Jak skonfigurować proces „Runtime Broker” w Windows 8 i 10, aby zoptymalizować zużycie procesora i pamięci RAM

21 października, 2021

Windows 10, podobnie jak wszystkie jego poprzednie wersje, jest najczęściej używanym systemem operacyjnym w komputerach na całym świecie. Ze względu na kompatybilność z większością sprzętu i urządzeń peryferyjnych, dając możliwość dostosowania aspektów, takich jak pasek zadań i jego ogólny wygląd, jest ulubieńcem wielu użytkowników.

Wymaga również więcej zasobów niż jego poprzednie wersje, więc niektórzy użytkownicy mogą napotkać problemy z szybkością . Może to być wirus lub potrzebujesz więcej pamięci RAM .

Jak skonfigurować proces „Runtime Broker” w Windows 8 i 10, aby zoptymalizować zużycie procesora i pamięci RAM

Innym powodem mogą być pewne procesy, które ten system Windows wykonuje w tle i które spowalniają twój komputer , istnieją niektóre znane jako wykonywalna usługa antymalware i ta, która dotyczy nas w tym artykule, Runtime Broker.

  Co to jest Runtime Broker i do czego służy?

  Proces runtimebroker jest dostępny wyłącznie w systemach Windows 8, 8.1 i 10. Jego funkcją jest zarządzanie uprawnieniami programów i aplikacji innych firm zainstalowanych na komputerze, zapewniając, że prawidłowo spełniają swoje funkcje.

  Ten proces będzie kontrolował, co aplikacje mogą, a czego nie mogą zrobić w taki sposób, aby nie robiły niczego niewłaściwego i nie przekraczały funkcji, które mają wykonać.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć lub tworzyć kalendarz w programie Excel, aby rejestrować notatki i spotkania?

  Proces ten może być bardzo przydatny, ponieważ monitoruje aplikacje i uniemożliwia im dostęp do sprzętu lub danych bez pozwolenia. Jednak pomimo swojej funkcjonalności może negatywnie wpływać na ogólną wydajność komputera, spowalniając go.

  W ogóle, to nie generuje dużo konsumpcji i utrzymuje niski profil, jest aplikacją, która działa w tle jest praktycznie niezauważalna, gdyż nie zużywa więcej niż 40 MB pamięci RAM, problem zaczyna się, gdy uniwersalny program jest wykonywany, ponieważ proces zwiększa jego zużycie i może osiągnąć nawet 700 Mb .

  Ponieważ jest to proces systemu Windows, nie można go zakończyć , jest to również bardzo ważne dla bezpieczeństwa komputera, ale można go skonfigurować w taki sposób, aby nie zużywał tak dużo zasobów.

  Jak skonfigurować Runtime Broker w Windows 8 i 10?

  Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, jest naprawienie, czy to Runtime Broker powoduje problem z wydajnością naszego komputera, w tym celu otworzymy Menedżera zadań.

  Są na to trzy sposoby, pierwszy to naciśnięcie Ctrl + Alt + Del , gdy to zrobisz, pojawi się ekran z kilkoma opcjami, wybierzemy Menedżera zadań. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, wyświetli się menu i tam wybierzemy opcję Menedżera zadań lub po prostu użyjemy skrótu Ctrl + Shift + Esc .

  Czytaj więcej  Jak utworzyć lub wykonać kopię zapasową mojego telefonu komórkowego z Androidem z komputera za pomocą poleceń tworzenia kopii zapasowych ADB

  W Menedżerze zadań wybierzemy opcję Więcej szczegółów i w ten sposób będziemy mogli zobaczyć wszystkie procesy, które działają na pierwszym planie i w tle, po prostu poszukamy runtimebrokera i upewnimy się, że działa nie przekraczać 15%, bo jeśli tak, to będziemy musieli zawiesić rady i sugestie zespołu, aby złagodzić jego wpływ.

  W tym celu klikniemy prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierzemy opcję Uruchom, tam napiszemy gpedit.msc i damy mu Enter. Otworzy się okno, w którym będziesz szukać szablonów administracyjnych w konfiguracji użytkownika .

  Tam przyjrzysz się komponentom interfejsu użytkownika systemu Windows Edge i klikniesz. Gdy znajdziesz się w tym folderze, kliknij dwukrotnie Dezaktywuj wskazówki pomocy , wybierz opcję Włącz i zapiszesz zmiany, klikając przycisk akceptacji.

  Innym sposobem na zmniejszenie zużycia Runtime Broker jest zamknięcie programów działających w tle, które mogą zwiększyć ich zużycie , w tym celu otworzymy Menedżera zadań i przejdziemy do zakładki Start i tam będziemy szukać programów że nie chcemy uruchomić, dajemy możliwość wyłączenia.

  Istnieją również programy i aplikacje, które sprawiają, że ten program zwiększa jego zużycie , możemy je odinstalować, jeśli ich nie używamy lub jeśli są ważne, aby je zaktualizować, może to rozwiązać problem. Inną opcją jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie ich po ponownym uruchomieniu, aby zobaczyć, jak komputer działa z aplikacją i bez niej.

  Czytaj więcej  Jak robić zdjęcia na dobranoc lub w nocy za pomocą telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji