Jak sprawić, by mój komputer lub komputer rozpoznał urządzenie USB mojego telefonu komórkowego z systemem Android?

22 czerwca, 2021

Ogólnie rzecz biorąc, gdy podłączamy nasze urządzenia mobilne do komputera lub laptopa, połączenie i komunikacja między obydwoma urządzeniami staje się natychmiastowa. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zachodzi taka komunikacja? Odpowiedź jest o wiele łatwiejsza niż myślisz: to wszystko dzięki kierowcom.

Ale co się dzieje, gdy komputer nie chce rozpoznać urządzenia mobilnego z systemem Android ? W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje oraz możliwe rozwiązania, które pomogą Ci rozwiązać ten program. Oczywiście trzeba bardzo dobrze wiedzieć, czym są sterowniki lub kontrolery i do czego służą.

Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje żadnego urządzenia mobilnego z systemem Android?

Problem może występować zarówno na samym urządzeniu mobilnym, jak i na używanym komputerze. Ogólnie rzecz biorąc, gdy komputer lub laptop nie rozpoznaje urządzenia mobilnego, dzieje się tak dlatego, że sterowniki są nieaktualne lub nie masz zainstalowanych odpowiednich sterowników na swoim komputerze.

Czytaj więcej  Jak zmienić swoją lokalizację lub punkt wyjazdu w Uber po zamówieniu przejazdu?

Może się również zdarzyć, że problem występuje na poziomie sprzętowym, to znaczy, że problem może dotyczyć zarówno portów, jak i samego kabla USB używanego do połączenia. W tym samym sensie musisz również sprawdzić, czy tryb przesyłania jest dezaktywowany i przejść do aktywacji trybu przesyłania plików.

Co możesz zrobić, jeśli Twój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego z systemem Android?

1. Pobierz niezbędne sterowniki Androida

Możesz uznać to za pierwszą opcję, którą powinieneś wdrożyć, gdy masz tego typu problem. Po sformatowaniu komputera technik lub osoba, która wykonała pracę, mogła nie zainstalować wszystkich sterowników.

Jeśli to jest problem, wystarczy pobrać i zainstalować Sterowniki Android ADB . Warto wspomnieć, że ten program jest kompatybilny tylko z Windows 10.

Dobrą wiadomością jest to, że jest to darmowe narzędzie, które można bez problemu pobrać. Wystarczy wejść na oficjalną stronę Universal ADB Drivers , poczekać na pobranie pliku i zacząć korzystać z programu. Oczywiście nie musisz się o nic martwić, ponieważ narzędzie jest łatwe w użyciu.

2. Użyj odpowiedniego trybu

Większość współczesnych telefonów po podłączeniu ich do laptopa lub komputera, na ekranie telefonu komórkowego pojawia się powiadomienie, które informuje użytkowników, że telefon jest podłączony przez USB.

Czytaj więcej  Jaki jest pożytek z aktualizacji oprogramowania komputera PC lub telefonu komórkowego? Jak to zrobić

Patrząc na opcje, zauważysz, że jest ich kilka. Domyślnie wybrana jest opcja ładowania i wierzcie lub nie, jest to najbardziej typowy problem, który zwykle występuje.

Wystarczy, że wybierzesz opcję przesyłania plików i voila, będziesz mógł doskonale uzyskać dostęp do wewnętrznych folderów telefonu. Warto wspomnieć, że niektóre telefony oferują różne opcje, w tym przypadku należy upewnić się, że jest w opcji „Przesyłanie plików”.

3. Port USB w komputerze nie działa prawidłowo

Jest to problem, który jest bardzo mało widoczny, ale w ten sam sposób może się zdarzyć w niektórych przypadkach. Problem jako taki może być spowodowany wadliwym działaniem sprzętu, to znaczy, że określony port ma problemy z kontaktami. Może się również zdarzyć, że nie pobrałeś sterowników USB od Samsunga lub innej marki telefonu komórkowego, a port jest wyłączony.

Najlepszą rzeczą, jaka może ci się przydarzyć, jest to, że naprawdę jest to problem z oprogramowaniem, a nie ze sprzętem, ponieważ w pierwszym przypadku jest to tylko kwestia pobrania odpowiednich programów, ponownego uruchomienia komputera i to wszystko. W przypadku problemów na poziomie sprzętowym trzeba udać się do specjalisty, aby mógł dokonać niezbędnych napraw.

Czytaj więcej  Rozwiązanie Błąd: „Windows 7, 8 lub 10 nie uruchamia się ani nie uruchamia się i nadal się ładuje Co robić?

4. Uruchom ponownie urządzenie mobilne lub zresetuj je do ustawień fabrycznych

Pierwsza opcja, którą tutaj podajemy, jest jedną z najprostszych i jedną z pierwszych, które musisz zrobić. Jeśli ponowne uruchomienie nie zadziała, a problem będzie nadal występował, konieczne będzie sformatowanie urządzenia w fabryce. Wprawdzie jest to nieco drastyczne rozwiązanie, ale możliwe, że rozwiąże ten problem. Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania tego problemu, Twoje urządzenie prawdopodobnie ma uszkodzenie pamięci ROM .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji