Jak surfować anonimowo i z zachowaniem prywatności w Internecie i wyglądać na ukrytego w Internecie?

24 lipca, 2021

Czasami musimy wykonać pewne czynności online, które chcielibyśmy wykonać anonimowo, czyli zachowując przy tym naszą prywatność, wiele osób uważa, że wystarczy korzystać z Chrome w trybie incognito , ale są w błędzie.

Nawet jeśli masz najlepszą przeglądarkę internetową, to nie jest ona do końca bezpieczna i jeśli uważasz, że aktualizacja przeglądarek przyniesie Ci lepsze efekty, informujemy, że nie, ponieważ te tylko ukrywają informacje przed naszymi urządzeniami lub komputerem, a nie ze stron internetowych do którego wchodzimy odwiedzić.

Z tego powodu, nawet jeśli korzystasz z wyszukiwarki innej niż przeglądarka, w końcu będzie to ta sama, w której ukrywasz swoje dane przeglądania, ale nasze IP jest automatycznie rejestrowane podczas przeglądania stron, istnieje oprogramowanie specjalnie zaprojektowane do ukrywania nasze informacje.

Nawet jeśli wolisz korzystać z przeglądarki Google Chrome ze względu na jej zapisywanie danych lub tryb incognito, tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, pokażemy Ci inne Oprogramowanie, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas anonimowego przeglądania i pozostać ukrytym online.

Indeks ()

 1. Oprogramowanie i metody nawigacji ukryte w Internecie
  1. Słup
  2. I2P
  3. VPN
 2. Ostateczna procedura uniemożliwiająca każdemu przeglądanie Twoich danych
Indeks
  Czytaj więcej  Co to jest zarabianie w YouTube i jak to działa? Jakie są wymagania? Ile płacą?

  Oprogramowanie i metody nawigacji ukryte w Internecie

  Słup

  Oprogramowanie, z którego może korzystać każdy rodzaj osoby, która troszczy się o prywatność, ponieważ jest ona odpowiedzialna za zapewnienie pełnej anonimowości wszystkich danych podczas przeglądania Internetu, chroni Cię przed wszelkiego rodzaju usługami, które uzyskują nasze informacje.

  Tak jak dostawcy Internetu, rządy lub agencje, ponieważ ukrywa nasz adres IP, pocztę, pliki cookie, które mogą być przechowywane, wszystkie te poufne informacje będą dobrze ukryte w tej sieci.

  I2P

  Chociaż użytkownicy wolą Tora jako pierwszą opcję, nie powinni przeoczyć I2P, znanego również jako niewidzialna sieć, inicjały jego nazwy oznaczają (Invisible Internet Project), co oznacza niewidzialny projekt internetowy.

  Jego działanie polega na przekazywaniu wszystkich informacji z serwera przez pośrednika przed dotarciem do klienta lub odwrotnie, proces ten jest potocznie nazywany węzłem VPN, a jakby tego było mało, informacje są szyfrowane od początku do końca, zwykle mówi się o tunelu informacyjnym.

  Czytaj więcej  Jak zmienić moje zdjęcie profilowe w TikTok na PC lub telefonie komórkowym, jeśli mnie nie opuści lub zostanie usunięte

  To jako oprogramowanie, ale jeśli mówimy o ukrytych metodach surfowania po Internecie, musimy najpierw wspomnieć o metodzie VPN.

  VPN

  Skrót VPN oznacza wirtualne sieci prywatne, co w języku hiszpańskim oznacza wirtualne połączenie prywatne, są to spersonalizowane sieci odpowiedzialne za szyfrowanie wszystkich danych, komunikacji i informacji przesyłanych z serwera internetowego do komputera.

  Ponadto usługi VPN zmieniają nasz adres IP na inny z dowolnego kraju, jest to sztuczka dla niektórych menedżerów pobierania, a nawet gier online, dzięki czemu cieszymy się korzyściami, gdy jesteśmy anonimowi i pozostajemy ukryci w sieci.

  Ostateczna procedura uniemożliwiająca każdemu przeglądanie Twoich danych

  Oprócz wszystkich metod i oprogramowania musisz pamiętać, że nie jesteś całkowicie ukryty, ponieważ twórcy usług lub oprogramowania VPN muszą odpowiadać przed właściwymi organami, dlatego zawsze są aplikacje i narzędzia działające w tle .

  Należy pamiętać, że można tego również uniknąć, a do tego należy unikać używania znanych systemów operacyjnych, takich jak Windows lub MAC , dokładnie tak, że chociaż system Linux jest idealny, ponieważ nie ma tak wielu metod, jak Windows.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy wirus Złośliwe oprogramowanie kradnie informacje i jak im zapobiegać — Poradnik bezpieczeństwa

  Istnieją również zdecentralizowane systemy operacyjne, to znaczy działają naprzemiennie nadpisując ten zainstalowany jako program, najczęściej używany do tej pory.

  Tails: Twórca tego systemu operacyjnego jest taki sam jak sieć TOR, można wspomnieć, że jego oficjalny system i sposób jego używania jest podobny do systemu Windows, więc bardzo łatwo będzie nim manipulować.

  Jego główną funkcją jest całkowite ukrycie naszych informacji , zapobiega również uruchamianiu w tle wszelkiego rodzaju aplikacji, łączy ten system operacyjny z przeglądarką TOR i gwarantujemy całkowitą anonimowość bez jakichkolwiek śladów lub zapisów.

  Teraz, gdy nauczyłeś się anonimowo surfować po Internecie i ukrywać się w Internecie, zalecamy ostrożne korzystanie z tej wiedzy. Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji