Jak tworzyć niestandardowe przyciski z makrami na wstążce w programie Excel?

24 września, 2021

Jednym z programów, z których wszyscy powinniśmy wiedzieć, jest Microsoft Excel, ponieważ to narzędzie arkusza kalkulacyjnego pozwala nam pracować ze skomplikowanymi procedurami matematycznymi, a także wykonywać różnorodne czynności . W sferze biznesowej i komercyjnej ten program ma dużą obecność na wszystkich komputerach ze względu na jego przeznaczenie.

Jak tworzyć niestandardowe przyciski z makrami na wstążce w programie Excel?

W tym artykule dowiemy się, jak tworzyć niestandardowe przyciski z ramkami do dodania do wstążki, aby zaoszczędzić czas na robienie dowolnej akcji. W ten sam sposób wspomnimy o niektórych zaletach używania niestandardowych przycisków w celu poprawy wydajności.

  Jak tworzyć niestandardowe przyciski za pomocą makr w programie Excel?

  Procedura tworzenia niestandardowego przycisku za pomocą makr jest prosta, a ich celem jest zaoferowanie skrótu, który pozwala zaoszczędzić czas i być bardziej wydajnym podczas pracy . Wykonaj następujące kroki, aby utworzyć własny przycisk niestandardowy na pasku opcji programu Excel:

  • Na pasku skrótów klikniesz strzałkę w dół, aby wyświetlić menu.
  • Następnie kliknij opcję „Więcej poleceń” , aby otworzyć wyskakujące okno.
  • Wejdziesz do sekcji „Wybierz polecenia z”, a następnie poszukasz sekcji „Makra” .
  • Pojawią się wszystkie makra, które wcześniej stworzyłeś, a także będziesz mógł utworzyć nowe od podstaw. Będziesz musiał wybrać swoje i kliknąć „Dodaj”.
  • Następnie możesz zmodyfikować swoje makro, klikając je, gdy znajduje się w prawej kolumnie, a następnie klikając „Modyfikuj”.
  Czytaj więcej  Jak rozwiązać błąd uwierzytelniania Wi-Fi Co mam zrobić, gdy tak się stanie?
  • W tym momencie możesz wybrać ikonę swojego makra, a także nazwę identyfikacyjną. Następnie naciśniesz „OK” i to wszystko!

  W ten sposób utworzysz własny niestandardowy przycisk z makrami i będzie on dostępny do umieszczenia na pasku skrótów. Podobnie jak te przyciski, możesz je dodatkowo dostosować, zmieniając kolor arkusza kalkulacyjnego .

  Dlaczego powinieneś używać niestandardowych przycisków w programie Excel?

  Zalet oferowanych przez ten program pakietu Microsoft jest wiele, co pozwala na zaoszczędzenie skomplikowanych prac obliczeniowych, znacznie upraszczając wprowadzanie i wyprowadzanie danych . Posiadanie podstawowej wiedzy na temat programowania w Excelu to świetna okazja, aby móc go wykorzystać w dowolnej dziedzinie, która wymaga specjalistycznego algorytmu.

  Możliwe jest nawet łatwiejsze i szybsze tworzenie formatów warunkowych od podstaw za pomocą niestandardowych przycisków. Celem makr jest szybkie wykonywanie różnych czynności i zwiększenie wydajności użytkownika podczas wprowadzania danych.

  Z drugiej strony ciekawa jest szeroka gama przycisków, które można stworzyć. Pozwalają one tworzyć przyciski radiowe, przełączać przyciski i pola wyboru, jeśli ich potrzebujesz. Oczywiście korzyści płynące z używania przycisków niestandardowych będą dostępne tylko dla użytkowników z minimalnym doświadczeniem w programie Excel.

  Czytaj więcej  Jak przekonwertować stare głośniki lub głośniki na Bluetooth za pomocą adaptera stereo Bluetooth?

  Wszechstronność Microsoft Excel

  Podobnie jak możesz tworzyć niestandardowe przyciski, istnieją również różne funkcje, które można szybko i łatwo wykonać w programie Excel. Na przykład możliwe jest eksportowanie i importowanie dowolnego typu formatu, aby można było odczytać jego kod źródłowy.

  W ten sam sposób w Excelu można tworzyć kalendarze, notatniki, skomplikowane obliczenia statystyczne oraz probabilistów. Dodatkowo umożliwia tworzenie wykresów, aby lepiej interpretować wyniki wprowadzanych danych . Z drugiej strony umożliwia świetne dostosowanie wszystkich komórek, tabel i innych z formatowaniem warunkowym.

  A gdyby tego było mało, możliwe jest nawet wygenerowanie agendy na co dzień w Excelu . Nie można zaprzeczyć, że ten program jest jednym z najbardziej wszechstronnych, jakie można znaleźć na wszystkich komputerach.

  Wykorzystaj w pełni wszystkie funkcje programu Excel

  Dlatego tworzenie niestandardowych przycisków do umieszczenia na pasku szybkiego dostępu może znacznie uprościć wszystko, co chcesz zrobić . W ten sposób zoptymalizujesz czas i wygenerujesz więcej pieniędzy.

  Możesz także wykazać się kreatywnością w tworzeniu przycisków i przypisywać im konkretne działania, które pozwolą Ci cieszyć się większą mobilnością w programie. Jeśli chcesz, możesz zaprogramować własnego Excela. Mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie bardzo przydatne, nie zapomnij udostępnić ich w sieciach społecznościowych, do zobaczenia następnym razem!

  Czytaj więcej  Jak podpisać dokument w programie Word bez drukowania — wstaw podpis cyfrowy w programie Word

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji