Jak sprawdzić lub poznać pojemność pamięci i wolne miejsce na moim komputerze lub dysku twardym?

29 lipca, 2022

Gdy chcemy nabyć komputer osobisty, musimy pamiętać o pewnych ważnych informacjach, które mają związek z jego wydajnością i możliwością przechowywania danych. To samo może się zdarzyć, jeśli chcemy zainstalować program na komputerze, którego używamy, ale w każdym przypadku musisz wiedzieć, jak uzyskać te dane. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, jak zobaczyć i poznać pojemność pamięci i wolne miejsce na dysku twardym komputera.

Dysk twardy komputera może mieć dużą pojemność do przechowywania informacji . Ale jeśli nie mamy tych informacji, nie będziemy mogli wiedzieć, czy jest możliwe zainstalowanie nowego programu lub gry, takiej jak Minecraft . Wiedząc o tym, będziemy mogli również zwolnić miejsce zajmowane przez inny program, którego nie używamy.

Jak sprawdzić lub poznać pojemność pamięci i wolne miejsce na moim komputerze lub dysku twardym?

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby komputer miał dużo pamięci do przechowywania danych , ale nie ma to nic wspólnego z pojemnością pamięci RAM. I tak jest, ponieważ za każdym razem programy, które musimy zainstalować, są bardzo duże.

Miejscem, które staje się rezerwuarem informacji, jest dysk twardy. Dlatego warto wiedzieć, jaka jest jego pojemność, a ten artykuł pomoże Ci ją osiągnąć.

Czytaj więcej  Czym są prawa własności intelektualnej i do czego służą? Jak mogę zmienić DPI na Androidzie?

  Indeks

   Kroki, aby wyświetlić pojemność i wolne miejsce na dysku twardym

   Na początek powiemy Ci, że kroki, które opiszemy w poniższym artykule, zostały wykonane na komputerze osobistym z systemem operacyjnym Windows 10 . Teraz, gdy wyjaśnimy ten punkt, możemy zacząć. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść do sekcji „Komputer” i w tym celu musimy przejść do menu startowego i otworzyć eksplorator plików.

   Gdy znajdziemy się w tym oknie, zwrócimy uwagę na lewą stronę i zostaną wyświetlone różne dyski zainstalowane na komputerze. Tutaj zobaczysz również dyski zewnętrzne, które są zainstalowane w tym czasie, takie jak dyski zewnętrzne lub Pendrive.

   Następnym krokiem jest wybranie dysku, którego pojemność chcesz poznać. W naszym przypadku klikniemy prawym przyciskiem myszy na dysk lokalny (C 🙂 ta akcja wygeneruje pole kontekstowe z kilkoma opcjami. A my wybierzemy, klikając ten na końcu o nazwie „Właściwości”.

   Pojawi się nowe okno i zobaczysz całkowitą pojemność dysku twardego , a my również zobaczymy zajęte miejsce i dostępne miejsce. Również w tym polu będziemy mieć inne ważne opcje, takie jak opcja zwolnienia miejsca na dysku. Jak widać, bardzo łatwo jest poznać informacje o pojemności i wolnej przestrzeni naszego komputera.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować Clash Royale do najnowszej wersji na Androida i iPhone'a za pomocą iTunes lub Sklepu Play?

   Inny sposób na poznanie pojemności dysku twardego

   Istnieje inna prosta metoda, która pozwoli Ci poznać pojemność dysku twardego i polega na przejściu do dolnego rogu ekranu, a konkretnie w pasku zadań i miejscu, w którym znajduje się pole wyszukiwania i w nim zamierzasz napisz następujące polecenie „msinfo”.

   Wynik wyszukiwania pojawi się na ekranie, którym będzie „Informacje o systemie” w tym oknie, teraz będziesz przeszukiwać różne sekcje, które ci pokazuje. Opcja „Podsumowanie systemu”, a następnie kliknij opcję „Komponenty”.

   Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Pamięć”, a następnie należy kliknąć „Dyski”, teraz na ekranie pojawią się dyski, które są zainstalowane na komputerze . Teraz, aby móc zwizualizować pojemność dysku twardego, wystarczy wybrać opcję „Rozmiar”.

   I tak w ten sposób pokazaliśmy Ci dwa bardzo proste sposoby, aby zobaczyć lub poznać pojemność i wolne miejsce na dysku twardym.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji