Jak skonfigurować politykę bezpieczeństwa i prywatności na Instagramie?

18 grudnia, 2021

Odkąd jego dostęp stał się dostępny dla użytkowników Androida, sukces Instagrama eksplodował z roku na rok wykładniczo dzięki temu, że obraz jest wart tysiąca słów, co daje mu przewagę nad innymi sieciami społecznościowymi. Gdzie możesz łatwo utworzyć konto, aby cieszyć się idealną aplikacją, aby mieć światową ekspozycję swojego życia osobistego i osobistych projektów.

Będąc idealnym narzędziem do marketingu cyfrowego na poziomie osobistym lub biznesowym, w dużej mierze dzięki byciu wieloplatformową aplikacją w swojej oficjalnej wersji, oferującą opcję posiadania dwóch lub więcej kont na tym samym urządzeniu mobilnym, aby śledzić konta osobiste i służbowe. w związku z tym jest firmą samą w sobie dla reklamy i marketingu.

Jak skonfigurować politykę bezpieczeństwa i prywatności na Instagramie?

Dopasowując się idealnie do gustów każdego użytkownika, Instagram pozwala na upublicznienie lub prywatne konto osobiste lub firmowe, aby zaoferować warstwę prywatności oprócz domyślnego oprogramowania, która nie pozwala na pobieranie Twoich treści. Bycie jedną z najbardziej wszechstronnych sieci społecznościowych wraz z Twitterem i Facebookiem, które uzupełniają codzienną społeczność.

Dlatego, aby w pełni wykorzystać to potężne narzędzie, ważne jest poznanie jego podstawowych elementów. W dzisiejszych czasach Instagram to nie tylko sieć społecznościowa, ale narzędzie marketingu cyfrowego i społecznościowego, w którym poprzez swój profil możesz łatwo zaprojektować analizę rynkową konkretnego produktu lub kampanii i jej zakresu.

Czytaj więcej  Jak przenosić, rozszerzać lub przeciągać ekran w lewo na moim komputerze z systemem Windows 10

Pomimo tego, że jesteśmy w pełnym rozkwicie ery cyfrowej, wciąż jest wiele osób lub firm, które wciąż nie korzystają z tego narzędzia ze względu na ogólną ignorancję korzyści, jakie może ono przynieść. Dlatego w tym artykule postaramy się nauczyć Cię podstawowych elementów tej aplikacji, takich jak ustawienia bezpieczeństwa i polityka prywatności Instagrama.

  Indeks

   Bezpieczeństwo i prywatność na Instagramie

   Pomimo niedawnej krytyki ze względu na traktowanie bezpieczeństwa użytkownika i utratę danych osobowych użytkowników, w ustawieniach sieci społecznościowej istnieje szeroki zakres opcji zwiększania bezpieczeństwa tego samego, dzięki czemu osiągamy zapobieganie utracie informacji przez elementy zewnętrzne.

   Przede wszystkim najbardziej podstawową i najczęściej używaną opcją zwiększenia bezpieczeństwa Twojego konta jest skonfigurowanie konta jako prywatnego. Jest to jednak zalecana opcja tylko wtedy, gdy zarządzane konto jest osobiste i nieprofesjonalne, przeznaczone do promowania Ciebie lub Twojej firmy.

   Aby to zrobić, wystarczy otworzyć Instagram> wejść w swój profil> Ustawienia> Prywatność> Prywatność konta i wreszcie w tej sekcji możesz aktywować tryb prywatny dla swojego konta, aby tylko osoby, które zaakceptujesz, będą mogły zobaczyć Twoje publikacje.

   Czytaj więcej  Jak przenieść kontakty z iPhone'a na iPhone'a z lub bez iCloud lub przez Bluetooth?

   Inną ważną metodą, którą należy wziąć pod uwagę, jest sprawdzenie w swoim profilu aplikacji, które mają dostęp do danych na Instagramie, aby upewnić się, że każda aplikacja, której nie znasz, ma do nich dostęp i wyeliminować ich dostęp. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć Profil> Ustawienia> Zabezpieczenia> Aplikacje i usługi internetowe> Zasoby i tutaj możesz je usunąć.

   Inne opcje bezpieczeństwa i prywatności

   Innym prostym krokiem, aby mieć większą kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w Twoim profilu, jest ukrywanie zdjęć, na których jesteś oznaczony tagami , aby w prostych krokach zapobiec niepożądanemu dostępowi do niektórych firm lub osób. Po prostu przejdź do Profil> Ustawienia> Prywatność> Tagi i wybierz opcję ręcznego zatwierdzania tagów.

   W ramach szerokiej gamy dostępnych opcji konfiguracji prywatności naszego profilu przydatne jest kontrolowanie komentarzy, dzięki czemu możesz zabronić komentarzy od osób, których nie znasz, aby uniknąć nękania i konfliktów. Aby aktywować tę opcję musisz przejść do Profil> Ustawienia> Prywatność> Komentarze> Ukryj obraźliwe komentarze, w tej opcji możesz zablokować komentarze użytkownika.

   Wreszcie Instagram dodał niedawno opcję ograniczenia użytkownika do blokowania kontaktu z nią bez konieczności wyciszania lub blokowania. Przejdź do i prywatność wybierz opcję kont z ograniczeniami i wprowadź użytkownika.

   Czytaj więcej  Jak przekonwertować lub przekształcić nagranie ZOOM na format wideo MP4 online za darmo?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji