi o ukrywanie lub usuwanie obramowania lub ramki pokazanej na obrazie po wstawieniu do programu AutoCAD . Gdzie moglibyśmy to zrobić bez większych komplikacji, takich jak konwertowanie tekstu na wektor w Photoshopie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji