Jak szybko i łatwo zaindeksować stronę internetową w wyszukiwarce Google Chrome — porady i wskazówki

24 czerwca, 2021

W wyszukiwarkach, głównie w Google Chrome, tak ważne jest, aby nasza strona internetowa czy blog pojawiała się w wynikach wyszukiwania, aby zapewnić jej widoczność i zasięg. Indeksowanie strony internetowej w przeglądarce Google Chrome polega na udostępnieniu jej wśród opcji podczas wyszukiwania .

W tym artykule wyjaśnimy, jak szybko i łatwo zaindeksować stronę internetową w wyszukiwarce Google Chrome . Zrobimy to z kilkoma poradami prawnymi i zalecanymi wskazówkami, aby Twoja witryna zyskała trafność i autorytet, jeśli chodzi o pojawianie się w wyszukiwarce.

Jak zaindeksować stronę internetową w Google Chrome?

Zanim porozmawiamy o tym, ile czasu może potrwać indeksowanie strony internetowej, wyjaśnimy kroki, które należy wykonać, aby poprosić o to działanie. Aby szybko i łatwo zaindeksować, wykonaj następujące kroki, aby wysłać żądanie indeksowania do Google Search Console :

  • Wejdziemy na stronę Google Search Console.
  • W nim klikniemy „Rozpocznij teraz” .
  • Zarejestrujemy się na naszym koncie Gmail i dodamy naszą domenę.
  • Następnie klikniemy w lewym górnym rogu i wybierzemy naszą witrynę lub nieruchomość.
  • W tym momencie będziemy musieli przejść do naszej witryny i skopiować adres URL, który chcemy zindeksować. Możemy to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy i klikając „Kopiuj adres linku” .
  • Następnie wkleimy go do wyszukiwarki Google Search Console i wciśniemy „Enter” .
  • Ponieważ strona nie jest zindeksowana, Google Search Console wyświetli nam komunikat „że adres URL nie jest w Google ”.
  • Następnie klikniemy „Poproś o indeksowanie” . Pojawi się komunikat „Testujemy, czy opublikowany adres URL może zostać zindeksowany” .
Czytaj więcej  Co to są prywatne wiadomości InMail LinkedIn i jak działają? - Ostateczny przewodnik
  • Poczekamy od 30 sekund do kilku minut, a następnie Google Search Console wyświetli komunikat „Zażądano indeksowania” . Naciśniemy "Got it" i to wszystko.

W ten sposób poprosiliśmy o zaindeksowanie naszej strony internetowej w Google Chrome. Więcej informacji na temat tego procesu znajdziesz w pomocy Google, jeśli masz pytania, jak to zrobić .

Jak długo może potrwać indeksowanie mojej strony internetowej Google Chrome?

Google bierze pod uwagę kilka kwestii związanych z indeksowaniem stron internetowych, z których wszystkie można głównie ulepszyć dla naszej witryny za pomocą technik SEO . Jednak najważniejsze czynniki to :

Wiek domeny

Im dłużej trwa nasza witryna, tym łatwiej będzie Google szybciej ją zindeksować . Google przywiązuje dużą wagę do tego aspektu podczas indeksowania, ponieważ im starszy jest portal, oznacza to, że nie został dodany do czarnej listy .

Organ strony internetowej

Znany również jako „Pozycja strony” lub po prostu organ, który musi mieć domena internetowa w wynikach wyszukiwania. Osiąga się to poprzez oferowanie wysokiej jakości treści w witrynie, do tego stopnia, że ​​użytkownicy starają się uzyskać do niej organiczny dostęp.

Czytaj więcej  Jaki jest najlepszy DNS do grania na Xbox One i PS4? Jak zmienić DNS

W każdym razie, jak wspomnieliśmy wcześniej, Google bierze pod uwagę więcej czynników, jednak są to dwa najważniejsze. W zależności od tego nasza witryna może być indeksowana od 48 godzin, a nawet tygodni .

Wskazówki i porady dotyczące szybszego indeksowania

W związku z tym nie ma żadnych sztuczek, wystarczy poprosić o indeksowanie przez Google Search Console. Istnieją jednak techniki poprawiające pozycjonowanie Twojej witryny w wyszukiwarkach. Głównie wskazane jest, aby używać słowa kluczowego w sposób organiczny i z synonimami , a także wstawiać linki o wysokiej jakości treści, które dostarczają coś istotnego dla użytkowników.

Google bierze pod uwagę wiele aspektów indeksowania i pozycjonowania stron internetowych w swojej wyszukiwarce. Kolejną wskazówką jest tworzenie wysokiej jakości treści, które pozwalają naturalnie i szybko zdobywać autorytet, umożliwiając szybkie indeksowanie. Podobnie w przypadku, gdy Twoja witryna oferuje produkt, zawsze dobrze jest do niego dotrzeć, zakładając konto w Google Adsense .

Z drugiej strony ważne jest, aby zawsze unikać stosowania technik, które nie są zgodne z wytycznymi Google, ponieważ zamiast indeksować naszą witrynę, bezpieczniej jest przejść bezpośrednio na czarną listę. Mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie bardzo przydatne, dzięki czemu możesz szybko i łatwo zaindeksować swoją witrynę.

Czytaj więcej  Jak oszczędzać baterię podczas grania w Lol Wild Rift w trybie pełnym lub ultra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji