Jak tworzyć i edytować upływ czasu za pomocą telefonu komórkowego z Androidem — najlepsze aplikacje do tego?

21 czerwca, 2021

Do niedawna uważaliśmy, że możliwość tworzenia wysokiej jakości filmów i filmów nieco różniących się od pozostałych jest minimalna. Ale dzięki postępowi technologicznemu i nowym funkcjom telefonów komórkowych możemy dziś wykonywać zdjęcia portretowe, zdjęcia krajobrazowe, zdjęcia strukturalne, a nawet upływ czasu.

Zdarza się, że jest to funkcja, którą bardzo niewiele telefonów ma wbudowaną fabrycznie, oczywiście nie ogranicza się to do telefonów ze średniego lub niskiego zasięgu przy kręceniu tego typu filmów. Tak więc, w oparciu o to, co wspomnieliśmy, dzisiaj wyjaśnimy wszystko, co dotyczy upływu czasu.

Indeks

  Co to jest upływ czasu?

  Jeśli kierujemy się tłumaczeniem słowa, oznacza to film w przyspieszonym tempie. Ten rodzaj wideo można zrobić na dwa różne sposoby:

  1. Poprzez natywne aplikacje samego urządzenia mobilnego
  2. Korzystaj z aplikacji innych firm
  Czytaj więcej  Jak zrobić lub utworzyć kopię zapasową lub kopię zapasową mojego WhatsApp na Androida lub iPhone'a?

  To oczywiście w zależności od dostępności i narzędzi, na które pozwala telefon komórkowy lub aplikacja. Możliwe jest jednak tworzenie filmów poklatkowych bezpośrednio, nagrywając wydarzenie w formacie wideo lub popełniając powszechne przestępstwo poklatkowe na sesji zdjęciowej. Oczywiście, aby zrobić to drugie, musisz nauczyć się jednocześnie edytować zdjęcia w ogromnych partiach.

  Czego potrzebujesz, aby zrobić upływ czasu?

  Aby zrobić upływ czasu z urządzenia mobilnego z systemem Android , musisz spełnić lub mieć następujące wymagania:

  • Twoje urządzenie mobilne ma natywną funkcję wbudowaną w aparat.
  • Skonfiguruj odpowiednie parametry lub interwały w zależności od prędkości, którą chcesz uzyskać.
  • Wsparcie dla telefonów komórkowych, które pozwala na stałe i nieprzenoszenie urządzenia przez agentów zewnętrznych.

  W zasadzie jest to konfiguracja bardzo podobna do tej, gdy chcesz robić dobre zdjęcia w nocy za pomocą telefonu komórkowego lub komórkowego . Różnica polega na tym, że parametry do wyboru są zupełnie inne, a działanie aparatu w telefonie nie będzie takie samo jak na zdjęciach.

  Korzystaj z aplikacji innych firm

  Wygaśnięcie ramki

  Wśród opcji, które umożliwia ta aplikacja, masz możliwość wyboru, jaki będzie czas trwania interwału zdjęć. Podobnie możesz wybrać prędkość wideo, które chcesz nagrać. Oznacza to, że ta sama aplikacja pozwala m.in. Ponadto możesz również określić, jaki będzie czas trwania filmu.

  Czytaj więcej  Jak zapobiegać ciągłemu rozłączaniu połączenia internetowego Wi-Fi? Rozwiązanie tutaj

  Super upływ

  To kolejna z dostępnych aplikacji na Androida, z których możesz korzystać. Dzięki tej funkcji możesz między innymi wybrać rozdzielczość końcowego filmu, wyeksportować wideo w formacie mp4 z doskonałą jakością obrazu, dostosować balans bieli, zaimplementować filtry, dodać muzykę.

  Kroki, które musisz podjąć, aby wykonać upływ czasu

  1. Wybierz interwał nagrywania

  Jeśli zamierzasz korzystać z aparatu i natywnych funkcji swojego telefonu , musisz zrozumieć, jak to działa. Aby to zrobić, musisz wziąć pod uwagę prędkość lub ruch tego, co chcesz nagrać.

  Oznacza to, że jeśli chcesz rejestrować ruch chmur lub zachód słońca, musisz mieć interwał, który pozwala na nagrywanie wielu klatek na sekundę , jest to znane jako FPS. W przypadku powolnych ruchów, takich jak zachód słońca, musisz wybrać bardzo wysokie ustawienie FPS, aby w ciągu sekundy uzyskać dużo zdjęć.

  Jeśli zamierzasz zrobić upływ czasu czegoś, co porusza się z prędkością, którą ludzkie oko może doskonale dostrzec (czyli osoba może wykryć ruch), ustawienie interwału zdjęć musi być bardzo niskie.

  2. Dostosuj parametry wideo i rozpocznij nagrywanie

  Będzie to zależało od celu, który chcesz zarejestrować. W ten sposób, że wykonanie Time Lapse tańczącej osoby będzie zupełnie inne niż wykonanie Time Lapse o zachodzie słońca , parametry będą się różnić. Jeśli twoją metodą tworzenia tego filmu są zdjęcia, możesz idealnie zrobić film ze zdjęciem zawierającym muzykę w tle , chociaż istnieją aplikacje, które pozwalają to wszystko zrobić.

  Czytaj więcej  Jak aktywować, konfigurować, używać i podłączać Android Auto do telefonu komórkowego bez kabla?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji