Jak tworzyć foldery lub katalogi krok po kroku z CMD na moim komputerze z systemem Windows 10

25 lipca, 2022

Jak tworzyć foldery lub katalogi krok po kroku z CMD na moim komputerze z systemem Windows 10

Windows 10 to nowa i odnowiona wersja Microsoftu , za pomocą której firma zamierza odzyskać utracone miejsce wraz z wdrożeniem Windows 8. Chociaż ten system operacyjny ma własny interfejs konsoli, taki jak PowerShell. Ale nadal niektóre polecenia można wykonać w CMD, aby zmodyfikować niektóre aspekty systemu. Dlatego nauczymy Cię krok po kroku tworzyć foldery lub katalogi z CMD w Windows 10.

Jak tworzyć foldery lub katalogi krok po kroku z CMD na moim komputerze z systemem Windows 10

Interfejs poleceń jest łatwy w użyciu, ale może stanowić ogromne zagrożenie dla integralności systemu, jeśli nie wiesz, jak postępować. Ponieważ wprowadzenie niewłaściwego polecenia może zakłócić jego normalne działanie. Ale jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, możliwe jest nawet usunięcie wirusa za pomocą CMD.

Ale w tym artykule skupimy się na zadaniu, które choć możliwe jest do wykonania innymi środkami, to dzięki CMD jest korzystniejsze i łatwiejsze do wykonania. Ponieważ dla tych konsol można nawet włączyć lub wyłączyć porty USB . Ale zobaczmy, jak krok po kroku tworzyć foldery lub katalogi z CMD na moim komputerze z Windows 10.

Czytaj więcej  Jak ożywić i naprawić telefon komórkowy LG, który nie włącza się ani nie przechodzi przez logo?

 

Indeks

  Kroki tworzenia folderów z CMD w systemie Windows 10

  Jeśli jesteś użytkownikiem, który pracował wcześniej z konsolą CMD, powinieneś wiedzieć, że w ten sposób używane są polecenia, które umożliwiają wykonanie zadania, które chcesz wykonać. Z tego powodu tworzenie folderów z tego miejsca jest łatwiejsze niż robienie tego w tradycyjny sposób. A potem zobaczmy , jakich poleceń potrzebujemy do tworzenia folderów lub katalogów.

  Jak tworzyć foldery lub katalogi krok po kroku z CMD na moim komputerze z systemem Windows 10

  Ale zanim pokażesz ci polecenia, musisz otworzyć konsolę poleceń CMD, a do tego musisz otworzyć menu Start systemu Windows 10 . Osiągniesz to, klikając ikonę Windows znajdującą się w lewym dolnym rogu. Następnym krokiem jest wpisanie w wyszukiwarce słowa Execute i naciśnięcie klawisza Enter, dzięki czemu wyświetli się jej okno.

  Teraz musisz wpisać w tym nowym oknie słowo CMD , a następnie nacisnąć klawisz Enter, a wtedy konsola poleceń CMD zostanie wyświetlona na ekranie. Teraz, aby móc utworzyć folder z tej konsoli, musisz wpisać polecenie „MD”, a następnie miejsce docelowe wspomnianego folderu, czyli „D: \” lub „C: \”, wreszcie nazwę folderu, a następnie nacisnąć klawisz Enter .

  Czytaj więcej  Jak zostać testerem produktów Nike lub testerem Nike Co to jest i jak działa?

  Dlatego, jeśli chcesz utworzyć folder na dysku lokalnym, folder o nazwie Dowiedz się, jak to zrobić, musisz w ten sposób napisać polecenie (MD C:\Dowiedz się, jak to zrobić) i na koniec nacisnąć Przycisk ENTER. A ten folder pojawi się w wybranym przez Ciebie miejscu docelowym pod wskazaną nazwą.

  Kroki tworzenia katalogu z CMD w Windows 10

  Jak widać, bardzo łatwo jest tworzyć foldery w dowolnej lokalizacji na naszym komputerze , jeśli znamy polecenia, które musimy wprowadzić w konsoli poleceń CMD. Ale możliwe jest również tworzenie katalogów lub tak zwanych bibliotek plików. Dlatego polecenie do użycia jest takie samo, tylko musisz umieścić nazwę folderów.

  Dlatego musisz zapisać katalog egzaminów, a w nim kilka folderów E1, E2, E3, dlatego aby utworzyć katalog w CMD , musisz wykonać następujące czynności. (MD egzamin\e1 egzamin\e2 egzamin\e3) Jak widać, bardzo łatwo jest wykonać tę procedurę, jeśli znasz polecenia, których należy użyć.

  utwórz foldery Windows 10

  W ten sposób możesz pracować z konsolą poleceń CMD i w prostych krokach nauczysz się tworzyć foldery i katalogi z CMD w systemie Windows 10 . Doskonałe narzędzie, które pomoże również sformatować pendrive chroniony przed zapisem.

  Czytaj więcej  Jak łatwo przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą programu Windows Media Player

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji