Jak udostępnić lub wysłać moją aktualną lokalizację w Mapach Google z mojego telefonu komórkowego?

7 września, 2021

Dzisiaj postęp technologii doprowadził świat do najlepszej możliwej komunikacji, jaką kiedykolwiek widziano. Dlatego od pewnego czasu możliwe jest zlokalizowanie się na mapie, po prostu za pomocą aplikacji zdolnej do triangulacji naszej pozycji za pomocą różnych używanych przez nas urządzeń.

Z tego powodu w tym artykule dowiemy się, jak udostępniać lub przesyłać moją aktualną lokalizację w Mapach Google z naszego smartfona . Podobnie, poznamy różnicę między moją „bieżącą” lokalizacją a moją „w czasie rzeczywistym”, abyśmy mogli wiedzieć, którą wysłać w razie potrzeby.

Jak udostępnić lub wysłać moją aktualną lokalizację w Mapach Google z mojego telefonu komórkowego?

  Indeks

   Jak udostępnić swoją aktualną lokalizację w Mapach Google?

   Funkcjonalności, jakie może zaoferować aplikacja taka jak Google Maps, są bardzo zróżnicowane i interesujące, dlatego znajomość ich jest ważna, aby móc w pełni z nich korzystać, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych . Aby udostępnić swoją lokalizację, potrzebujesz tylko nośnika wiadomości, przez który wyślesz odpowiednie informacje.

   Czytaj więcej  Rozwiązanie: Błąd aktywacji produktów pakietu Office w systemie Windows 10 — pełny samouczek

   Dlatego w tej sekcji pokażemy, jak możesz wysłać swoją aktualną lokalizację z WhatsApp, Facebook Messenger i Telegram. Mapy Google oferują fajne funkcje, takie jak zadawanie pytań dotyczących odwiedzonego miejsca i odpowiadanie na nie.

   Z WhatsApp

   Aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp, mają umowę z Mapami Google, aby oferować swoje usługi bezpośrednio z nich. Aby wysłać swoją aktualną lokalizację z WhatsApp, wystarczy wykonać następujące czynności:

   • Uzyskamy dostęp do aplikacji, a konkretnie do czatu, na który chcemy wysłać naszą lokalizację. Może to być czat kontaktu lub grupy.
   • W panelu do pisania wiadomości z boku znajdziemy ikonę klipu, którym będzie „Załącz” . Klikniemy na nią i zobaczymy wszystkie dostępne opcje.
   • Wybierzemy opcję „Lokalizacja” . W tej chwili, jeśli nie masz aktywowanego GPS swojego telefonu komórkowego, będziesz musiał wyrazić zgodę na aplikację, aby móc korzystać z tej opcji.
   • Wejdziemy do panelu Wyślij lokalizację, w którym będziemy musieli kliknąć opcję „Wyślij moją bieżącą lokalizację” .
   • Pojawi się wyskakujące okienko potwierdzenia z pytaniem, czy na pewno chcesz wysłać swoją aktualną lokalizację do kontaktu. Musimy tylko nacisnąć "Wyślij" i to wszystko!
   Czytaj więcej  Jak dezaktywować lub usunąć kamerę wewnętrzną mojego telegramu krok po kroku

   Należy zauważyć, że na panelu pojawi się również komunikat wskazujący dokładność podanej lokalizacji . Aby zapewnić większą dokładność, kompas lub GPS w Mapach Google muszą być skalibrowane .

   Z telegramu

   Podobnie jak WhatsApp, Telegram ma integrację z Google Maps, dzięki czemu możemy szybko i łatwo wysłać naszą lokalizację. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby poinformować innych użytkowników o swojej lokalizacji:

   • Najpierw będziemy musieli wejść do aplikacji i uzyskać dostęp do czatu, na który chcemy wysłać lokalizację.
   • Po prawej stronie znajdziesz ikonę „Dołącz” . Klikniemy na nią i w ten sposób zobaczymy wszystkie dostępne opcje.
   • Po obejrzeniu menu opcji wybierzemy opcję „Lokalizacja” .
   • W tej chwili będziemy musieli udzielić Telegramowi wszystkich odpowiednich uprawnień, aby mógł wysłać naszą lokalizację.
   • Następnie będziemy mieli dwie opcje do wyboru, aby wysłać naszą lokalizację. Wybierzemy "Bieżącą lokalizację" .
   • Pojawi się wyskakujący komunikat potwierdzający akcję, wciskamy "Udostępnij" i gotowe !

   Z Facebook Messengera

   • Wchodzimy do aplikacji, szukamy czatu, na którym chcemy udostępnić lokalizację i wchodzimy do niej.
   • Naciskamy przycisk „Załącz” znajdujący się w lewym dolnym rogu, a następnie z wyświetlonego menu wybieramy „Lokalizacja” .
   • Będziemy musieli zaakceptować wszystkie uprawnienia wymagane przez aplikację, aby móc udostępniać naszą lokalizację.
   • Zobaczymy naszą aktualną lokalizację, a następnie będziemy musieli wybrać „Udostępnij moją aktualną lokalizację” .
   • Potwierdzamy i to wszystko!
   Czytaj więcej  Jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli za pomocą klawiatury

   Jaka jest różnica między „moją bieżącą lokalizacją” a „moją bieżącą lokalizacją”?

   Pomiędzy tymi dwoma typami lokalizacji , którymi możemy się dzielić, jest wielkie zamieszanie . Jednak ich różnica jest bardzo łatwa do rozpoznania.

   Po pierwsze, lokalizacja „w czasie rzeczywistym” stale się aktualizuje, dzięki czemu przekazuje więcej informacji oprócz tego, „gdzie” obecnie się znajdujemy.

   Z drugiej strony moja „bieżąca” lokalizacja odnosi się do konkretnego punktu lokalizacji, który miałeś w momencie wysyłania informacji. Ten ostatni to ten, który pozwala zobaczyć odwiedzone miejsca w Mapach Google . Jest to bardzo funkcjonalna aplikacja, która pozwala nawet mierzyć i obliczać przebyte odległości .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji