Jak tworzyć lub tworzyć kalendarz w programie Excel, aby rejestrować notatki i spotkania?

13 października, 2021

Nie ma wątpliwości co do wielkiej wszechstronności programów w pakiecie Microsoft, zwłaszcza Excela, ponieważ od początku był bardzo przydatnym narzędziem w kilku obszarach. W ten sam sposób dzisiaj oferuje proste rozwiązania do efektywnego wykonywania prostych zadań .

W tym artykule poznamy nową funkcjonalność Excela, ucząc się tworzenia lub tworzenia kalendarza do zapisywania notatek i spotkań . Jedną z największych zalet tego programu są szablony , które pozwalają na szybkie posiadanie gotowego formatu, co pozwala zaoszczędzić czas.

Jak tworzyć lub tworzyć kalendarz w programie Excel, aby rejestrować notatki i spotkania?

  Indeks

   Jak stworzyć lub zrobić kalendarz w Excelu?

   Kalendarz do zapisywania konkretnych spotkań i notatek może być bardzo skutecznym sposobem organizacji, dlatego można mieć własny, niezależnie od tego, czy nie ma się innych narzędzi.

   W Excelu można to zrobić na dwa sposoby, szybki i dłuższy . Jednak w ten ostatni sposób masz większą kontrolę nad całkowitym formatem kalendarza, również biorąc pod uwagę, że pierwsza metoda polega na użyciu szablonów.

   Czytaj więcej  Co to jest Cydia na iPhonie i do czego służy? Jak go używać do instalowania aplikacji

   Korzystanie z szablonów

   Stworzenie kalendarza w ten sposób zaoszczędzi Ci dużo czasu w formacie i możesz zacząć spisywać wszystko, co chcesz. To najlepsza opcja, ponieważ możesz nawet wprowadzać modyfikacje z szablonu. Musisz tylko wykonać następujące kroki:

   • Wejdziesz na główną stronę Excela, gdzie klikniesz na zakładkę "Plik" , a następnie na "Nowy" .
   • W tym momencie zobaczysz w wyskakującym oknie wszystkie szablony dostępne do tworzenia dokumentów w Excelu. Będziemy musieli poszukać sekcji „Kalendarz”, aby móc wybrać format.
   • Następnie zobaczymy wszystkie dostępne szablony do tworzenia kalendarzy, w których znajdziemy różne projekty, takie jak kalendarze miesięczne, tygodniowe i tak dalej. Wybierzesz ten, który wydaje Ci się najlepszy, aby go pobrać.
   • Na koniec klikniesz opcję „Pobierz”, aby potwierdzić pobranie szablonu.
   • Po pobraniu szablonu będzie on widoczny w arkuszu kalkulacyjnym, abyśmy mogli rozpocząć jego edycję, jeśli chcemy.
   • Od tego momentu zaczynamy podawać Wam szczegóły, które wydają nam się do formatu kalendarza, a także niezbędne jak rok.
   • Kończysz podawać żądane szczegóły i voila! Będziesz mieć swój własny kalendarz w programie Excel do rejestrowania spotkań i notatek.
   Czytaj więcej  Jak nagrywać ekran telefonu Samsung bez programów lub aplikacji Application

   Jak widać, korzystanie z szablonów jest bardzo łatwe i pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas projektowania. Za pomocą szablonów możesz również robić inne rzeczy, takie jak generowanie agendy .

   ręcznie

   Aby ręcznie wykonać kalendarz w Excelu trzeba zacząć od zera, dlatego tylko jeśli chcesz nadać mu żądany format od początku, powinieneś to zrobić w ten sposób. Jest to jedyna zaleta, jaką oferuje ten sposób, w przeciwnym razie bardziej zalecane jest korzystanie z szablonów.

   • Na początek wprowadzimy Excel i w pustym arkuszu kalkulacyjnym klikniemy w lewym górnym rogu, aby zaznaczyć wszystkie komórki. W ten sposób klikniemy prawym przyciskiem myszy, aby wybrać opcję "Formatuj komórki" .
   • W zakładce „Numer” wybierzemy „Tekst”, a następnie „Akceptuj” . Służy do pracy z tekstem w komórkach bez edycji.
   • Od teraz będziemy musieli kształtować kalendarz za pomocą komórek z arkusza kalkulacyjnego. Wybierzemy pierwsze cztery rzędy z czternastoma kolumnami, aby wykonać miarę kalendarza. Będziemy musieli „Połącz i wyśrodkuj” w części „Start”.
   • Następnie możemy wpisać nazwę żądanego miesiąca, na przykład „Kwiecień”. W tym momencie możemy zmodyfikować styl i rozmiar liter oraz tło i inne, z zakładki "Strona główna".
   • Możemy teraz zmienić rozmiar poprzednio wybranych kolumn, aby jeszcze bardziej dostosować kalendarz. Aby dodać liczby do dni miesiąca wystarczy użyć narzędzia obramowania w „Start” .
   Czytaj więcej  Jak pobrać i zainstalować biblioteki Arduino w środowisku programistycznym?

   Proces może być nieco bardziej złożony, jeśli dodasz minimalne szczegóły do ​​rozważenia. Z drugiej strony możesz nawet zastosować formatowanie warunkowe do komórek kalendarza , aby uzyskać większą kontrolę.

   W ten sam sposób w Excelu możesz wykonywać bardziej szczegółowe czynności, takie jak tworzenie drzew genealogicznych . Oczywiste jest, że to narzędzie jest wielofunkcyjne i nie możemy przestać uczyć się jego nowych narzędzi.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji