Jak skopiować i wkleić obraz lub tekst w programie Word bez utraty formatu za pomocą klawiatury?

7 listopada, 2021

Praca na komputerach osobistych stała się codziennością, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy praca w domu jest doskonałą opcją. Jednym z programów, które są zwykle do tego używane, jest niewątpliwie Word Microsoftu.

Jak skopiować i wkleić obraz lub tekst w programie Word bez utraty formatu za pomocą klawiatury?

Ale jeśli nie wiemy, jak efektywnie korzystać z tego oprogramowania, możemy zmarnować dużo czasu i pomóc Ci dowiedzieć się trochę więcej o tym programie. Nauczymy Cię, jak kopiować i wklejać obraz lub tekst do Worda za pomocą klawiatury bez utraty formatu.

Edytor tekstu Word jest jednym z najczęściej używanych narzędzi w pakiecie Office ze względu na dużą liczbę konfigurowalnych opcji, które ma. Ale także do jego wszechstronności i łatwego zastosowania funkcji podczas tworzenia dokumentu, takich jak tworzenie w prosty sposób szkicu architektonicznego lub planu piętra .

Aby móc posługiwać się daną aplikacją, musimy przynajmniej wiedzieć, jak zastosować wszystkie jej podstawowe funkcje. A nauka kopiowania i wklejania tekstu lub obrazu w dokumencie powinna być jedną z nich. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak wykonać to proste zadanie, zalecamy dalszą lekturę tego artykułu i poznanie kroków, które należy wykonać.

Czytaj więcej  Rozwiązywanie problemów z kamerą Borrosa w Samsung Galaxy S8, S10, A30, Huawei P10

  Indeks

   Jak skopiować i wkleić obraz lub tekst do programu Word za pomocą klawiatury

   Korzystając z edytora plików Worda możemy napotkać pewne przeszkody ze względu na nieumiejętność korzystania z menu opcji aplikacji. Kopiowanie i wklejanie może być jednym z nich, ponieważ bardzo łatwo jest chcieć dołączyć obraz do dokumentu, aby utracić jego format lub jeśli chcemy, aby wszystkie obrazy miały ten sam rozmiar .

   Dlatego konieczne jest, abyś doskonale wiedział, jak ta operacja jest wykonywana, ponieważ to proste zadanie może stać się prawdziwym bólem głowy. Zobaczmy więc, jakie kroki musimy wykonać, aby móc skopiować i wkleić obraz lub tekst do dokumentu programu Word bez utraty jego formatu za pomocą klawiatury .

   Istnieje kilka skrótów klawiaturowych, które mogą nam bardzo pomóc, gdy chcemy uprościć kroki lub są powtarzalne. I w ten sposób nasza praca jest uproszczona i nie tracimy czasu na używanie myszki. Na przykład, gdy chcemy zawrzeć w dokumencie znaki specjalne lub symbole matematyczne za pomocą klawiatury.

   Używanie klawiatury do kopiowania i wklejania tekstu i obrazów w programie Word

   Kopiowanie i wklejanie może być dwiema bardzo łatwymi funkcjami do wykonania w programie Word z klawiatury. Jednak wielu użytkowników tej aplikacji nie wie, której kombinacji klawiszy użyć, aby nie stracić oryginalnego formatu dokumentu. Dlatego jeśli chcesz skopiować tekst musisz nacisnąć klawisze Ctrl + C a teraz aby go wkleić i zachować ten sam format musisz nacisnąć klawisze Ctrl + V.

   Czytaj więcej  Co jest i co znajduje się w nagłówku LinkedIn? Jak pisać najlepsze nagłówki?

   W przypadku, gdy chcesz skopiować i wkleić obraz bez utraty formatu za pomocą klawiatury , być może sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to będąc w dokumencie, przejdź do górnego menu i kliknij zakładkę „Wstaw”. Zostanie wyświetlony szereg opcji, a w naszym przypadku klikniemy opcję „Obraz”.

   Ta akcja przeniesie Cię na komputer, aby znaleźć i wybrać obraz, który ma zostać dołączony do dokumentu, a następnie musisz kliknąć przycisk „Wstaw”. Obraz pojawi się w dokumencie, a różne konfiguracje, które możesz wprowadzić do obrazu, zostaną wyświetlone w górnym menu. Pamiętaj, że możesz bez większych problemów wstawiać i edytować obrazy w dokumencie Word.

   I w ten prosty sposób wstawiłeś obraz zachowując oryginalny format , ale było to możliwe z pomocą tego samouczka. Nie zapominaj, że jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, które chcesz nam przekazać, możesz to zrobić za pomocą pola komentarzy, które znajdziesz nieco poniżej.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji