Jak tworzyć lub dodawać pola do tabeli w bazie danych programu Access — krok po kroku

25 sierpnia, 2021

Różne funkcje, które znajdziemy w Microsoft Access podczas tworzenia bazy danych , pozwolą nam na płynną i szybką pracę. Ale ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak je efektywnie wykorzystać. Tak jak robimy, aby utworzyć zapytanie z wieloma typami w wielu tabelach. Ale tym razem nauczymy Cię krok po kroku tworzyć lub dodawać pola do tabeli w bazie danych Access.

Jak tworzyć lub dodawać pola do tabeli w bazie danych programu Access — krok po kroku

Niektóre funkcje, które umożliwia nam to narzędzie pakietu Office, mogą być czasami nieco skomplikowane. Ale czasami nie wiesz, kiedy możesz dodać pola do tabeli i może to być najłatwiejsza rzecz na świecie. Tak samo, jak dostosowywanie paska narzędzi szybkiego dostępu programu Access oraz jego funkcji.

I w tym przypadku możemy Ci powiedzieć, że będziesz miał do tego dwie możliwości, pierwszą podczas pracy w „Widoku projektu”. A drugi, gdy pracujesz w „Widoku arkusza danych”, a następnie musisz wiedzieć, jak przełączać się między dwoma widokami, aby móc dodawać pola do tabeli bazy danych w programie Access.

Czytaj więcej  Jak utworzyć bezpłatną pocztę e-mail dla firm lub firm za pomocą G Suite dla Firm

  Indeks

   Kroki dodawania pola w tabeli w widoku arkusza danych

   Możliwe, że jesteś jednym z niewielu użytkowników, którzy nadal nie wiedzą, czym jest Microsoft Access i do czego służy . Ale jeśli nie, chciałbyś wiedzieć, jak dodawać pola do tabeli w bazie danych. Ale do tego konieczne będzie najpierw nauczenie się zmiany widoków, a do tego wystarczy przejść do zakładki Strona główna i wybrać „Widok projektu”.

   Ale możesz również z tego samego menu opcji wybrać opcję "Widok arkusza danych" i z tych opcji będziesz mógł dodawać pola. Następnie widzimy, jak możemy to zrobić w „Widoku arkusza danych”. A na początek powinieneś wiedzieć, że podczas tworzenia nowej tabeli program tworzy pole i nazywa się to ID.

   Dlatego jeśli chcemy utworzyć lub dodać nowe pola do tabeli danych, musimy postępować w następujący sposób. W pokazanej tabeli widać nagłówek „Nowy” iw naszym przypadku ustawimy się na nim i klikniemy dwukrotnie. Ta akcja spowoduje, że nagłówek zniknie i musimy wpisać nazwę, jaką będzie miało to nowe pole.

   Następnym krokiem będzie naciśnięcie klawisza Tab na klawiaturze, a kursor przeskoczy do następnego pola i to wszystko. To wszystko, co musisz zrobić, aby móc tworzyć lub dodawać pola do tabeli z „Widoku arkusza danych” . Zobaczmy teraz, jakie kroki musimy wykonać, aby to zrobić, ale teraz z „widoku projektu”.

   Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę użytkownika na moim koncie na Facebooku z mojego telefonu komórkowego?

   Krok, aby utworzyć pola w tabeli z widoku projektu

   Teraz, jeśli zdecydujesz się utworzyć lub dodać pole do tabeli , ale teraz z „Widoku projektu”, wykonasz następujące kroki. Aby rozpocząć, musisz wybrać opcję „Widok projektu”, wtedy zauważysz, że sposób wyświetlania pól jest inny. Teraz zobaczysz to ułożone w kolumnie po lewej stronie.

   Teraz, aby móc utworzyć lub dodać nowe pole w tabeli, wystarczy wybrać komórkę, w której ma być wyświetlane nowe pole. Następnie musisz wybrać nazwę, jaką będzie miało to pole. I to wszystko, co musisz zrobić, aby dodać lub utworzyć pole do tabeli z „Widoku projektu” , nie jest to tak proste, jak to możliwe.

   Jak widać, są to podstawowe i łatwe do wykonania funkcje, takie jak sortowanie i filtrowanie danych według formularzy w zapytaniu. Teraz wiesz, jak dodawać nowe pola do tabeli w bazie danych programu Access. Ale jeśli nadal masz pytania lub wątpliwości dotyczące tematu, nie wahaj się wysłać ich przez pole komentarza.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji