Jak skonfigurować telefon komórkowy z Androidem dla seniorów?

13 grudnia, 2021

Technologia rozwija się zgodnie z wymaganiami użytkowników, dostosowując się do nowych czasów i wymagań konsumentów. Te postępy przytłaczają osoby starsze , co sprawia, że ​​korzystanie z urządzeń mobilnych z systemem Android jest dla nich kompletną męką.

Jednak w dzisiejszych czasach jest więcej osób starszych, które posiadają urządzenie mobilne z Androidem, dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak poprowadzić ich w nauce tego trudnego zadania, nawet będąc w stanie używać aplikacji takich jak „Ok Google” jako głosu asystent.

Jak skonfigurować telefon komórkowy z Androidem dla seniorów?

  Indeks

   Konfigurowanie Androida dla seniorów

   Wraz z wiekiem nasza widoczność, słuch i niektóre czynności ruchowe mogą ulec pogorszeniu, dlatego ważna jest konfiguracja urządzenia ze starszymi osobami dorosłymi . Aktywuj i dostosowuj powiadomienia aplikacji , aby była bardziej interaktywna i łatwiejsza w użyciu dla osób starszych.

   Ustawienia listu

   Domyślne ustawienie dla rozmiaru czcionki smartphone jest niewielka, co utrudnia dla osób starszych, aby zobaczyć. Postępując zgodnie z poniższymi krokami, poprowadzimy Cię do skonfigurowania rozmiaru, który najlepiej pasuje do osoby.

    Czytaj więcej  Jak dodać kursy, certyfikaty i dyplomy do mojego profilu LinkedIn — bardzo łatwo

    Objętość urządzenia i wibracje zalecane dla seniorów

    Jak wspomnieliśmy wcześniej, słuch osób starszych jest najbardziej dotknięty, dlatego ważne są ustawienia dźwięku i wibracji smartfona. Pamiętaj, że musisz wybrać dzwonek o dużej głośności i skonfigurować wibracje urządzenia w dźwiękach ostrzegawczych. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

     Ustawienie daty i godziny, czas ma kluczowe znaczenie dla osób starszych

     Osoby starsze zawsze będą chciały być świadome dat i godzin , niezależnie od tego, czy wziąć lek, przed posiłkiem, przed snem lub jakąś ważną datę do zapamiętania, będąc w stanie umieścić zegar na ekranie blokady , aby ułatwić korzystanie z telefonów komórkowych dla starszych, aby jeszcze bardziej ułatwić, zrobimy co następuje.

     Najpierw musisz skonfigurować czas urządzenia do formatu kraju, w którym się znajdujesz, programowanie jest proste, wystarczy wykonać następujące czynności:

      Najlepsze aplikacje dla seniorów

      Pokazujemy, jak skonfigurować smartfon pod kątem optymalnego użytkowania osoby starszej, a dodatkowo polecamy kilka aplikacji, które będą bardzo pomocne i które można pobrać ze Sklepu Play .

      Duże guziki

      Przeznaczona jest dla osób starszych z wadami wzroku , jest to klawiatura, w której każdy z klawiszy ma idealny rozmiar do czytania dla osób starszych, ich pisanie jest również dużymi literami i ma optymalny rozkład liter.

      Czytaj więcej  Co to jest tryb próbny kompilacji systemu Windows 10 pro? Jak go usunąć lub dezaktywować

      Goodev

      Prezentujemy tę aplikację z myślą o osobach z problemami ze słuchem . wzmacnia głośność głośnika i słuchawek urządzenia. Osoby z problemami ze słuchem będą mogły między innymi dostosować głośność połączeń przychodzących, powiadomień aplikacji, wiadomości.

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

      Go up

      Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji