Jak tworzyć wypełnialne lub edytowalne formularze PDF z programu Word za darmo?

12 listopada, 2021

Format PDF pochodzi z Portable Document Format, ponieważ jest uważany za jeden z najbardziej akceptowanych formatów przez różne systemy operacyjne i urządzenia, dlatego wiele dokumentów jest tworzonych w tym formacie.

W ten sam sposób wykorzystywany jest format PDF, ponieważ jest on wszechstronny i może oferować przechowywanie tekstów, grafik, linków internetowych i innych specjalnych funkcji. Dlatego najlepszym sposobem jest utworzenie formularza do wypełnienia w programie Word, a następnie przekonwertowanie go do formatu PDF, ponieważ umożliwia on wyświetlanie go na wielu urządzeniach.

Jak tworzyć wypełnialne lub edytowalne formularze PDF z programu Word za darmo?

W tym artykule wyjaśnimy, jak tworzyć formularze do wypełnienia lub edytowalne w programie Word, a następnie całkowicie bezpłatnie konwertować je do formatu PDF. Wspomnimy również o innych programach, których możesz użyć do wykonania tej samej akcji.

  Indeks

   Jak tworzyć formularze PDF z możliwością wypełniania lub edytowania z programu Word?

   Chodzi o to, aby używać Microsoft Word, ponieważ jest to program, do którego mamy łatwy dostęp, dzięki czemu możemy z niego szybko i łatwo korzystać. Tutaj wyjaśniamy krok po kroku, jak utworzyć formularz w programie Word:

   Czytaj więcej  Jak poznać lub odzyskać hasło do mojego konta na Instagramie, jeśli go zapomniałem lub nie pamiętam?

    Możesz również zapisać formularz w formacie Word, a następnie bezproblemowo przekonwertować go do formatu PDF za pomocą narzędzia online. Po przetworzeniu formularza w formacie PDF możesz go przeczytać na prawie wszystkich urządzeniach. W ten sam sposób można drukować formularze wykonane w programie Word , aby użytkownicy mogli je wypełnić fizycznie.

    W jakich innych programach mogę tworzyć formularze?

    Skupiamy się na programie Word, ponieważ jest to najczęstsze narzędzie tekstowe na komputerach, jednak możliwe jest również łatwe tworzenie profesjonalnych formularzy za pomocą innych programów.

    Jednym z nich jest Adobe Acrobat DC , który umożliwia tworzenie formularza od podstaw lub kontynuowanie tworzenia rozpoczętego, ponieważ rozpoznaje pola formularza. Podobnie, jeśli jest to zeskanowany plik, Acrobat dba o ustawienie kontrolek formularza.

    Podobnie Excel to kolejny program w pakiecie Microsoft Office, który oferuje możliwość tworzenia profesjonalnych formularzy. W ten sam sposób w programie Word możesz dodać nagłówek do formularza, aby zapewnić większą wiarygodność informacji, które chcesz zebrać.

    Istnieją również strony, na których możemy tworzyć formularze, takie jak Formdesk.com, Wufoo.com i 123FormBuilder.com, które oferują bezpłatne wersje próbne, które możemy wykorzystać do naszych celów. W ten sposób możemy stworzyć żądaną formę.

    Czytaj więcej  Jak dodać lub nadać uprawnienia administratora w mojej grupie WhatsApp — samouczek krok po kroku

    Co mogę zrobić z gotowym formularzem PDF?

    Jeśli musiałeś pracować z formularzem już utworzonym przez kogoś innego, możesz go edytować, aby dostosować go do swoich potrzeb . Nawet jeśli chcesz go wydrukować, a jego jakość jest niska, możesz zmienić rozdzielczość pliku PDF online . Możesz więc poprawić dokument i wydrukować go z jakością.

    Podobnie, można bezpłatnie edytować dokumenty PDF już utworzone za pomocą Androida lub iPhone'a, dzięki czemu możesz podać w formularzu szczegóły, które chcesz, jeśli ich potrzebujesz. Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom możesz stworzyć swój własny formularz w profesjonalny i interaktywny sposób, do zobaczenia następnym razem.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji