Jak sprawdzić, czy nazwa domeny znajduje się na czarnej liście lub liście antyspamowej?

28 czerwca, 2021

W wyszukiwarkach kryteria są stosowane podczas indeksowania strony internetowej do jej wyników, odbywa się to w celu zaoferowania jakości i odpowiedniej treści. Jednak wiele witryn tego nie szuka; raczej starają się wyrządzić szkodę użytkownikom za pomocą różnych technik uważanych za zabronione: spamu, phishingu, wirusów i złośliwego oprogramowania .

W tym artykule pokażemy, jak sprawdzić, czy nazwa domeny znajduje się na czarnej liście lub liście antyspamowej dowolnej wyszukiwarki . W ten sam sposób poinformujemy Cię o technikach uważanych za „zabronione”, których nie powinieneś używać, aby domena Twojej witryny nie znalazła się na tej czarnej liście.

Jak zweryfikować nazwę domeny?

Znajdziesz kilka stron internetowych poświęconych zbieraniu wszystkich danych z witryn, które zostały zbanowane lub dodane do czarnej listy . Dzięki nim będziesz mógł wiedzieć, czy domena może być bezproblemowo wykorzystywana w Twoich projektach. Ważne jest, aby jasno określić, czym jest domena, aby w pełni zrozumieć, jak okropne jest to, że znajduje się na liście antyspamowej Google lub innej wyszukiwarki.

Czytaj więcej  Jak ponownie przypisać i ponownie skonfigurować klawisze klawiatury na moim komputerze z systemem Windows 10, 8 i 7?

Na poniższej liście stron internetowych, do których możesz uzyskać dostęp, wpisz domenę, którą chcesz zweryfikować, a dzięki temu będziesz wiedział, czy można ją zaindeksować w wyszukiwarkach :

  • whatismyipadress.com/blacklist-check
  • blacklistmaster.com
  • dnsbl.info
  • mxtoolbox.com

W każdym z nich będziesz mógł wiedzieć, czy dana domena znajduje się na czarnej liście , dzięki czemu możesz uniknąć jej zakupu. Ta część jest bardzo ważna przy wyborze najlepszej nazwy dla domeny internetowej , umożliwiając bezproblemową produkcję.

Dlaczego powinienem zweryfikować domenę przed jej zakupem?

Po pierwsze, kiedy już to zdobędziesz, nie możesz nic zrobić; to twoja domena i musisz z nią pracować. Jeśli jednak znajduje się na liście antyspamowej Google, nic , co zrobisz, nie spowoduje wyświetlenia Twojej domeny w wyszukiwarkach . Podobnie zablokowanie przez Google Adsense to kolejny sposób na marnowanie domeny; nie będzie mógł wyświetlać reklam, co zmniejszy Twoje dochody.

Dedykowana strona z bazą danych wszystkich domen zabronionych przez Adsense to ctrlq.org/sandbox/, więc jeśli planujesz kupić domenę, warto sprawdzić, czy nie ma jej w tej bazie. W przeciwnym razie nie będziesz mógł wyświetlać reklam.

Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć moje konto Badoo na zawsze z mojego telefonu komórkowego, jeśli mi to nie pozwoli?

Co może umieścić domenę na czarnej liście?

Dobra, teraz wiemy, jak zweryfikować domenę, ale co sprowadza domenę na tę listę? Następnie wspominamy różne techniki zwane „Black Hat SEO”, które mogą sprawić, że Twoja witryna zostanie zbanowana przez Google .

Co to jest SEO Black Hat? Jest to zestaw technik uważanych przez Google za agresywne, które nie spełniają ustalonych przez nią wytycznych. . Stara się manipulować regułami, aby uzyskać wyniki w krótkim czasie, ryzykując jakość i trafność treści. Główne stosowane techniki to:

Upychanie słów kluczowych

Polega na wzięciu słowa kluczowego z określonego tematu i umieszczeniu go w jak największym stopniu na stronie internetowej . Google zwykł pozycjonować swoje wyszukiwania według użytych słów kluczowych. Niektóre strony wiedziały o tym i zwiększyły gęstość słowa kluczowego, aby uzyskać większą „trafność”, biorąc pod uwagę, że wielokrotne powtarzanie słowa nie jest równoznaczne z jakością.

Linkfarma

Tłumaczy się to jako „farma linków” i polega na umieszczaniu linków na stronie bez istotnego znaczenia , tylko po to, aby poprawić pozycjonowanie strony. To w poprzednich czasach zdołało pozycjonować strony niskiej jakości na szczycie wyszukiwarek. Jednak obecnie Google karze te strony internetowe.

Czytaj więcej  Jak usunąć lub samodzielnie zniszczyć moje konto Telegram na zawsze?

Ukryta zawartość

Polegał on na wstawieniu większej ilości słów kluczowych, linków bez trafności i innych tylko po to, by mieć lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Nie było to jednak widoczne, ponieważ zostały one umieszczone w sposób ukryty przed użytkownikiem . Ukryte treści są surowo karane przez Google.

Maskowanie lub kamuflaż

Polega na prezentowaniu strony internetowej botom Google odpowiedzialnym za przeglądanie sieci i ich pozycjonowanie oraz pokazywanie użytkownikom zupełnie innej strony. Należy zauważyć, że boty widzą strony bez żadnej użyteczności, tylko po to, aby pozycjonować sieć.

Zawsze ważne jest, aby mieć dobre zabezpieczenia swojego bloga , aby osoby trzecie nie stosowały tych technik w celu wyrządzenia Ci krzywdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji