Jak tworzyć foldery i podfoldery z listy w programie Excel — Lista plików

5 lipca, 2021

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, jakie dostaniemy, jest Microsoft Excel, który oferuje możliwość programowania funkcji pozwalających na wykonywanie czynności, których wcześniej nie mogliśmy. Przede wszystkim pozwala nam na wykonywanie powtarzalnych czynności, które możemy zautomatyzować, aby zaoszczędzić czas i zminimalizować błędy wykonania.

Jak tworzyć foldery i podfoldery z listy w programie Excel - Lista plików

W tym artykule nauczymy Cię, jak tworzyć foldery i podfoldery z listy w Excelu . Zrobimy to za pomocą makr Excela, aby po prostu nacisnąć przycisk i zrobić to, co chcemy zrobić. Podobnie wyjaśnimy wszystkie wskazówki, które należy wziąć pod uwagę, aby móc uruchomić makro bez komunikatu o błędzie.

Indeks

  Korzystanie z opcji na karcie Deweloper

  Aby łatwo zrobić makro, musimy mieć dostępną zakładkę Deweloper na pasku narzędzi. Jeśli nie jest to widoczne, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na pasku zadań, a następnie wybrać „Dostosuj wstążkę” .

  Pojawi się wyskakujące okienko i w polu po prawej stronie włączymy opcję "Programista" lub "Programista", a następnie klikniemy "OK" . Od tego momentu musimy zweryfikować, czy potrzebna nam zakładka została dodana.

  Czytaj więcej  Jak naprawić, obrócić lub obrócić ekran laptopa lub komputera z systemem Windows, jeśli jest do góry nogami lub odwrócony?

  Tworzenie makra folderu Utwórz ()

  Teraz, aby utworzyć makro, które będziemy potrzebować do utworzenia folderów z listy, będziemy musieli wykonać tylko poniższe czynności:

  • W zakładce "Programista" klikniemy na "Visual Basic" .
  • Natychmiast pojawi się wyskakujące okienko, w którym będziemy musieli przejść do górnego menu i kliknąć kartę „Wstaw” .
  • Następnie w rozwijanym menu wybierzemy „Moduł” a następnie wkleimy następujący kod:

  Sub CarpetasCrear()

  path = InputBox ("Wprowadź ścieżkę, w której chcesz utworzyć foldery")

  komórka = InputBox ("Pierwsza komórka")

  Zakres (celda). Wybierz

  Zrób, gdy ActiveCell.Value <> ""

  MkDir (ruta i "/" i ActiveCell.Value)

  ActiveCell.Offset(1, 0).Wybierz

  Pętla

  Napis końcowy

  • Następną rzeczą będzie zamknięcie okna „Visual Basic”, aby zakończyć makro. I gotowy! Makro będzie dostępne do tworzenia folderów w arkuszu Excel.

  Jak widać, tworzenie makr jest prostym procesem, o ile masz poprawną logikę podczas jego programowania . Jednak nie zaprojektując odpowiednio kodu, musimy wiedzieć, jak to działa.

  Rozważania na temat makro take

  Przed użyciem tego makra, które właśnie stworzyliśmy, ważne jest, aby wiedzieć, jak działa jego logika , abyśmy mogli z niego korzystać bez błędów i problemów. Przed wykonaniem makra należy wziąć pod uwagę, że:

  • Makro tworzy foldery tylko z tej samej kolumny . W przypadku posiadania informacji w wierszach, należy je transponować do kolumn.
  • Kolumna musi zawierać wszystkie komórki z nazwami folderów, które chcesz utworzyć. Pusta komórka automatycznie zakończy proces makra .
  • Podczas umieszczania ścieżki w miejscu, w którym chcesz utworzyć foldery, nie powinna ona zawierać folderów, które pasują do nazwy żadnego z folderów, które mają zostać utworzone. Może to prowadzić do błędu w czasie wykonywania.
  Czytaj więcej  Jak zaprogramować lub skonfigurować mój Roku Stick i podłączyć go do Wi-Fi bez pilota?

  Tworzenie folderów z listy w Excelu

  Po utworzeniu makra i zrozumieniu jego działania możemy przystąpić do jego używania. W tym celu wystarczy wykonać poniższe czynności:

  • Przejdziemy do zakładki „Programista” i wybierzemy „Makra” .
  • Pojawi się wyskakujące okienko, w którym powinno pojawić się makro „FoldersCrear” , wybierzemy je i wciśniemy „Wykonaj”.
  • Następnie pojawi się okno, w którym będziemy musieli wprowadzić ścieżkę, w której chcemy utworzyć foldery. Wprowadzimy ścieżkę, na przykład "C: \ Users \ Desktop \", aby utworzyć je na pulpicie. Naciśniemy "Akceptuj".
  • Następnie pojawi się kolejne okno, które zapyta nas, w której komórce zaczyna się lista lub która jest pierwszą komórką. Napiszemy na przykład A5 , ponieważ jest to komórka, w której zaczyna się lista. Naciśniemy "Akceptuj".
  • I gotowy! Jeśli kliknąłeś "OK" i nie pojawił się komunikat o błędzie, wystarczy sprawdzić ścieżkę, aby zobaczyć utworzone foldery.

  W programie Excel proces tworzenia folderów z listy nazw jest czymś, co możemy bardzo ułatwić. Podobnie zastosowanie formatowania warunkowego do naszego programu może również poprawić jego wygląd . Z drugiej strony możesz także zablokować i naprawić komórki , aby ich informacje nie były edytowane ani usuwane.

  Czytaj więcej  Jak w prosty sposób wstawiać lub umieszczać numery stron w Excelu?

  Mam nadzieję, że to makro będzie dla Ciebie bardzo pomocne, nie zapomnij się podzielić i do zobaczenia następnym razem .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji