Jak stworzyć aplikację lub podobną aplikację, taką jak Uber w Android Studio

21 października, 2021

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stworzyć podobną aplikację jak Uber w Android Studio, dobrze trafiłeś. Ale zanim wyjaśnisz, co musisz zrobić, aby móc stworzyć aplikację, która spełnia te same funkcje, co Uber za pośrednictwem Android Studio, konieczne jest zwrócenie uwagi na następujące punkty.

Jak stworzyć aplikację lub podobną aplikację, taką jak Uber w Android Studio

Czym jest aplikacja Uber , czym jest Android Studio i jak z niej korzystać. Podkreślając, że te kroki i informacje mogą nawet pomóc w przypadku aplikacji podobnej do aplikacji dostarczania.

  Co to jest aplikacja Uber?

  Uber to aplikacja odpowiedzialna za świadczenie natychmiastowej usługi transportowej , która polega na tym, że użytkownik może poprosić o usługę transportową, która zabierze go do miejsca docelowego, to znaczy, że użytkownik poprosi o Ubera, aby móc się przemieszczać .

  Aplikacja posiada inne pochodne, takie jak Uber Pass, który odpowiada za świadczenie tej samej usługi, ale w bardziej prywatny sposób.

  Czytaj więcej  Jak utworzyć i skonfigurować automatyczną odpowiedź na wiadomości e-mail odebrane w Gmailu - Odpowiadaj automatycznie Gmailowi

  Co to jest Android Studio i jak jest używane?

  Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, mówiąc o Android Studio, jest wyjaśnienie, że Android Studio nie ma nic wspólnego z pobieraniem i instalowaniem Sklepu Play na twoim urządzeniu , ważne jest, aby zwrócić na to uwagę, ponieważ wiele osób uważa, że ​​Android Studio to aplikacja, którą będą mogli zainstalować na telefonie.

  Ale tak nie jest, Android Studio to programista aplikacji, który daje możliwość tworzenia własnej aplikacji do użytku na dowolnym urządzeniu z Androidem.

  Kroki korzystania z Android Studio

  Aby użyć tego programisty, musisz przejść do wyszukiwarki Google i napisać „Android Studio”, następnie musisz kliknąć oficjalną stronę, która pokazuje narzędzie, wtedy strona się otworzy i musisz wybrać zielone pole z napisem „Pobierz Android Studio „.

  Po pobraniu i zainstalowaniu programista musi go otworzyć i od początku wybierz symbol plusa, który mówi „Star a nowy projekt Android Studio”, a następnie wybierzemy typ urządzenia z Androidem, na którym będziemy pracować, najczęściej używane to telefon i tablet.

  Natychmiast załadują różne ekrany, jeśli pracujesz na telefonie i tablecie, musisz wybrać ekran telefonu, a następnie wypełnić wszystkie dane, o które poproszą w związku z aplikacją.

  Czytaj więcej  Co to jest wyciąg z LinkedIn? Jak zrobić lub napisać skuteczny profesjonalny wyciąg?

  Kroki tworzenia aplikacji lub podobnej aplikacji, takiej jak Uber w Android Studio

  Aby stworzyć aplikację podobną do Ubera, musisz pamiętać, że istnieją już inne aplikacje podobne do Ubera . Dlatego powinieneś skupić się na tym, aby Twoja aplikacja była wyjątkowa i funkcjonalna.

  Jak już znasz kroki do korzystania z Android Studio, przed otwarciem programisty pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to: mieć zdefiniowaną nazwę aplikacji i gotowy język programowania, czyli pierwszym krokiem jest wiedzieć, czy zamierzasz rozwijać aplikację za pomocą Javy lub Kotlina, zalecamy współpracę z Kotlinem.

  Mając już wybrany język programowania, musisz wiedzieć, czego będziesz potrzebować do Aplikacji, w tym przypadku ponieważ jest to aplikacja podobna do Ubera, musisz mieć pod ręką podstawowe rzeczy, czyli trasę przejazdu mapy , transportu sekcja i sekcja użytkownika.

  Gdy masz już gotowe wszystkie elementy, które chcesz uwzględnić, stwórz schemat organizacyjny, zacznij od nazwy, języka programowania, struktury, czcionek i kolorów. Aby przejść do otwarcia Android Studio.

  Po otwarciu aplikacji wykonasz wszystkie kroki opisane w celu korzystania z Android Studio, gdy przyjdzie Twoja kolej na wypełnienie wszystkich wymaganych danych dotyczących aplikacji, wpiszesz nazwę i język programowania, które już masz gotowe schemat organizacyjny i klikasz dalej .

  Czytaj więcej  Jak całkowicie aktywować lub dezaktywować Asystenta Bixby na dowolnym telefonie Samsung Galaxy?

  Po lewej stronie programisty zobaczysz wszystkie narzędzia, których musisz użyć, dodasz strukturę, czcionki i kolory , które już masz, a następnie będziesz mógł podejrzeć, jak będzie wyglądała aplikacja, jeśli podoba Ci się wynik, możesz zakończyć projekt.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji