Jak szybko i łatwo ukryć lub zablokować historię na Instagramie?

26 czerwca, 2021

Aplikacje do przesyłania wiadomości inwestują, aby osiągnąć większą prywatność i uniemożliwić użytkownikom otrzymywanie niechcianych wiadomości. Jak wiecie, na Instagramie istnieje funkcja, która pozwala zablokować użytkownika i jest to część jednej z polityk prywatności realizowanych przez sieć społecznościową. Ale ponieważ wiemy, że ten aspekt jest dla Ciebie bardzo ważny, w następnym artykule pokażemy Ci, jak ukryć lub zablokować historię na Instagramie.

Jak szybko i łatwo ukryć lub zablokować historię na Instagramie?

I to dlatego, że Instagram oferuje swoim użytkownikom różne funkcje tego typu, które wzmacniają wszystkie opcje bezpieczeństwa Twojego konta. I w tym sensie możemy nazwać tę funkcję, za pomocą której możesz usuwać obserwujących , bez blokowania ich i bez ich zauważania. Lub jak możesz uczynić swoje konto publicznym lub prywatnym, wszystko to i więcej możesz zrobić na Instagramie.

Chociaż wiele z tych opcji można również zastosować, aby dowiedzieć się, czy padłeś ofiarą blokowania przez innego użytkownika . Ale mówiąc o omawianym temacie, możemy ukryć przed użytkownikiem historię , której po prostu nie chcemy oglądać. A jeśli chcesz wiedzieć, jak wykonać tę prostą procedurę, czytaj dalej ten artykuł.

Czytaj więcej  Co to jest tryb tymczasowy na Instagramie i jak aktywować samozniszczające się wiadomości?

Kroki, aby zablokować historię na Instagramie od konkretnej osoby

Następnie poznasz kroki, które musisz wykonać, aby ukryć historie na Instagramie przed użytkownikiem, zweryfikujesz, że jest to bardzo łatwe, ale przed kontynuowaniem ważne jest, abyś wiedział, że ta procedura będzie działać w ten sam sposób na telefon komórkowy, z którego korzystasz, ponieważ zamierzamy dokonać zmian w aplikacji Instagram , a nie w telefonie.

Musisz również o tym wiedzieć, blokując użytkownika, aby przestać widzieć swoje posty w historiach. Nie będą mieli dostępu do tych postów, dopóki nie cofniesz blokady i nie pozwolisz im przeglądać treści. Po wyjaśnieniu tego punktu możemy kontynuować i aby rozpocząć, musisz wejść na swoje konto na Instagramie.

Będąc w oknie startowym aplikacji, musisz wyświetlić menu boczne, aby mieć dostęp do różnych opcji. W naszym przypadku wybierzemy, klikając opcję „Konfiguracja”, poszukaj i wybierz opcję „ Prywatność i bezpieczeństwo ”. Następnym krokiem jest wybranie opcji „Sterowanie fabułą”.

W ten sposób będziemy mieli dostęp do różnych opcji, które zawiera to menu i gdzie zlokalizujemy i klikniemy opcję „Ukryj historię A”. Teraz zostanie wyświetlona lista wszystkich Twoich kontaktów i wybierz użytkownika lub użytkowników, przed którymi chcesz ukryć swoje historie . Po zakończeniu wykonywania tego kroku po prostu kliknij opcję „Zapisz zmiany”.

Czytaj więcej  Jak zwolnić lub opróżnić przestrzeń iCloud z mojego iPhone'a, jeśli pamięć jest pełna?

Krok, aby odblokować czyjąś historię na Instagramie

W przypadku, gdy chcesz odwrócić proces blokowania historii komuś , możemy również powiedzieć, że jest to bardzo proste i wystarczy wykonać następujące kroki. Wejdź do aplikacji i wyświetl menu boczne, w ten sposób uzyskasz dostęp do menu opcji. Następnie musisz kliknąć opcję „Konfiguracja”.

Będąc w tym oknie, musisz kliknąć „Prywatność i bezpieczeństwo”, w następnym menu musisz wybrać opcję „Kontrola historii”. Tutaj znajdziemy i wybierzemy opcję „ Ukryj historię A ” oraz na liście kontaktów, które zostaną wyświetlone. Musisz tylko oznaczyć użytkownika lub użytkowników, dla których chcesz ponownie uzyskać dostęp do swoich historii.

Po zakończeniu tego procesu kliknij przycisk „Zapisz zmiany”, aby w ten prosty sposób odblokować tych użytkowników, którzy nie mogli zobaczyć Twoich historii. I tak kończymy tym artykułem, który może pokazać, jak szybko i łatwo można ukryć lub zablokować przed kimś historię na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji