Jak transponować dane z wiersza do kolumny w programie Excel - Konwertuj dane poziome na pionowe

7 lipca, 2021

Narzędzia automatyzacji biura całkowicie zmieniły sposób, w jaki dzisiaj pracujemy, optymalizując i ułatwiając wszelkiego rodzaju działania poprzez tworzenie wykresów i tabel do analizy wszelkiego rodzaju baz danych liczbowych i alfanumerycznych, głównie w odniesieniu do firm.i biznesu.

Przed rozpoczęciem pracy z programem biurowym obsługującym arkusze kalkulacyjne ważne jest, aby zidentyfikować najlepsze programy do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i sposób ich używania , aby określić, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i z którą platformą jest łatwiej pracować. fakt, że większość z nich ma prosty interfejs.

Wśród najczęściej używanych obecnie usług arkuszy kalkulacyjnych są Arkusze Google , dzięki łatwemu dostępowi za pomocą prostego konta Gmail i będąc całkowicie internetowym narzędziem, które może być edytowane w czasie rzeczywistym przez wielu użytkowników za pośrednictwem elektronicznej platformy chmurowej Google , aby promować pracę zespołową i dystans.

Z drugiej strony mamy program pakietu Office, Microsoft Excel, który jest domyślnie instalowany na zdecydowanej większości komputerów z systemem operacyjnym Windows , oprócz aplikacji na urządzenia mobilne.

Będąc wówczas idealnym i najczęściej używanym narzędziem do tworzenia wszelkiego rodzaju arkuszy kalkulacyjnych i śledzenia dowolnego obszaru firmy. Nie tylko poprzez grafikę danych, ale także z opcją tworzenia lub tworzenia kalendarza w Excelu, aby rejestrować notatki i spotkania przy użyciu szerokiej gamy szablonów, które Excel udostępnia Tobie lub ręcznie, aby poprawić Twoje umiejętności.

Czytaj więcej  Jak zmienić i przejść z małych na wielkie w programie Excel bez formuły za pomocą klawiatury

W ten sam sposób, dzięki temu narzędziu, masz również dostępną opcję tworzenia lub generowania agendy w Microsoft Excel na co dzień , będąc idealnym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju kalendarzy i mając dokładną kontrolę nad każdym aspektem swojego życia, zarówno osobiście i profesjonalnie, aby ułatwić sobie wszystkie jego aspekty.

Mając to na uwadze, należy pamiętać, że za pomocą Excela możesz wykonywać wszelkiego rodzaju działania, które proponujesz z szerokiej gamy formuł i narzędzi, które ma do zaoferowania. W szczególności dzisiaj pokażemy, jak transponować dane z wiersza do kolumny w programie Excel, czyli konwertować dane poziome na pionowe.

Indeks

  Transpozycja danych z wiersza do kolumny

  W wewnętrznych narzędziach programu Microsoft Excel można konwertować dane poziome na dane pionowe za pomocą opcji TRANSPONUJ. Aby to zrobić, wystarczy wybrać zakres danych i etykietę wiersza, który chcesz udostępnić, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby skopiować lub użyć polecenia CTRL + C.

  Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy komórkę, w której chcesz przekonwertować dane i wybierz opcję TRANSPONUJ, aby przekonwertować serię danych z poziomej na pionową. Ważne jest, aby wybrać miejsce w arkuszu kalkulacyjnym z miejscem na wklejenie nowych danych.

  Czytaj więcej  Jak dezaktywować lub usunąć kamerę wewnętrzną mojego telegramu krok po kroku

  Podobnie możesz również łatwo konwertować dane z wiersza na kolumnę za pomocą tej samej opcji. Musisz tylko wybrać dane wiersza do transpozycji i skopiować je za pomocą opcji kopiowania lub za pomocą klawiatury CTRL + C.

  Następnie wybierz miejsce, w którym zamierzasz wkleić dane i w opcjach Wklej wybierz TRANSPONUJ, aby Excel automatycznie wkleił dane z wiersza do kolumny .

  Przede wszystkim musisz pobrać Kutools for Excel z Internetu, który jest narzędziem z więcej niż praktycznymi funkcjami 300 przeznaczonymi do ułatwienia pracy w arkuszu kalkulacyjnym . Dzięki funkcji Transform Range możesz łatwo transponować dane w krótkim czasie.

  Musisz tylko wybrać Kutools> Przekształć zakres iw wyskakującym okienku kliknij opcję Zakres do pojedynczej kolumny. Kliknij Ok, a następnie wprowadź komórkę, aby wyświetlić dane od wiersza do kolumny, kliknij ponownie Ok, aby zakończyć proces.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji