Jak tworzyć niestandardowe przyciski z makrami na wstążce w programie Excel?

24 września, 2021

Jednym z programów, z których wszyscy powinniśmy wiedzieć, jest Microsoft Excel, ponieważ to narzędzie arkusza kalkulacyjnego pozwala nam pracować ze skomplikowanymi procedurami matematycznymi, a także wykonywać różnorodne czynności . W sferze biznesowej i komercyjnej ten program ma dużą obecność na wszystkich komputerach ze względu na jego przeznaczenie.

Jak tworzyć niestandardowe przyciski z makrami na wstążce w programie Excel?

W tym artykule dowiemy się, jak tworzyć niestandardowe przyciski z ramkami do dodania do wstążki, aby zaoszczędzić czas na robienie dowolnej akcji. W ten sam sposób wspomnimy o niektórych zaletach używania niestandardowych przycisków w celu poprawy wydajności.

  Jak tworzyć niestandardowe przyciski za pomocą makr w programie Excel?

  Procedura tworzenia niestandardowego przycisku za pomocą makr jest prosta, a ich celem jest zaoferowanie skrótu, który pozwala zaoszczędzić czas i być bardziej wydajnym podczas pracy . Wykonaj następujące kroki, aby utworzyć własny przycisk niestandardowy na pasku opcji programu Excel:

  • Na pasku skrótów klikniesz strzałkę w dół, aby wyświetlić menu.
  • Następnie kliknij opcję „Więcej poleceń” , aby otworzyć wyskakujące okno.
  • Wejdziesz do sekcji „Wybierz polecenia z”, a następnie poszukasz sekcji „Makra” .
  • Pojawią się wszystkie makra, które wcześniej stworzyłeś, a także będziesz mógł utworzyć nowe od podstaw. Będziesz musiał wybrać swoje i kliknąć „Dodaj”.
  • Następnie możesz zmodyfikować swoje makro, klikając je, gdy znajduje się w prawej kolumnie, a następnie klikając „Modyfikuj”.
  Czytaj więcej  Jak dołączyć lub dołączyć do grupy WhatsApp, z której zostałeś usunięty bez dodania?
  • W tym momencie możesz wybrać ikonę swojego makra, a także nazwę identyfikacyjną. Następnie naciśniesz „OK” i to wszystko!

  W ten sposób utworzysz własny niestandardowy przycisk z makrami i będzie on dostępny do umieszczenia na pasku skrótów. Podobnie jak te przyciski, możesz je dodatkowo dostosować, zmieniając kolor arkusza kalkulacyjnego .

  Dlaczego powinieneś używać niestandardowych przycisków w programie Excel?

  Zalet oferowanych przez ten program pakietu Microsoft jest wiele, co pozwala na zaoszczędzenie skomplikowanych prac obliczeniowych, znacznie upraszczając wprowadzanie i wyprowadzanie danych . Posiadanie podstawowej wiedzy na temat programowania w Excelu to świetna okazja, aby móc go wykorzystać w dowolnej dziedzinie, która wymaga specjalistycznego algorytmu.

  Możliwe jest nawet łatwiejsze i szybsze tworzenie formatów warunkowych od podstaw za pomocą niestandardowych przycisków. Celem makr jest szybkie wykonywanie różnych czynności i zwiększenie wydajności użytkownika podczas wprowadzania danych.

  Z drugiej strony ciekawa jest szeroka gama przycisków, które można stworzyć. Pozwalają one tworzyć przyciski radiowe, przełączać przyciski i pola wyboru, jeśli ich potrzebujesz. Oczywiście korzyści płynące z używania przycisków niestandardowych będą dostępne tylko dla użytkowników z minimalnym doświadczeniem w programie Excel.

  Czytaj więcej  Jak konwertować lub konwertować dokument Word do formatu PDF za darmo bez korzystania z programów na moim komputerze lub telefonie komórkowym?

  Wszechstronność Microsoft Excel

  Podobnie jak możesz tworzyć niestandardowe przyciski, istnieją również różne funkcje, które można szybko i łatwo wykonać w programie Excel. Na przykład możliwe jest eksportowanie i importowanie dowolnego typu formatu, aby można było odczytać jego kod źródłowy.

  W ten sam sposób w Excelu można tworzyć kalendarze, notatniki, skomplikowane obliczenia statystyczne oraz probabilistów. Dodatkowo umożliwia tworzenie wykresów, aby lepiej interpretować wyniki wprowadzanych danych . Z drugiej strony umożliwia świetne dostosowanie wszystkich komórek, tabel i innych z formatowaniem warunkowym.

  A gdyby tego było mało, możliwe jest nawet wygenerowanie agendy na co dzień w Excelu . Nie można zaprzeczyć, że ten program jest jednym z najbardziej wszechstronnych, jakie można znaleźć na wszystkich komputerach.

  Wykorzystaj w pełni wszystkie funkcje programu Excel

  Dlatego tworzenie niestandardowych przycisków do umieszczenia na pasku szybkiego dostępu może znacznie uprościć wszystko, co chcesz zrobić . W ten sposób zoptymalizujesz czas i wygenerujesz więcej pieniędzy.

  Możesz także wykazać się kreatywnością w tworzeniu przycisków i przypisywać im konkretne działania, które pozwolą Ci cieszyć się większą mobilnością w programie. Jeśli chcesz, możesz zaprogramować własnego Excela. Mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie bardzo przydatne, nie zapomnij udostępnić ich w sieciach społecznościowych, do zobaczenia następnym razem!

  Czytaj więcej  Jak zwiększyć lub zmienić prędkość odtwarzania filmów na YouTube?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji