Jak udostępniać dane mobilne lub Internet przez Wi-Fi z mojego telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

9 września, 2021

Posiadanie stabilnego połączenia internetowego jest niezwykle ważne przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju zadań, które obejmują dochodzenie lub konsultację cyfrową, ponieważ słaba sieć Wi-Fi lub słaby zasięg są bardzo stresujące. Dlatego bardzo przydatna jest znajomość różnych metod zwiększania jakości naszego sygnału internetowego, który odbieramy na telefonie komórkowym lub komputerze.

Jak udostępniać dane mobilne lub Internet przez Wi-Fi z mojego telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

Jednak komu tak się nie stało, wykonujesz bardzo ważne zadanie i nagle gaśnie prąd lub sieć Twojej firmy nie działa na wiele godzin, a Ty możesz stracić wszystkie informacje , które już wcześniej przesunąłeś, ponieważ nie t wiedzieć, jak odzyskać dokument Word lub jakikolwiek inny.

W tym i wielu innych przypadkach, które, jak sobie wyobrażamy, mogą się zdarzyć z powodu złego połączenia internetowego, postanowiliśmy pokazać Ci dzisiaj, jak udostępnić dane mobilne z telefonu komórkowego, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iPhone, na Twój komputer.

  Indeks

   Co to są dane mobilne?

   Wcześniej obsługiwane było tak zwane „Saldo ” , które obejmowało pewną liczbę połączeń telefonicznych, wiadomości SMS i ograniczone przeglądanie Internetu, za cenę już ustaloną przez lokalną sieć telekomunikacyjną, i można było wprowadzić kwotę, która chcesz skonsumować przez czas, jaki będzie trwał, lub bezpośrednio, sprawdzając dostępne saldo.

   Czytaj więcej  Duck Duck Go vs Google Co jest lepsze? Cechy, różnice, zalety i wady

   Ale w dzisiejszych czasach, wraz z eksplozją Internetu i wszystkich najpopularniejszych sieci społecznościowych, za pośrednictwem których możesz komunikować się ze znajomymi, współpracownikami i rodziną; firmy telekomunikacyjne zostały zmuszone do generowania pakietów przedpłaconych, które zawierają podstawowe usługi (połączenia i wiadomości SMS), ale także nieograniczone lub ograniczone usługi przeglądania Internetu.

   Pakiet danych mobilnych jest przeznaczony do wykorzystania w dowolnej aplikacji Twojego telefonu komórkowego, która wymaga połączenia z Internetem i dobrze wiadomo, że jest on nabywany bezpośrednio w Twojej firmie telekomunikacyjnej, która posiada umowę, która poinformuje Cię, że zarówno w zakresie czasu, jak i takie jak Mb, który chcesz nabyć i cena do zapłacenia, są otwarte na modyfikacje.

   Jak udostępnić pakiet danych mobilnych komputerowi lub innym urządzeniom?

   Movistar, Telcel, AT&T, Virgin Mobile, Unefon i jakakolwiek inna popularna firma telefoniczna ma pakiety, które pozwalają na doładowanie do 10 USD i mają nieograniczony dostęp do internetu przez kilka dni, i tę sieć, choć wydaje się, że jest to coś bardzo niezależnego telefonu komórkowego, można go udostępnić na komputerze w następujący sposób:

   Czytaj więcej  Jak mogę łatwo znaleźć mój numer telefonu komórkowego Entel bez salda?

   Przede wszystkim musisz mieć pakiet danych, który jest naprawdę funkcjonalny do wykonania dowolnego zadania, które chcesz wykonać na swoim komputerze lub, jeśli to się nie powiedzie, zwiększyć liczbę Mb , którą ustanowił twój system przedpłacony.

   Następnie z telefonu komórkowego wejdź w sekcję „Ustawienia” i wybierz opcję „Internet i sieci” , tutaj pojawi się zakładka, w której możesz zobaczyć, do której sieci Wi-Fi jesteś podłączony, firmę swojej sieci komórkowej i w niektórych przypadkach dostępna jest sekcja „ Tryb samolotowy ”

   Tutaj musisz wybrać opcję „ Udostępnij strefę Internetu i Wi-Fi” , należy zauważyć, że w niektórych innych urządzeniach znajduje się ona jako „Hotspoty i urządzenia przenośne”. A w zakładce, która pojawi się później, znajdziesz wszystkie informacje, które możesz skonfigurować dla swojego mobilnego punktu dostępu do internetu.

   Wśród nich są ustawienia prywatności, niezależnie od tego, czy chcesz ustawić hasło, czy nie, będziesz mógł również zobaczyć to, które jest z góry określone przez system, a nawet edytować je według własnych upodobań; dostosowania typu połączenia, które zamierzasz nawiązać, niezależnie od tego, czy chcesz udostępnić pakiet danych mobilnych za pośrednictwem połączenia Bluetooth, czy nawet kabla USB .

   Czytaj więcej  Co to są rolki na Instagramie i jak to działa? Sztuczki, aby wycisnąć z tego jak najwięcej

   Przeprowadzić ruchy chcesz, oczywiście łącznie z aktywacją punktu dostępowego , ustanowić połączenie za pośrednictwem sieci Bluetooth , podłącz kabel USB lub, w stosownych przypadkach, z dostępem do komputera dostępne sieci Wi-Fi i nawiązać połączenie, jak ty do sieci domowej, wprowadzając hasło, które już edytowałeś lub hasło określone przez urządzenie, które możesz sprawdzić w tej samej sekcji.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji