Jak stworzyć schemat kluczy w programie Word z różnymi typami szablonów

7 sierpnia, 2021

Word to bardzo przydatne i wszechstronne narzędzie, jeśli chodzi o tworzenie dokumentów zawierających dowolne dane. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć w tych dokumentach tabele synoptyczne, tabele danych, różnego rodzaju diagramy itp. Ale jednym z ograniczeń, jakie może przedstawiać ten program, jest to, że nie wiesz, jak korzystać z jego funkcji. A celem tego artykułu jest to, a następnie wyjaśnimy, jak zrobić schemat klucza w programie Word za pomocą różnych szablonów.

Jak stworzyć schemat kluczy w programie Word z różnymi typami szablonów

Jest bardzo prawdopodobne, że ta informacja wzbudzi pewne podejrzenia u użytkownika, ponieważ jest on przyzwyczajony do myślenia, że ​​w edytorze tekstu Word nie da się zrobić grafik czy diagramów. Cóż, jest to jeden z powodów, dla których to narzędzie jest używane na poziomie profesjonalnym, ponieważ pozwala w bardzo prosty sposób wykonać szkice lub plany architektoniczne.

Dlatego powinno być znacznie łatwiej zastosować w naszym dokumencie dowolny rodzaj schematu, który istnieje, taki jak strzałka , rozwój, diagram lub klucz. A to drugie jest tym, którego nauczymy Cię w bardzo prosty sposób. Zobaczmy zatem, jakie kroki musimy wykonać, aby stworzyć kluczowy schemat w programie Word z różnymi typami szablonów.

Czytaj więcej  Jak stworzyć osobisty pamiętnik za pomocą aplikacji Daylio na urządzeniu mobilnym bez konieczności pisania?

  Indeks

   Kroki tworzenia kluczowego zarysu w programie Word

   Bardzo ważne jest, aby przed umieszczeniem pomysłu w dokumencie, który tworzysz za pomocą edytora tekstu, najpierw przenieś go na papier. Dzięki temu chcemy powiedzieć, abyś to narysował i w ten sposób miał jasny obraz tego, co chcesz zrobić. Rozpoczynając schemat kluczy należy zacząć od głównej idei, która zostanie umieszczona po lewej stronie dokumentu.

   A za pomocą klawiszy rozwinie się w prawą stronę, dlatego zaczyna się od głównej idei lub tematu. To umieścisz go, jak już wspomnieliśmy, po lewej stronie, ale wyśrodkowany, teraz musisz włożyć pierwszy klucz. Który musi być duży i do tego wystarczy przejść do górnego menu i kliknąć zakładkę „Wstaw”.

   Zobaczymy teraz różne opcje, które zawiera na wstążce narzędzi, aw naszym przypadku wybierzemy „Kształty”. Klikamy na strzałkę, aby wyświetlić wszystkie te, które nam oferuje. W czwartej sekcji widzimy opcję „Podstawowe formularze”. I tam znajdziemy i dobierzemy kształt klucza.

   Ta akcja zamieni wskaźnik myszy w krzyżyk i umieścimy go w miejscu, w którym chcemy, aby pojawił się nasz pierwszy klawisz. Następnym krokiem jest kliknięcie w wybrane miejsce dla klucza. I pojawi się klucz, teraz musimy tylko zmienić rozmiar klucza w dokumencie za pomocą jego znaczników .

   Czytaj więcej  Jak zresetować lub zmienić hasło do mojego konta PayPal Czy mogę je zmienić bez numeru telefonu?

   Sfinalizuj zarys klucza w programie Word

   Jeśli chcesz, możesz użyć kształtów prostokątów, aby objąć główne i drugorzędne idee, które będzie zawierał twój schemat. Dlatego też wybierz zakładkę „Wstaw”, a następnie „Kształty” i tam zlokalizujesz kształt prostokąta. Kursor zmieni się w krzyżyk i ustawi go w miejscu, w którym zamierzasz umieścić główny pomysł.

   Teraz kliknij i zmień rozmiar prostokąta i wprowadź informacje, które prostokąt będzie zawierał. Ten krok należy wykonać z każdym pomysłem na diagramie i to samo należy zrobić, gdy chcesz umieścić klucz w dokumencie. Teraz wystarczy powtórzyć proces, aby wstawić pomysł lub słowo do schematu lub klucza.

   Jak widać, tworzenie kluczowych diagramów jest bardzo prostym zadaniem, wystarczy wiedzieć, gdzie w menu narzędzi znaleźć różne kształty . Coś podobnego dzieje się, gdy chcesz wstawić do dokumentu równania matematyczne lub symbole .

   W ten sposób zakończyliśmy ten interesujący artykuł, który pokazał, jak łatwe jest korzystanie z menu narzędzi Worda. W kilku krokach nauczyłeś się tworzyć kluczowy schemat.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji