Jak transkrybować dźwięk na tekst w czasie rzeczywistym za pomocą najlepszych programów lub aplikacji

8 września, 2021

W dzisiejszych czasach pisanie to coś, co wielu z nas robi, ale zadanie staje się trudniejsze, gdy trzeba zwiększyć ilość tekstu, dlatego duże marki urządzeń mobilnych wprowadziły opcję dyktowania głosu na swoim urządzeniu.

Jak transkrybować dźwięk na tekst w czasie rzeczywistym za pomocą najlepszych programów lub aplikacji

To dyktowanie jest dostępne na dowolnym urządzeniu z Androidem (telefony komórkowe, tablety itp.), ale często nie jest to najlepsze narzędzie do dyktowania naszego tekstu głosem, ponieważ nie jest tak dokładne i może mieć na niego wpływ kilka czynników, wśród nich są :

 • Hałas w środowisku.
 • Odległość z mikrofonem.
 • Mów z akcentem, ponieważ dyktowanie zwykle nie rozpoznaje akcentów , to znaczy, jeśli chcesz, aby Twoje dyktowanie miało później prawie idealny tekst, musisz mówić neutralnym hiszpańskim.

To tylko niektóre z negatywnych rzeczy, które dzieją się podczas korzystania z dyktowania głosu, które zawiera Android, ta klawiatura działa z technologią Google i chociaż boli nas to wielokrotnie przyznać, nie wystarczy z powodzeniem wykonywać zadania dyktowania.

Dlatego tutaj pokażę, jak korzystać z tego narzędzia do dyktowania i innych alternatyw, ale będą one wymagały instalacji, ponieważ nie są dostarczane z urządzeniem, a niektóre będą dostępne tylko na PC lub Mac.

Czytaj więcej  Jak naprawić problem z zasięgiem na moim telefonie komórkowym i poprawić sygnał

  Jak korzystać z pisania głosowego w systemie Android

  Dyktowanie jak wspomniałem nie jest zbyt precyzyjne , zwłaszcza jeśli masz regionalny akcent z miejsca zamieszkania, aby efektywnie go używać będziesz musiał mówić neutralnym hiszpańskim, a po skończeniu dyktowania będziesz musiał dodać przecinki i trochę akcentów.

  Ponieważ to dyktando nie jest w stanie w większości przypadków (z wyjątkiem słów z lub mają akcent) rozróżnić, czy ma te akcenty, ale zależy to bardziej od tego, jak mówisz, oto jak go używać krok po kroku :

  • Musisz mieć urządzenie z Androidem i wejść do aplikacji umożliwiającej pisanie, takiej jak Word, WhatsApp lub aplikacja do notatek w telefonie, na przykład WhatsApp umożliwia pisanie, ale nie możesz używać dyktowania z sieci WhatsApp.
  • Po wybraniu platformy, na której zamierzasz wstawić tekst, musisz otworzyć klawiaturę, a na dole pojawi się ikona konfiguracji (w niektórych wersjach, takich jak Redmi i Motorola może to być tuż nad klawiaturą w postaci korekty, gdy nadal nie piszesz ) naciśnij ikonę ustawień i przejdź do ikony mikrofonu i naciśnij ją.
  • Dyktowanie rozpocznie się natychmiast i zatrzyma się, gdy dotkniesz dowolnej litery na klawiaturze lub minie ponad 10 sekund bez mówienia.
  Czytaj więcej  Jak łatwo zrobić wykres kołowy w Excelu z procentami?

  Aby skonfigurować dyktowanie głosu, przejdź do Ustawienia> Ustawienia ogólne> Klawiatura> Dyktowanie głosu , tutaj możesz skonfigurować czas oczekiwania, czułość mikrofonu itp. (zależy to od modelu urządzenia)

  Inne opcje dyktowania głosu

  Oto inne popularne i wydajniejsze opcje niż poprzednie, które są dostępne tylko na komputerze z aplikacjami, które już posiadasz.

  Dyktowanie głosowe słów

  Word pozwala nam robić wiele rzeczy, od kopiowania i wklejania obrazu lub tekstu po korzystanie z jednej z najczęstszych opcji dostępnych na rynku, do której wszyscy mamy dostęp i na pewno masz ją już na swoim komputerze, jest to Twoja opcja dyktowania w programie Word .

  Ta opcja znajduje się w górnym panelu opcji domowych, jeśli nie ma jej tutaj, możesz ją aktywować z menu Plik> Opcje> Dostosuj panel wstążki, tutaj musisz znaleźć „Głos” na liście i dodać go do wybranej karty.

  Dyktowanie głosowe w systemie Windows

  Windows nadmiernie dba o swoich użytkowników, zarówno w wewnętrznym aspekcie komputera, jak i cyberbezpieczeństwie , dlatego zawiera automatyczne dyktowanie głosu, aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy nacisnąć klawisze WINDOWS + H .

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, kto i ile razy moje wiadomości WhatsApp zostały przekazane?

  To automatycznie aktywuje czarną wstążkę na górze z małym mikrofonem z jednej strony, innym sposobem na jej aktywację, jeśli masz aktywowaną Cortanę, jest ładnie ją poprosić.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji