Jak sortować i filtrować dane według formularzy w programie Access w zapytaniu

9 października, 2021

Microsoft Office to pakiet biurowy par excellence do niemal wszystkich środowisk pracy. Jednym z programów wykorzystywanych w tym pakiecie przez osoby prywatne i firmy jest Microsoft Access , program ten daje nam możliwość tworzenia i zarządzania bazami danych w prosty i bardzo intuicyjny sposób, ponieważ jego obsługa jest podobna do Excela.

Jego łatwa obsługa i możliwość łączenia danych z innymi aplikacjami Office, tak jak można to zrobić z Excela do Worda , sprawia, że ​​wielu użytkowników woli go od innych menedżerów baz danych, takich jak Access Clipboard .

Jak sortować i filtrować dane według formularzy w programie Access w zapytaniu

Jedną z wielu opcji, jakie daje nam Access, jest możliwość sortowania i filtrowania danych, aby móc szybko i łatwo uzyskać dostęp do wszelkich potrzebnych informacji, a tym samym przyspieszyć pracę i zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku.

  Dlaczego warto sortować i filtrować dane?

  Większość użytkowników korzystających z programu Access ma obsługiwać duże ilości danych, więc zarządzanie nim może stać się żmudne i kłopotliwe, a porządkowanie i filtrowanie tych danych może znacznie ułatwić pracę.

  Program daje możliwość uporządkowania danych sekwencyjnie lub alfabetycznie, dzięki czemu możesz wszystko zobaczyć w wygodniejszy i bardziej uporządkowany sposób, oprócz filtrowania danych w Twojej tabeli, program pokaże Ci tylko te dane, które chcesz zobaczyć i że potrzebujesz w pewnym momencie. W ten sposób szybciej uzyskasz potrzebne dane w dowolnym momencie, oszczędzając czas i wysiłek.

  Czytaj więcej  Jak ulepszyć, zoptymalizować i zwiększyć szybkość ładowania mojej witryny - klucze i kroki Step

  Możesz zastosować różne typy filtrów , aby określone dane były wyświetlane w arkuszu, możesz również wydrukować tylko przefiltrowane dane, jeśli musisz pracować tylko z określoną częścią lub typem informacji zawartych w bazie danych. Krótko mówiąc, filtrowanie danych daje możliwość pracy z potrzebnymi informacjami bez modyfikowania arkusza.

  Jak sortować i filtrować dane w programie Microsoft Access

  Filtrowanie i sortowanie danych w programie Microsoft Access to dwa skuteczne sposoby na ułatwienie pracy i życia. Zacznijmy od procesu sortowania danych:

  Idziesz do drugorzędnego lub prawego przycisku myszy na nazwie pola, pojawi się tam menu, w którym wybierzesz opcję Zaawansowane sortowanie.

  Następnie wybierz Sortuj według i tam wybierzesz pierwsze pole, które chcesz posortować, a następnie wybierz, jak chcesz je posortować, klikając Rosnąco lub Malejąco.

  W tym momencie należy wybrać opcję Następnie uporządkuj według a następnie należy wybrać pole Wybierz porządek sortowania, tam możesz wybrać maksymalnie dwa kolejne pola i ich kolejność sortowania, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz sortować danych do tego poziomu wystarczy wybrać opcję Brak.

  Aby zakończyć, kliknij OK, aby zmiany miały zastosowanie do zmian dokonanych we wszystkich polach.

  Czytaj więcej  Jak wyłączyć powiadomienia YouTube z mojej poczty z mojego Androida i iPhone'a?

  Aby przefiltrować dane, musisz najpierw uruchomić Widok raportu, klikając prawym przyciskiem myszy Panel nawigacyjny; Wyświetli się menu, w którym wybierzesz opcję Widok raportu .

  W tym widoku klikniesz prawym przyciskiem myszy na dowolne dane w swojej bazie danych iw rozwijanym menu wybierzesz opcję Filtr tekstu , będą dostępne różne opcje, tam wybierzesz tę, która odpowiada Twoim potrzebom na na przykład, możesz wybrać Rozpoczyna się od .

  Gdy to zrobisz, pojawi się pole, w którym wpiszesz literę, od której chcesz rozpocząć wyszukiwanie.Kliknij OK. Gdy to zrobisz, program Access wyświetli rekord ze wszystkimi wartościami, które znajdzie zgodnie z tym, co napisałeś w poprzednim polu .

  I tak proste, możesz zastosować te proste sztuczki, które sprawią, że korzystanie z Microsoft Access będzie bardziej produktywne i proste, a także zaoszczędzi Ci więcej niż jednego bólu głowy. Oprócz tego istnieją inne sztuczki, jak korzystać z przycisków poleceń sterujących , które również ułatwią Ci życie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji