Jak sprawić, by wskaźnik myszy lub kursor pojawiał się w systemie Windows łatwo?

6 lipca, 2022

Używanie komputera osobistego na co dzień jest dziś bardzo powszechne, gdzie możemy nie tylko realizować swoją pracę i projekty. Ponadto możliwe jest również przeglądanie różnych sieci społecznościowych lub aplikacji do przesyłania wiadomości. Ale możemy znaleźć pewne niedogodności, których nie wiemy, dlaczego się zdarzają i jak je rozwiązać. W tym artykule pokażemy bardzo prosty sposób, aby wskaźnik myszy lub kursor pojawiał się w systemie Windows, gdy nie jest wyświetlany.

Windows to system operacyjny, który jest bardzo popularny, jeśli chodzi o komputery osobiste. Z biegiem czasu cieszyliśmy się różnymi wersjami, które Microsoft wprowadził na rynek, aż do nowego systemu Windows 10 . Ale w każdym z nich może pojawić się problem, który, wierzcie lub nie, może być powszechny.

Co zrobić, aby wskaźnik myszy lub kursor były łatwo wyświetlane w systemie Windows?

I w tym przypadku mówimy o wskaźniku myszy lub kursorze , które mogą zniknąć z naszego ekranu, uniemożliwiając tym samym pracę na PC. Chociaż istnieją bardzo praktyczne sposoby na zastąpienie jego działania klawiaturą. Ale jeśli chcesz być w stanie rozwiązać ten problem, sugerujemy dalszą lekturę i poznanie kroków, które musisz podjąć.

Czytaj więcej  Jak zmienić lub dostosować jasność ekranu laptopa, aby zmniejszyć go za pomocą klawiatury?

  Indeks

   Kroki, aby wskaźnik myszy lub kursor pojawił się w systemie Windows

   Kiedy pracujemy na naszym komputerze osobistym, możliwe jest, że kursor myszy zniknie z ekranu . A kiedy tak się dzieje, może to być spowodowane odłączeniem kabla łączącego mysz z komputerem.

   Możliwe też, że używasz myszy bezprzewodowej i połączenie z tym urządzeniem zostało utracone. Dlatego pierwszym rozwiązaniem tego problemu jest sprawdzenie, czy kabel jest dobrze podłączony i czy nie doznał żadnych fizycznych uszkodzeń.

   Jeśli podczas sprawdzania wzrokowego kabel nie wykazuje żadnej przerwy, to konieczne będzie dla nas sprawdzenie, czy mysz działa poprawnie. A żeby móc to zrobić, wystarczy podłączyć go do innego sprzętu, np. innego komputera osobistego. Jeśli zweryfikujemy, że mysz też nie działa, to konieczne będzie, abyśmy zmienili ją na nową.

   Czasem myszka nie przedstawia żadnej usterki w działaniu, po prostu jest skonfigurowana w taki sposób, że ciężko jest zlokalizować kursor na ekranie . W takich przypadkach i w celu rozwiązania problemu konieczne będzie wejście w opcje myszy i stamtąd możliwość regulacji prędkości i orientacji myszy.

   Czytaj więcej  Jak w prosty sposób wstawiać lub umieszczać numery stron w Excelu?

   Jak skonfigurować mysz lub mysz z panelu sterowania

   Aby przejść do opcji myszy , wystarczy przejść do sekcji „Panel sterowania”, a stamtąd będziesz mógł uzyskać dostęp do opcji Mysz. Po znalezieniu tej ikony należy ją kliknąć, aby wyświetlić okno „Właściwości: Mysz”. Zobaczysz w nim kilka zakładek, takich jak Przyciski, Wskaźniki, Opcje wskaźnika, Koło, Sprzęt.

   W naszym przypadku wybierzemy, klikając kartę „ Opcje wskaźnika ” i tutaj będziemy mogli zobaczyć różne opcje, które możemy dostosować. Jako „Ruch”, dzięki któremu można przyspieszyć lub zmniejszyć prędkość myszy. Możesz dostosować go do prędkości, która pozwala na lepszą kontrolę podczas pracy.

   Znajdziesz tu również opcję, która pozwoli Ci ustawić wskaźnik myszy w dowolnym momencie . W tym celu konieczne będzie tylko przewinięcie do końca pola właściwości i zaznaczenie pola „Pokaż lokalizację wskaźnika po naciśnięciu klawisza CRTL”.

   Następnie powinieneś kliknąć przycisk "OK" w ten sposób, gdy nie możesz zlokalizować wskaźnika, wystarczy nacisnąć klawisz CTRL. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany we wskaźniku myszy, możesz wybrać zakładkę „Wskaźnik”. Dzięki tej opcji możesz zmienić rozmiar, a tym samym mieć większy wskaźnik i szybciej go zlokalizować.

   Czytaj więcej  Jak anulować, wyłączyć lub wyłączyć automatyczne aktualizacje już skonfigurowane w pakiecie Microsoft Office?

   Jak widać, system Windows pozwala nam wprowadzać zmiany lub poprawki w ustawieniach myszy. To samo, co można zrobić, jeśli chcemy używać telefonu komórkowego z Androidem jako myszy.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji