Jak skonfigurować serwer DHCP na moim komputerze z systemem Windows 10, Mac i Linux Ubuntu?

24 lipca, 2021

Za każdym razem, gdy pracujesz z jakimś oprogramowaniem lub systemem operacyjnym, zobaczysz różne serwery, które mogą być uwzględnione, jest to obszerny temat, który należy szczegółowo przestudiować, aby był łatwiejszy do zrozumienia.

Konfiguracje serwera mogą być związane z badaniem adresu IP lub można go wykorzystać do poznania adresu IP w telefonie komórkowym.

Jak skonfigurować serwer DHCP na moim komputerze z systemem Windows 10, Mac i Linux Ubuntu?

Ale tym razem, odkrywając, jak to zrobić, wyjaśnimy, czym jest serwer DHCP, jaki jest pożytek z konfiguracji serwera DHCP, wraz z zaletami korzystania z serwera DHCP, a następnie poznamy kroki, jak to zrobić skonfiguruj serwer DHCP na komputerze, na Windows 10, Mac lub Linux Ubunt.

Indeks ()

 1. Co to jest serwer DHCP?
  1. Narzędzia do konfiguracji serwera DHCP i korzyści z posiadania serwera DHCP DHCP
 2. Kroki konfiguracji serwera DHCP na komputerze
  1. Kroki programowania w systemie Windows 10
  2. Ustawienia na Macu
  3. Konfiguracja w systemie Linux Ubuntu
Indeks

  Streszczenie

  Co to jest serwer DHCP?

  Serwer DHCP jest niezbędny do korzystania z sieci, ponieważ jest narzędziem technologicznym, które może przypisać adres IP do systemu. Innymi słowy, serwer DHCP odpowiada za zapewnienie, że każdy system lub połączenie może mieć przypisany adres IP.

  Narzędzia do konfiguracji serwera DHCP i korzyści z posiadania serwera DHCP DHCP

  Teoretycznie mamy już odpowiedź, do czego służy serwer DHCP, bo wiemy, że służy do przydzielania adresu IP do sieci. Ale jedną z zalet tej konfiguracji jest to, że będziemy mogli mieć większe bezpieczeństwo w odniesieniu do cyberataków lub mieć lepszą kontrolę nadzorczą dzięki adresowi IP przypisanemu przez serwer DHCP.

  Kroki konfiguracji serwera DHCP na komputerze

  Jeśli chcesz skonfigurować serwer DHCP na swoim komputerze, musisz wykonać szereg kroków, kroki do wykonania są bardzo proste, jeśli poświęcisz czas na dokładne zapoznanie się z informacjami, jedyną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć jest to, że jeśli zamierzasz skonfigurować serwer w systemie Windows 10, Mac lub Linux Ubunt , abyś mógł wykonać odpowiednie kroki.

  Czytaj więcej  Jak zaktualizować mapy i system mojego TomTom Homem GPS do najnowszej bezpłatnej wersji?

  Bardzo ważnym punktem jest to, że przed konfiguracją serwera DHCP na twoim komputerze, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać i zainstalować serwer, a następnie, jeśli możesz go skonfigurować.

  Kroki programowania w systemie Windows 10

  Konfiguracja serwera DHCO w systemie Windows 10 nie ma nic wspólnego z aktywacją sieciową . Kroki, które należy wykonać, aby aktywować serwer DHCP w systemie Windows 10, są następujące.

  Pierwszy krok niezbędny do konfiguracji jest to, aby móc stworzyć możliwości, aby móc to zrobić trzeba iść do części komputera, gdzie jest napisane „Narzędzia administracyjne” szukać opcji, który mówi DHCP.

  Po wybraniu tej opcji pojawią się inne alternatywy, jedyne, które musisz wybrać, to „Nowy obszar” . W kolejnych oknach, które zostaną otwarte, będziesz musiał klikać „Dalej”, aż uzyskasz adres IP.

  Mając ten adres IP, musisz napisać adres IP domyślnych łączy, aby aktywować zakres i skonfigurować serwer DHCO w systemie Windows 10.

  Ustawienia na Macu

  Korzystanie z komputera Mac nie jest ani bardziej ani mniej skomplikowane niż korzystanie z komputera z systemem Windows, jeśli możesz zainstalować program antywirusowy na komputerze Mac w sposób podobny do systemu Windows, to samo stanie się z konfiguracją serwera DHCP, kroki dla tej konfiguracji to Następny.

  Czytaj więcej  Jak utworzyć współdzielone konto magazynu OneDrive — krok po kroku

  Musisz poszukać ustawień lub tak zwanego menu Apple, podczas gdy tam wybierzesz opcję sieci, aby poszukać, jakie są połączenia, otrzymasz różne opcje, musisz wybrać, czy chcesz skonfigurować adres IP ręcznie lub jeśli chcesz przeprowadzić automatyczną konfigurację z DHCP.

  Konfiguracja w systemie Linux Ubuntu

  W przypadku, gdy chcesz skonfigurować serwer DHCP w Linuksie , co musisz zrobić, to: poszukać konfiguracji sieci, aby konkretnie wybrać tę, która mówi „Serwer DHCP” otworzy się okno, w tym oknie musisz poszukaj interfejsu, aby kontynuować.

  W kolejnych trzech oknach jedyne, o czym musisz pamiętać, to kliknąć w miejscu, w którym jest napisane „Dalej”, a następnie zakończyć i skonfigurować serwer DHCP ze statycznym adresem IP.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji